|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Таза бұлақ «Таза бұлақ» Ыбырай Алтынсарин. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойыңды нақыл сөздер, суреттер арқылы тұжырымдау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма 85-бет «Ой қозғау» әдісі Түсiнiп оқы және сұраққа жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Түсiнiп оқып, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 85-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіннің негізгі ойын анықта. Әр жолаушының айтқанын жаз. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сен қай жолаушының айтқанына қосыласың? 2.Неліктен ? |
Мәтіннің негізгі ойын анықтап,жолаушылардың айтқан пікірлерін өз сөздерімен жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -бірінші жолаушының айтқанын жазады-1б -екінші жолаушының айтқанын жазады-1б -үшінші жолаушының айтқанын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 85-87-беттер Таратпа қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Сипатта» әдісі Мәтіннен суреттегі бұлақ сипатталған жолдарды тауып оқы. Бұлаққа қатысты көркемсөздерді жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұлақты автор қалай сипаттаған ? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Мәтіннен суреттегі бұлақ сипатталған жолдарды тауып оқып, көркемсөздерді жазады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - бұлақ сипатталған жолдарды табады-1б -көркемсөздерді жазады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 85-87-беттер дәптер қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Өзің қалаған жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдеңдер. Қорытынды сөздеріңді нақыл сөзбен тұжырымдаңдар. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Үш жолаушының пікірі де дұрыс дегенге келісесің бе? |
Өзі бір жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтайды -1б -дәлелдер келтіреді-1б -нақыл сөзбен қорытындылайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 85-87-беттер Ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді оқып, мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Таза бұлақ» Ыбырай Алтынсарин. ҚМЖ 3 сынып
«Таза бұлақ» Ыбырай Алтынсарин. ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Таза бұлақ «Таза бұлақ» Ыбырай Алтынсарин. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойыңды нақыл сөздер, суреттер арқылы тұжырымдау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма 85-бет «Ой қозғау» әдісі Түсiнiп оқы және сұраққа жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Түсiнiп оқып, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 85-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіннің негізгі ойын анықта. Әр жолаушының айтқанын жаз. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сен қай жолаушының айтқанына қосыласың? 2.Неліктен ? |
Мәтіннің негізгі ойын анықтап,жолаушылардың айтқан пікірлерін өз сөздерімен жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -бірінші жолаушының айтқанын жазады-1б -екінші жолаушының айтқанын жазады-1б -үшінші жолаушының айтқанын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 85-87-беттер Таратпа қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Сипатта» әдісі Мәтіннен суреттегі бұлақ сипатталған жолдарды тауып оқы. Бұлаққа қатысты көркемсөздерді жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұлақты автор қалай сипаттаған ? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Мәтіннен суреттегі бұлақ сипатталған жолдарды тауып оқып, көркемсөздерді жазады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - бұлақ сипатталған жолдарды табады-1б -көркемсөздерді жазады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 85-87-беттер дәптер қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Өзің қалаған жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдеңдер. Қорытынды сөздеріңді нақыл сөзбен тұжырымдаңдар. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Үш жолаушының пікірі де дұрыс дегенге келісесің бе? |
Өзі бір жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтап, дәлелдейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жолаушының пікірінің дұрыстығын жақтайды -1б -дәлелдер келтіреді-1б -нақыл сөзбен қорытындылайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 85-87-беттер Ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді оқып, мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













