Бекітілді ___________
|
Тәрбие сағаты |
«Тәуелсіздік тұғырым» |
|
|
Күні |
11.12.23 |
|
|
Класс жетекші: |
Сактаганова А.К |
|
|
Қатысушылар саны:32 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Тәуелсіздік тұғырым» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-оқушылардың Қазақстанның тәуелсіз мемлекет ретінде қол жеткізген жетістіктеріне мақтаныш сезімдерін ояту; -оқушыларға Отанды сүюге,тәуелсіз елімізді қастерлеуге үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
-Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу; -мәдениетті дәріптеу; -қоғам игілігі үшін қызмет ету. |
|
|
Ресімдеу |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі 7 мин |
Оқушылармен сәлемдесу , сыныпты түгендеу. Қазақстан Республикасының әнұранын шырқау. |
Мұғаліммен амандасады. Жұмыс дәптерлерін дайындайды |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақ басы |
Тарихқа көз жүгіртсек, қазақ – нағыз батыр халық екенін мойындайсың. Жүгі нарда, қазаны теңде болып, көшіп-қонып өмір сүрген ата-бабаларымыз үш нәрсені бойтұмардай сақтап қадірлеген. Ол ел мен жер және ана тілі. Қандай халық болсын осы үшеуінсіз егемен ел екенін дәлелдей алмайсың. Ал енді біз халқымыздың сан ғасырлар күресіп армандап жеткен Тәуелсіздік жолын жырлайық.. Еліміздің егемендік алуы,халқымыздың тарихында жаңа дәуірдің бетін ашты, бүкіл қоғамдық өмірімізге жаңа леп, серпін ала келді. Ол – баршамыз бейбіт өмірде, еркіндікті аңсаған ақ ниет, ақ тілеумен өзіміз тіккен ортақ шаңырағымыздың тәуелсіздігі. Сіздерді еліміздің ең атаулы мерекесі – 16 желтоқсан Тәуелсіздік күнімен құттттықтаймыз. Қанша жыл, ғасыр өтсе де, ұмытылмайтын оқиғалар болады. Соның бірі 1986 жылғы желтоқсан көтерілісі де ауыл-үйдің әңгімесі емес, дүмпуі алып құрлықты аралап кеткен ғаламат тарихи оқиғалардың бірі. |
Презентацияда көрсетілген нақыл сөздерді дәптерлеріне түртіп отырады. |
Презентация https://youtu.be/XvQhEcxsTtg? _FTnGC |
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелесу Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқулықта «Ойланайық, пікірлесейік» атты айдармен берілген мына сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі: -Тәуелсіздік тұғырым деген сөзді қалай түсінесің? -Қазақстанның тәуелсіздігін ең алғаш мойындаған мемлекет? -Тәуелсіздік алған жылдан бері,елімізде қандай өзгерістер болды? |
Оқушылар орнынан қол көтеріп жауабын айтады,егер дұрыс жауабын тапса тақтаға жазады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
1-ТӘУЕЛСІЗДІК сөзіне кластер құру.
|
Бір оқушы тақтаға кластер құрады,қалған оқушылар өз ойын қосып дәптерлеріне түсіреді. |
Жұмыс дәптері |
|
|
2-ТӘУЕЛСІЗДІК сөзіне сөзжұмбақ
3-Айналмалы шеңбер арқылы,дұрыс жасауаптарын сәйкестендіру.
4-word wall сайты арқылы сабақты бекіту мақсатында викториналық сұрақтар қойылады. |
Бірінші жауап берген оқушы,тақтаға келіп толтырады. Дұрыс жауап берген оқушы,тақтаға келіп сәйкестендіреді. |
Интербелсенді тақта көрнекілік https://wordwall.net/resource/8 |
|
Соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Бес саусақ әдісі. Бас бармақ- Сіз үшін өткен сабақтың маңыздылығы қандай болды? Балан үйрек- Сабақ сіздің біліміңіздің толығуына ісер етті ме? Ортан терек- Сабақ сізге жаңа серпін бере алды ма? Шылдыр шүмек- «Теңге- тәуелсіздік символы» деген оймен келісесіз бе? Кішкене бөбек- Тілек. |
Оқушылар сабақтан не түсінгенін ортаға салып қорытынды жасайды. |
Ауызша |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Тәуелсіздік тұғырым»
«Тәуелсіздік тұғырым»
Бекітілді ___________
|
Тәрбие сағаты |
«Тәуелсіздік тұғырым» |
|
|
Күні |
11.12.23 |
|
|
Класс жетекші: |
Сактаганова А.К |
|
|
Қатысушылар саны:32 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Тәуелсіздік тұғырым» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-оқушылардың Қазақстанның тәуелсіз мемлекет ретінде қол жеткізген жетістіктеріне мақтаныш сезімдерін ояту; -оқушыларға Отанды сүюге,тәуелсіз елімізді қастерлеуге үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
-Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу; -мәдениетті дәріптеу; -қоғам игілігі үшін қызмет ету. |
|
|
Ресімдеу |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі 7 мин |
Оқушылармен сәлемдесу , сыныпты түгендеу. Қазақстан Республикасының әнұранын шырқау. |
Мұғаліммен амандасады. Жұмыс дәптерлерін дайындайды |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақ басы |
Тарихқа көз жүгіртсек, қазақ – нағыз батыр халық екенін мойындайсың. Жүгі нарда, қазаны теңде болып, көшіп-қонып өмір сүрген ата-бабаларымыз үш нәрсені бойтұмардай сақтап қадірлеген. Ол ел мен жер және ана тілі. Қандай халық болсын осы үшеуінсіз егемен ел екенін дәлелдей алмайсың. Ал енді біз халқымыздың сан ғасырлар күресіп армандап жеткен Тәуелсіздік жолын жырлайық.. Еліміздің егемендік алуы,халқымыздың тарихында жаңа дәуірдің бетін ашты, бүкіл қоғамдық өмірімізге жаңа леп, серпін ала келді. Ол – баршамыз бейбіт өмірде, еркіндікті аңсаған ақ ниет, ақ тілеумен өзіміз тіккен ортақ шаңырағымыздың тәуелсіздігі. Сіздерді еліміздің ең атаулы мерекесі – 16 желтоқсан Тәуелсіздік күнімен құттттықтаймыз. Қанша жыл, ғасыр өтсе де, ұмытылмайтын оқиғалар болады. Соның бірі 1986 жылғы желтоқсан көтерілісі де ауыл-үйдің әңгімесі емес, дүмпуі алып құрлықты аралап кеткен ғаламат тарихи оқиғалардың бірі. |
Презентацияда көрсетілген нақыл сөздерді дәптерлеріне түртіп отырады. |
Презентация https://youtu.be/XvQhEcxsTtg? _FTnGC |
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелесу Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқулықта «Ойланайық, пікірлесейік» атты айдармен берілген мына сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі: -Тәуелсіздік тұғырым деген сөзді қалай түсінесің? -Қазақстанның тәуелсіздігін ең алғаш мойындаған мемлекет? -Тәуелсіздік алған жылдан бері,елімізде қандай өзгерістер болды? |
Оқушылар орнынан қол көтеріп жауабын айтады,егер дұрыс жауабын тапса тақтаға жазады. |
Интербелсенді тақта |
|
|
1-ТӘУЕЛСІЗДІК сөзіне кластер құру.
|
Бір оқушы тақтаға кластер құрады,қалған оқушылар өз ойын қосып дәптерлеріне түсіреді. |
Жұмыс дәптері |
|
|
2-ТӘУЕЛСІЗДІК сөзіне сөзжұмбақ
3-Айналмалы шеңбер арқылы,дұрыс жасауаптарын сәйкестендіру.
4-word wall сайты арқылы сабақты бекіту мақсатында викториналық сұрақтар қойылады. |
Бірінші жауап берген оқушы,тақтаға келіп толтырады. Дұрыс жауап берген оқушы,тақтаға келіп сәйкестендіреді. |
Интербелсенді тақта көрнекілік https://wordwall.net/resource/8 |
|
Соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Бес саусақ әдісі. Бас бармақ- Сіз үшін өткен сабақтың маңыздылығы қандай болды? Балан үйрек- Сабақ сіздің біліміңіздің толығуына ісер етті ме? Ортан терек- Сабақ сізге жаңа серпін бере алды ма? Шылдыр шүмек- «Теңге- тәуелсіздік символы» деген оймен келісесіз бе? Кішкене бөбек- Тілек. |
Оқушылар сабақтан не түсінгенін ортаға салып қорытынды жасайды. |
Ауызша |
шағым қалдыра аласыз

















