Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Химия пәні
|
Бөлім: |
7.1АХимия пәніне кіріспе. Таза заттар және қоспалар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Химия пәні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1 -химия ғылымының нені оқытатынын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Есесіне мен...» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Стикер» түстері бойынша 3 топқа бірігеді |
Оқушылар шеңберге тұрып «Есесіне мен...» әнді жақсы айтамын, н\е бәлішті жақсы пісіермін деген сияқты өздерінің жақсы қасиеттерін айтып сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
Қызығушылықты ояту. «4-сурет, 1-сөз» тәсілі арқылы тақырыпты ашу, мақсатын анықтауды ұйымдастырады.
Талданатын сұрақтар: Атом дегеніміз не? Молекула дегеніміз не? Заттар дегенімз не? Дене дегеніміз не? «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылауды ұймдастырады. |
Оқушылар экрандағы суретті талдап сабақтың тақырыбын мақсатын анықтайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап бере отырып өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап бере отырып бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды, сабақтың мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІІІ. Топтық жұмыс. «Ойлан,бөліс, талда» әдісі арқылы 1-топка «Химия пәні » 2-топка « Заттардың қасиеті » 3-топка «Химия ғылымының маңызы» туралы , топта талдап, қорғауға нұсқау береді |
Оқушаларға оқулықты пайдалана отырып әр топ берілген тақырыпшаны оқып танысады, топта талдайды, постер жасап қорғайды. Бірін бірі бағалайды. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды |
1- косымша А4 парағы Маркер флипчарт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. « Кім тапқыр!» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. 1-тапсырма. Жеке жұмыс Берілген сөздер жинағын қолдана отырып «Химия» ұғымна анықтама құрастырыңдар
2-тапсырма. Жеке жұмыс (ЕБК) «Кестені толтыр» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Төмендегі тізімнен заттар мен денелерді бөліп жаз: Мұз кесегі, мұз тиын, шыны, темір, ас тұзы, қасық, құмыра, темір қасық, түйреуіш, бор, мақта, маржан
3-тапсырма Жұптық жұмыс. «Кестені толтыр» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды нұсқау бойынша орындайды. Берілген сөздер жинағын дұрыс ретімен орналастыра отырып, химияға ғылым ретінде сипаттама береді.
.
Берілген тізімнен заттар мен денелерді дұрыс анықтап, кестеге жазады.
Кестеде берілген заттардың физикалық қасиетіне сипаттама береді. |
ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды Жалпы балл -1 ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды Жалпы балл-4 ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды. Жалпы балл-5 |
3-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс « Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы §1 11 беттегі тапсырманы орындаңдар |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таза заттар және қоспалар
Таза заттар және қоспалар
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Химия пәні
|
Бөлім: |
7.1АХимия пәніне кіріспе. Таза заттар және қоспалар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Химия пәні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1 -химия ғылымының нені оқытатынын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Есесіне мен...» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Стикер» түстері бойынша 3 топқа бірігеді |
Оқушылар шеңберге тұрып «Есесіне мен...» әнді жақсы айтамын, н\е бәлішті жақсы пісіермін деген сияқты өздерінің жақсы қасиеттерін айтып сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
Қызығушылықты ояту. «4-сурет, 1-сөз» тәсілі арқылы тақырыпты ашу, мақсатын анықтауды ұйымдастырады.
Талданатын сұрақтар: Атом дегеніміз не? Молекула дегеніміз не? Заттар дегенімз не? Дене дегеніміз не? «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылауды ұймдастырады. |
Оқушылар экрандағы суретті талдап сабақтың тақырыбын мақсатын анықтайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап бере отырып өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап бере отырып бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды, сабақтың мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІІІ. Топтық жұмыс. «Ойлан,бөліс, талда» әдісі арқылы 1-топка «Химия пәні » 2-топка « Заттардың қасиеті » 3-топка «Химия ғылымының маңызы» туралы , топта талдап, қорғауға нұсқау береді |
Оқушаларға оқулықты пайдалана отырып әр топ берілген тақырыпшаны оқып танысады, топта талдайды, постер жасап қорғайды. Бірін бірі бағалайды. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды |
1- косымша А4 парағы Маркер флипчарт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. « Кім тапқыр!» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. 1-тапсырма. Жеке жұмыс Берілген сөздер жинағын қолдана отырып «Химия» ұғымна анықтама құрастырыңдар
2-тапсырма. Жеке жұмыс (ЕБК) «Кестені толтыр» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Төмендегі тізімнен заттар мен денелерді бөліп жаз: Мұз кесегі, мұз тиын, шыны, темір, ас тұзы, қасық, құмыра, темір қасық, түйреуіш, бор, мақта, маржан
3-тапсырма Жұптық жұмыс. «Кестені толтыр» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды нұсқау бойынша орындайды. Берілген сөздер жинағын дұрыс ретімен орналастыра отырып, химияға ғылым ретінде сипаттама береді.
.
Берілген тізімнен заттар мен денелерді дұрыс анықтап, кестеге жазады.
Кестеде берілген заттардың физикалық қасиетіне сипаттама береді. |
ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды Жалпы балл -1 ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды Жалпы балл-4 ҚБ: «Білім заряды» арқылы бағалайды. Жалпы балл-5 |
3-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс « Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы §1 11 беттегі тапсырманы орындаңдар |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















