|
Бөлім атауы: Саяхат және демалыс |
Мектеп: Ғ.Мүсірепов атындағы №53 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сулайманов Х |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тауға саяхат |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1. Лексиканың аузекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашықтарын мәнмәтіндер арқылы тану, түсіну, қолдану 5.3.3.1. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Лексиканың аузекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашықтарын мәнмәтіндерді оқиды, түсінеді, анықтайды Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады ЕБҚ: Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
ЕБҚ суреттер арқылы жалпы сұрақтарға жауап береді |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Сандар сөйлейді» әдісі арқылы топқа бірігеді Үй тапсырмасын пысықтауға арналған сұрақтар беріледі «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылып, сұралады. 1. Сан есім дегеніміз не? Мысал келтір 2. Сан есімнің мағыналық түрлерін атап беріңіз 3. Мағыналық түрлеріне мысал келтіріңдер І.ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар суреттерді көру арқылы ой түйіндейді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. «Қазақстан таулары» суреттерді тамашалап, өзара ой бөлісіңдер.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Кезекші оқушылар туралы мәлімет береді Оқушылар шеңберге тұрады 1-2-3 сандарын айту арқылы топқа бірігіп отырады «Серпілген сауал» әдісі арқылы жылдам сұрақтарға жауап береді Оқушылар бейнежазбаны көру арқылы ой түйіндейді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықтайды. |
Мұғалім тарапынан мадақтау ҚБ |
5-сынып Қазақ тілі https://www.youtube.com/watch?v=MJ4oX9ojak8 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Мәтінді түсініп
оқыңдар. Мәтінді оқып, мазмұны бойынша
төмендегі тапсырмаларды орындаңыз. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- тапсырма. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Дескриптор:
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. 3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі төл сөз бен автор сөздерін төлеу сөзге айналдырып жазыңдар. Дескриптор:
Бекіту. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылаңдар. Тау, достар, биік шың, қызықты әңгіме, биіктікті бағындыру, табиғатты қорғау. Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар.
Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды; Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды; Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Оқылым мәтініндегі төл сөз бен автор сөздерін анықтайды; төлеу сөзге айналдырып жазады. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылаңдар. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі
(http://adebiportal.kz/tau-a-sayakhat.page/)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тауға саяхат
Тауға саяхат
|
Бөлім атауы: Саяхат және демалыс |
Мектеп: Ғ.Мүсірепов атындағы №53 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сулайманов Х |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тауға саяхат |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1. Лексиканың аузекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашықтарын мәнмәтіндер арқылы тану, түсіну, қолдану 5.3.3.1. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Лексиканың аузекі сөйлеу және жазбаша стильдік айырмашықтарын мәнмәтіндерді оқиды, түсінеді, анықтайды Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады ЕБҚ: Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
ЕБҚ суреттер арқылы жалпы сұрақтарға жауап береді |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Сандар сөйлейді» әдісі арқылы топқа бірігеді Үй тапсырмасын пысықтауға арналған сұрақтар беріледі «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылып, сұралады. 1. Сан есім дегеніміз не? Мысал келтір 2. Сан есімнің мағыналық түрлерін атап беріңіз 3. Мағыналық түрлеріне мысал келтіріңдер І.ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар суреттерді көру арқылы ой түйіндейді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. «Қазақстан таулары» суреттерді тамашалап, өзара ой бөлісіңдер.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Кезекші оқушылар туралы мәлімет береді Оқушылар шеңберге тұрады 1-2-3 сандарын айту арқылы топқа бірігіп отырады «Серпілген сауал» әдісі арқылы жылдам сұрақтарға жауап береді Оқушылар бейнежазбаны көру арқылы ой түйіндейді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықтайды. |
Мұғалім тарапынан мадақтау ҚБ |
5-сынып Қазақ тілі https://www.youtube.com/watch?v=MJ4oX9ojak8 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Мәтінді түсініп
оқыңдар. Мәтінді оқып, мазмұны бойынша
төмендегі тапсырмаларды орындаңыз. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- тапсырма. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Дескриптор:
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. 3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі төл сөз бен автор сөздерін төлеу сөзге айналдырып жазыңдар. Дескриптор:
Бекіту. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылаңдар. Тау, достар, биік шың, қызықты әңгіме, биіктікті бағындыру, табиғатты қорғау. Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар.
Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды; Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды; Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Оқылым мәтініндегі төл сөз бен автор сөздерін анықтайды; төлеу сөзге айналдырып жазады. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылаңдар. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі
(http://adebiportal.kz/tau-a-sayakhat.page/)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















