«Театрға саяхат» Тәрбие сағаты

Тақырып бойынша 31 материал табылды

«Театрға саяхат» Тәрбие сағаты

Материал туралы қысқаша түсінік
«Театрға саяхат» Тәрбие сағаты
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мектеп


Сабақтың тақырыбы:

«Театрға саяхат»

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың мақсаты:

Ертегіні сахналау арқылы балалардың тіл байлығын, ой-қиялын дамыта отырып, рөлге кіруін арттыру.

Бір-біріне  сыйластықпен және қамқорлықпен қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Бір түрлі фигур алғандарды

1-топқа «Достар», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «Құрдастар» тобына бөлемін.


Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді.

Психологиялық ахуал


Оқушылар

дың пікірі тыңдалады


слайд

Жаңа сабаққа кіріспе




«Миға шабуыл» әдісі

-Балалар сендер театр түрлерін білесіңдер ме?

-Онда экранға назар аударайық.

-Бұл қандай театр?

 -Неге бұл саусақ театры деп аталады?

-Бұл қандай театр?

-Неге бұл қуыршақ театры?

-Бұл қандай театр? 

-Неге бұл сурет театры? 

-Балалар сендер театрға барғыларын келе ме? 

Балалар менде театрға билет бар.

-Балалар театрға бару үшін сендер бірнеше тапсырмалар орындауларын керек.Тапсырмаларды орындап болғаннан кейін мен сендерге театрға билет беремін



(Біз театр түрлерін білеміз)

 (Бұл саусақ театры).

( Өйткені, біз саусақпен ойнаймыз).

(Бұл қуыршақ театры) (Өйткені, біз қуыршақпен ойнаймыз)

(Бұл сурет театры)

(Өйткені, біз сурет арқылы ойнаймыз.)

Иә, театрға барғымыз келеді)


Сабақтың ортасы

26 мин.

 -Балалар сендер тапсырмаларды орындауға дайынсындар ма? (Иә, дайынбыз)

Ендеше 1-ші тапсырмаға назар аударайық.Балалар сендердің алдарында асықтар тұр.Асықтарда сандар жазылған.Сендер асықтағы сандарды рет-ретімен қоюларын керек.

1-тапсырма:

«Асықтарды рет-ретімен қой» (Балалар асықтарды рет-ретімен қойып, тура және кері санайды)

Мақсаты: Балаларды сандарды дұрыс рет-ретімен қоюға және тура,кері санауды  жетілдіру.

-Аягөз сандарды тура санай қойшы. (Аягөз сандарды тура санайды)

-Әділ сандарды кері санай қойшы.(Әділ сандарды кері санайды)

 

-Жарайсыңдар,балалар!Ендеше келесі тапсырмаға назар аударайық.Бұл тапсырмада кубиктерден схема бойынша ою-өрнек құрастыру және ою-өрнекті атау.


2-тапсырма: «Кубиктерден ою-өрнек құрастыру» (Балалар схема бойынша кубиктерден ою-өрнекті құрастырады және атайды.)

Мақсаты: Кубиктерден схема бойынша дұрыс құрастыруды жалғастыру.

-Дильназ сен қандай ою-өрнек құрастырдын?(Мен кемпірқосақ оюын құрастырдым).

-Махаббат сен қандай ою-өрнек құрастырдын?(Мен тышқанізі оюын құрастырдым).

 

-Балалар сендер  шаршаған шығарсыңдар.Ендеше, денемізді шынықтырып алу үшін сергіту сәтін жасайық.

Сергіту сәті: «Қара жорға» (Балалар жарты шеңберге тұрып, сергіту сәтін жасайды)




3-тапсырма:  «Кейіпкерлерді дұрыс сана» (Балалар экран арқылы ертегі кейіпкерлерін санап, тиісті санды қояды және атайды) 

-Алишер сен  неге бұл ертегіге 3 санын қойдын?(Өйткені, бұл ертегіде 3 кейіпкер бар).

-Аруна сен неге бұл ертегіге  4 санын қойдын?(Өйткені, бұл ертегіде 4 кейіпкер бар).

 

-Жарайсыңдар, балалар!Сендер барлық тапсырмаларды өте жақсы орындадыңдар.Мен сендерге театрға билет беремін.

(Балаларға театрға билет таратып беру және театрға апару.).

 

-Балалар біз театрда өзімізді қалай ұстауымыз керек?(Театрда тыныш отыру керек,жүгіруге, жүруге  және ойнауға болмайды).

Дұрыс айтасыңдар, балалар!Ендеше,ертегімізді бастаймыз.Ертегі «Алдар көсе мен бай» туралы.Бәріміз мұқият тыңдаймыз.Ертегімізді бастамас бұрыне тақпақты тындаймыз.



Айым тақпақ:

Алдар көсе ертегісін

Сіздерге сыр шертемін.

Ертегінің ең қызығын

Сахнаға енгіземін.

Баяндайын көріндер

Өз бағасын беріндер.




4-тапсырма: «Алдар көсе мен бай» ертегісін сахналау»  (Балалар ертегіні сахналайды.Ертегіні сахналап болғаннан кейін, ертегі кейіпкерлері көрермендерге бас иеді).



Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


-Қандай тапсырмаларды орындадық?

                          -Қандай ертегіні сахналадық?

                          -Алдар көсе қандай?

                          -Бай қандай?

                          Балаларды мадақтау.


Рисунок 23




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.02.2024
340
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі