Материалдар / Таза бұлақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Таза бұлақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдебиет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Мамыр 2023
261
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 4-сабақ

Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні

Кадирова Г.Б.

Күні:

05.04

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Таза бұлақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.3.1 шығармашылық жұмысын сурет, сценарий түрінде ұсыну

3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармашылық жұмысын сурет, сценарий түрінде ұсынады, шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжай алады.

Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Ізгі тілек» әдісі қолданылады.

«Санау» әдісімен оқушыларды топқа бөледі.

Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісімен жүреді:

- Өткен сабақта қандай шығарма оқыдық?

-Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер.

-Шығарма авторы кім еді?

- Ы.Алтынсариннің тағы қандай шығармаларын білесіңдер?

-Олай болса, бүгінгі сабақта Ыбырай Алтынсариннің «Таза бұлақ» әңгімесінен түсінгеніміз жайлы ой бөлісу мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз.

Шеңберде оң жағындағы балаға тілек айтады.


Топқа бірігеді.


Әңгімені мазмұндайды

Сұрақтар қойып, жауап береді.

Мақал-мәтелдер айтады, мағынасын түсіндіреді.


«Бас бармақ» әдісі.






Жаңа білім

15 мин











2 мин

10минн

Бекіту

15 мин

(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

А) Топтарға бөлініп, әр жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдеңдер. Қорытынды сөздеріңді нақыл сөзбен тұжырымдаңдар

Үлгі: 2-жолаушыны жақтаушы топ:

Жақсылығың үшін ақы сұрама.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айт.


Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.


(Т) 2- тапсырмада «Бізде бір ой бар...» әдісі арқылы жүреді.

А) Сызбаға қарап, Ы. Алтынсарин туралы не білетіндеріңді тұжырымдап айтыңдар.

Ә) Шығармашылық үзіліс.

-Мәтінді оқығанда көз алдыларыңа елестеген оқиғаны бейнелеп суретін салыңдар.

- Тапсырмалар орындайды.












Билеп сергиді.


Топқа берілген тапсырманы орындайды.







Дескриптор:

- Әр жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдейді-3балл. Қорытынды сөзін нақыл сөзбен тұжырымдайды-2балл.






Дескриптор:

Әр топ Ы.Алтынсаринніңөздеріне берілген шығармасы туралы тұжырымдап, шығармадағы негізгі ойы туралы әңгімелейді-3балл.

Мәтін бойынша сурет салады-2балл.

оқулық















А4 парақ, бояу қарындаш











Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, суретті аяқтау.

Түсінгенін жазады.

Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.














Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!