
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Туған өлкем |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мұхамедяр Аяжан Даниярқызы |
|||
|
Мерзімі |
||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмеген оқушылар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Тазалық сақтаймыз |
|||
|
Оқу мақсатына арналған сілтеме (оқу бағдарламасы) |
Тақырып бойынша шағын мәтіндерді құрау арқылы сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді. Көбі:жай сөйлемнің соңында қойылатын тыныс белгілерін қолдана алады. Кейбірі: алған ақпарат бойынша сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. |
|||
|
Құндылықтар |
Туған тіл мен ынтымақ-бірлік — басты құндылықтарды қолдана отырып, сабақ өту |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақ басы 10 мин |
Оқушыларға психологиялық ахуал тұғызу. Ұйымдастыру кезеңінде «Шаттық шеңбері» тренингін өткіземін.
Өткен сабақты тексеру. Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын. |
Оқушылар «Шаттық шеңбері» тренингі негізінде сәлемдесемін, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Интерактивті тақта, слайдтар, плакаттар. |
|
|
Сабақ ортасы
|
Т. Жексенбайдың «Мектеп ауласы» әңгімесін оқып береді. Әңгіме желісі бойынша оқушыларға сұрақтар қояды: -Мектеп ауласында не бар? -Гүлзарларда не өсіп тұр? -Балаларға арналған қандай ойын алаңқайлары бар? -балалар қандай ойындар ойнайды?
1.Сөздікпен жұмыс. А)Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Оқулықтағы мәтінді оқытады, талдайды.
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады. Ә) Айтылым. Оқулықтағы 2,4-тапсрыманы орындатады.
4. Мәнерлеп оқу. Ғ.Өкеевтің «Аула – біздің үйіміз» өлеңін мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлеңді жаттатады, мәнерлеп оқуға машықтандырады. Ауламызда ойнаймыз, Ойнап қана қоймаймыз. Жаңа қоныс- жаңа үйді, Әнге бөліп жинаймыз.
Сергіту сәті. Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады.
«Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады.
|
Тыңдалым. Айтылым. Мәтінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды.
Айтылым. Тыныс белгілерін қойып, мәтінді жазады. Айтылым. Мәтін құрайды. «Бұл дыбысты айтпа!» ойынының шартын орындайды. Тыңдалым. Айтылым. Тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды.
Мұғаліммен бірге сергіту жаттығуын жасайды. Сөйлемдерді оқиды, талдайды. |
Көрнекілік, сұрақ-жауап әдісі, сипаттау, әңгімелеу, диалог, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Тірек сөздер» стратегиясы, «Бұл дыбысты айтпа!» ойны, «Баспалдақ» тәсілі, сергіту жаттығулары.
|
|
|
Сабақ соңы 5 мин |
Формативті бағалау. Ж.д. тапсырмалар. Оқулықтағы 3-тапсырма. Рефлексия. Тақтаға алма ағашының суретін салып қоямын. Бүгінгі сабаққа байланысты қызыл және жасыл алманы жапсырады. |
Аламаларды алма ағашына іледі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тазалық сақтаймыз
Тазалық сақтаймыз

|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Туған өлкем |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мұхамедяр Аяжан Даниярқызы |
|||
|
Мерзімі |
||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмеген оқушылар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Тазалық сақтаймыз |
|||
|
Оқу мақсатына арналған сілтеме (оқу бағдарламасы) |
Тақырып бойынша шағын мәтіндерді құрау арқылы сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді. Көбі:жай сөйлемнің соңында қойылатын тыныс белгілерін қолдана алады. Кейбірі: алған ақпарат бойынша сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. |
|||
|
Құндылықтар |
Туған тіл мен ынтымақ-бірлік — басты құндылықтарды қолдана отырып, сабақ өту |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақ басы 10 мин |
Оқушыларға психологиялық ахуал тұғызу. Ұйымдастыру кезеңінде «Шаттық шеңбері» тренингін өткіземін.
Өткен сабақты тексеру. Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын. |
Оқушылар «Шаттық шеңбері» тренингі негізінде сәлемдесемін, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Интерактивті тақта, слайдтар, плакаттар. |
|
|
Сабақ ортасы
|
Т. Жексенбайдың «Мектеп ауласы» әңгімесін оқып береді. Әңгіме желісі бойынша оқушыларға сұрақтар қояды: -Мектеп ауласында не бар? -Гүлзарларда не өсіп тұр? -Балаларға арналған қандай ойын алаңқайлары бар? -балалар қандай ойындар ойнайды?
1.Сөздікпен жұмыс. А)Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Оқулықтағы мәтінді оқытады, талдайды.
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады. Ә) Айтылым. Оқулықтағы 2,4-тапсрыманы орындатады.
4. Мәнерлеп оқу. Ғ.Өкеевтің «Аула – біздің үйіміз» өлеңін мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлеңді жаттатады, мәнерлеп оқуға машықтандырады. Ауламызда ойнаймыз, Ойнап қана қоймаймыз. Жаңа қоныс- жаңа үйді, Әнге бөліп жинаймыз.
Сергіту сәті. Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады.
«Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады.
|
Тыңдалым. Айтылым. Мәтінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды.
Айтылым. Тыныс белгілерін қойып, мәтінді жазады. Айтылым. Мәтін құрайды. «Бұл дыбысты айтпа!» ойынының шартын орындайды. Тыңдалым. Айтылым. Тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды.
Мұғаліммен бірге сергіту жаттығуын жасайды. Сөйлемдерді оқиды, талдайды. |
Көрнекілік, сұрақ-жауап әдісі, сипаттау, әңгімелеу, диалог, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Тірек сөздер» стратегиясы, «Бұл дыбысты айтпа!» ойны, «Баспалдақ» тәсілі, сергіту жаттығулары.
|
|
|
Сабақ соңы 5 мин |
Формативті бағалау. Ж.д. тапсырмалар. Оқулықтағы 3-тапсырма. Рефлексия. Тақтаға алма ағашының суретін салып қоямын. Бүгінгі сабаққа байланысты қызыл және жасыл алманы жапсырады. |
Аламаларды алма ағашына іледі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













