|
Бөлім: |
I тарау Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9-сынып қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тәуелсіздік тұғыры болар тұлғалар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.3.2.1. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстырады, аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 9.1.1.1. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.3.2.1. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
Сұрақтарға қатысты болжам айтады, түпнұсқамен салыстырады; Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма 1.Мәңгілік ел, мұраты деген ұғымдарды ұалай түсінесің? 2.Мәңгілік елдің мұраты не болуы мүмкін? 3. Мәңгілік ел болу үшін не керек?
2-тапсырма Үнтаспадан аудио мәтінді тыңдап сұрақтарға жауап беріңіз
Сұрақтар Не туралы сөз болады? (не болды?) Шындығында, не айтылды? (не болды?) Ой сәйкестігін көрсетіңіз
3-тапсырма Берілген тақырыптың бірін таңдап, «РАФТ» стратегиясымен мәтін құрастырыңыз. Рөл Аудитория Форма Тақырып Жазушы Газет оқырмандары мақала «Мәңгілік ел» – қазақ елінің ұлттық идеясы Журналист Жас мамандар сұхбат «Мәңгілік ел» идеясын қалай түсініп жүрміз? Депутат Кәсіби мамандар баяндама «Мәңгілік ел» идеясы – бірлікке бастар жол Оқушы Қазақстандық жастар ойтолғау Мәңгілік Ел болу үшін ертеңгі өскелең ұрпақ ретінде не істеуіміз керек? Саралау тапсырмасы Мәтінде дарындыларды қалай атайды? Оған кімдерді жатқызады? Мәтінде кездесетін тәңірқұт сөзінің мағынасын ашып түсіндіріңіз. |
Оқушы Сөйлемдерді, ойын, көркем жеткізіп, ӘТН ды жүйелі қолдануы арқылы функционалды сауаттылық дағдыларын қалыптастырады. Сұрақтарға жауап бере отырып, мәтінді түсініп оқып берілген тапсырманы орындайды. . Кестені толтырады орындайды Берілген тақырыптардың бірін таңдап сол жанрда жазба жұмысын орындайды. ЕББҚ бар оқушы тапсырманы орындайды |
№1Дескриптор 2балл Сұрақтарға жауап береді 1балл Кестені толтырады 1балл №2Дескриптор 4 балл Мақала жазуға деректер мен ақпараттарды жинақтайды, жоспар құрады; 2 балл негізгі бөлім абзацтарының тақырыптарын жазады: 2 балл №3Дескриптор 3 балл — рөлді таңдайды; — аудиторияға сай жазады; — форманы сақтайды; — тақырыпты ашады. мәи №4Дескриптор 1 балл Сұрақтарға жауап бер |
АКТ Оқулық Қағаздан жасалған қар кесегі таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті 3 тапсырма |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіздік тұғыры болар тұлғалар
Тәуелсіздік тұғыры болар тұлғалар
|
Бөлім: |
I тарау Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9-сынып қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тәуелсіздік тұғыры болар тұлғалар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.3.2.1. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстырады, аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 9.1.1.1. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.3.2.1. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
Сұрақтарға қатысты болжам айтады, түпнұсқамен салыстырады; Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма 1.Мәңгілік ел, мұраты деген ұғымдарды ұалай түсінесің? 2.Мәңгілік елдің мұраты не болуы мүмкін? 3. Мәңгілік ел болу үшін не керек?
2-тапсырма Үнтаспадан аудио мәтінді тыңдап сұрақтарға жауап беріңіз
Сұрақтар Не туралы сөз болады? (не болды?) Шындығында, не айтылды? (не болды?) Ой сәйкестігін көрсетіңіз
3-тапсырма Берілген тақырыптың бірін таңдап, «РАФТ» стратегиясымен мәтін құрастырыңыз. Рөл Аудитория Форма Тақырып Жазушы Газет оқырмандары мақала «Мәңгілік ел» – қазақ елінің ұлттық идеясы Журналист Жас мамандар сұхбат «Мәңгілік ел» идеясын қалай түсініп жүрміз? Депутат Кәсіби мамандар баяндама «Мәңгілік ел» идеясы – бірлікке бастар жол Оқушы Қазақстандық жастар ойтолғау Мәңгілік Ел болу үшін ертеңгі өскелең ұрпақ ретінде не істеуіміз керек? Саралау тапсырмасы Мәтінде дарындыларды қалай атайды? Оған кімдерді жатқызады? Мәтінде кездесетін тәңірқұт сөзінің мағынасын ашып түсіндіріңіз. |
Оқушы Сөйлемдерді, ойын, көркем жеткізіп, ӘТН ды жүйелі қолдануы арқылы функционалды сауаттылық дағдыларын қалыптастырады. Сұрақтарға жауап бере отырып, мәтінді түсініп оқып берілген тапсырманы орындайды. . Кестені толтырады орындайды Берілген тақырыптардың бірін таңдап сол жанрда жазба жұмысын орындайды. ЕББҚ бар оқушы тапсырманы орындайды |
№1Дескриптор 2балл Сұрақтарға жауап береді 1балл Кестені толтырады 1балл №2Дескриптор 4 балл Мақала жазуға деректер мен ақпараттарды жинақтайды, жоспар құрады; 2 балл негізгі бөлім абзацтарының тақырыптарын жазады: 2 балл №3Дескриптор 3 балл — рөлді таңдайды; — аудиторияға сай жазады; — форманы сақтайды; — тақырыпты ашады. мәи №4Дескриптор 1 балл Сұрақтарға жауап бер |
АКТ Оқулық Қағаздан жасалған қар кесегі таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті 3 тапсырма |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз
















