|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңістік фигуралар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Текше (куб) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Текшенің жазбасын дайындауды және оның моделін жинауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Өтілген тақырыптарды пысықтап кел. Математикалық диктант. Есептеудің нәтижесін тармақтап жаз: 1. 16 мен 5 сандарының көбейтіндісінің мәні ... тең . 2. 96 санының 6-ға бөліндісінің мәні ....тең. 3. 14 саны 84-тен неше есе кіші? 4. 27 санын 3 есе арттыр. 5. 85 санын 5 есе кеміт. 6. 77 саны 11 санынан неше есе артық? 7. Қандай сан 41санынан 2 есе артық? 8. 20 мен 3 сандарының көбейтіндісі 21 мен 2 сандарының көбейтіндісінен қаншаға артық? 9. 96 саны шығу үшін 12-ні қандай санға көбейту керек? Жауаптары: 80, 16, 6, 81, 17, 7, 82, 18, 8 Құндылық мақсаты: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Фигураларды ата.Әр түрінен қанша фигура бар?
Текше – барлық жақтары шаршы болып келетін көлемді фигура (дене). Шаршылардың қабырғалары текшенің қыры, ал олардың төбесі деп аталады. Текшенің 6 жағы, 12 қыры, 8 төбесі болады Практикалық жұмыс 2-тапсырма Ермексазбен жұмыс Текше туралы білімдерді пайдалана отырып, түтікшелер мен ермексазбен кубтың моделін жасайды. Текшенің моделін жасаудың алгоритмін құрастырады. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. а)дизайнер түсті қағаздан 6 дана көк, 4 дана қызыл қорап жасады. 1 қорапқа 36см(кв)-қағаз жұмсалған болса,барлық қорапқа қанша қағаз қажет болды? К Қызыл қорап-4 дана ? қағаз 1 қорап-36см2 6+4=10қорап (барлығы) 10*36=360см2 (қағаз) Ж: Барлық қорапқа 360 см2 қағаз қажет ЕҚБ б) Есептегі деректерді өзгерт. Қосындысы 10 саны шығатындай қораптардың санын кез келген екі санға ауыстыр. Алынған есепті шығар. К Қызыл қорап-3 дана ? қағаз 1 қорап-36см2 7+3=10қорап (барлығы) 10*36=360см2 (қағаз) Ж: Барлық қорапқа 360 см2 қағаз қажет ФС тапсырмасы 4-тапсырма Үлгі бойынша текшенің жазбасын қалай әзерлеуге болатынын ойластыр.Нұсқалардың бірін таңда.Текшенің жазбасын досыңмен бірге жаса.Шаршының қабырғалары 4см болсын. Дәл суреттегідей қорапты қиып алып, оны бүктеп текшені құрастыр! Қабырғасы-4 см Сергіту сәті Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Дойбы» әдісі Ойнайық! Ойыншының әрқайсысы екі текшені лақтырады.Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін жазады.Досың есептеудің дұрыстығын тексереді.Әр ойыншы ойынды 5 рет қайталайды. Мысалы: 5*6 =30 4*5= 20 3*2= 6 1*6= 6 5*6= 30 7-тапсырма Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырларындағы нүктелердің қосындысын тап.Заңдылықты анықта. 2+5=7 3+4=7 6+1=7 Қосындысы 7-ге тең ЕБҚ a:30=9 4*a=360 a=9*30 a=360:4 a=270 a=90 270:30=9 4*90=360 9=9 360=360 Үй тапсырмасы 6-тапсырма Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шеш. 5*c=250 у*6=240 C=250:5 у=240:6 C=50 у=40 5*50=250 40*6=240 250=250 240=240 360:b=9 x:40=6 b=360:9 x=6*40 b=40 x=240 360:40=9 240:40=6 9=9 6=6 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Математикалық диктант орындайды Жаңа тақырыпты игереді Текшемен танысады Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Текшенің жазбасын жасайды Жаттығу жасайды Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеудің нәтижесін тармақтап жазады-1б Өтілген тақырыптарды біледі-1б
Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Фигураларды атайды-1б Текше – барлық жақтары шаршы болып келетін көлемді фигура деп атайды-1б
Дескриптор: Түтікшелер мен ермексазбен кубтың моделін жасайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Үлгі бойынша текшенің жазбасын әзірлейді-1б Дәл суреттегідей қорапты қиып алып, оны бүктеп текшені құрастырады-1б Дескриптор: Ойын арқылы есептеу жүргізеді-1б Дойбы ойынын біледі-1б
Дескриптор: Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырларындағы нүктелердің қосындысын табады-1б Заңдылықты анықтайды-1б
Керемет сабақ болды!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Ермексаз Оқулық Оқулық Оқулық Қораптар
Суреттер Дойбы
Оқулық Оқулық Текшелер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Текше Куб
Текше Куб
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңістік фигуралар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Текше (куб) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Текшенің жазбасын дайындауды және оның моделін жинауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Өтілген тақырыптарды пысықтап кел. Математикалық диктант. Есептеудің нәтижесін тармақтап жаз: 1. 16 мен 5 сандарының көбейтіндісінің мәні ... тең . 2. 96 санының 6-ға бөліндісінің мәні ....тең. 3. 14 саны 84-тен неше есе кіші? 4. 27 санын 3 есе арттыр. 5. 85 санын 5 есе кеміт. 6. 77 саны 11 санынан неше есе артық? 7. Қандай сан 41санынан 2 есе артық? 8. 20 мен 3 сандарының көбейтіндісі 21 мен 2 сандарының көбейтіндісінен қаншаға артық? 9. 96 саны шығу үшін 12-ні қандай санға көбейту керек? Жауаптары: 80, 16, 6, 81, 17, 7, 82, 18, 8 Құндылық мақсаты: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Фигураларды ата.Әр түрінен қанша фигура бар?
Текше – барлық жақтары шаршы болып келетін көлемді фигура (дене). Шаршылардың қабырғалары текшенің қыры, ал олардың төбесі деп аталады. Текшенің 6 жағы, 12 қыры, 8 төбесі болады Практикалық жұмыс 2-тапсырма Ермексазбен жұмыс Текше туралы білімдерді пайдалана отырып, түтікшелер мен ермексазбен кубтың моделін жасайды. Текшенің моделін жасаудың алгоритмін құрастырады. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. а)дизайнер түсті қағаздан 6 дана көк, 4 дана қызыл қорап жасады. 1 қорапқа 36см(кв)-қағаз жұмсалған болса,барлық қорапқа қанша қағаз қажет болды? К Қызыл қорап-4 дана ? қағаз 1 қорап-36см2 6+4=10қорап (барлығы) 10*36=360см2 (қағаз) Ж: Барлық қорапқа 360 см2 қағаз қажет ЕҚБ б) Есептегі деректерді өзгерт. Қосындысы 10 саны шығатындай қораптардың санын кез келген екі санға ауыстыр. Алынған есепті шығар. К Қызыл қорап-3 дана ? қағаз 1 қорап-36см2 7+3=10қорап (барлығы) 10*36=360см2 (қағаз) Ж: Барлық қорапқа 360 см2 қағаз қажет ФС тапсырмасы 4-тапсырма Үлгі бойынша текшенің жазбасын қалай әзерлеуге болатынын ойластыр.Нұсқалардың бірін таңда.Текшенің жазбасын досыңмен бірге жаса.Шаршының қабырғалары 4см болсын. Дәл суреттегідей қорапты қиып алып, оны бүктеп текшені құрастыр! Қабырғасы-4 см Сергіту сәті Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Дойбы» әдісі Ойнайық! Ойыншының әрқайсысы екі текшені лақтырады.Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін жазады.Досың есептеудің дұрыстығын тексереді.Әр ойыншы ойынды 5 рет қайталайды. Мысалы: 5*6 =30 4*5= 20 3*2= 6 1*6= 6 5*6= 30 7-тапсырма Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырларындағы нүктелердің қосындысын тап.Заңдылықты анықта. 2+5=7 3+4=7 6+1=7 Қосындысы 7-ге тең ЕБҚ a:30=9 4*a=360 a=9*30 a=360:4 a=270 a=90 270:30=9 4*90=360 9=9 360=360 Үй тапсырмасы 6-тапсырма Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шеш. 5*c=250 у*6=240 C=250:5 у=240:6 C=50 у=40 5*50=250 40*6=240 250=250 240=240 360:b=9 x:40=6 b=360:9 x=6*40 b=40 x=240 360:40=9 240:40=6 9=9 6=6 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Математикалық диктант орындайды Жаңа тақырыпты игереді Текшемен танысады Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Текшенің жазбасын жасайды Жаттығу жасайды Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеудің нәтижесін тармақтап жазады-1б Өтілген тақырыптарды біледі-1б
Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Фигураларды атайды-1б Текше – барлық жақтары шаршы болып келетін көлемді фигура деп атайды-1б
Дескриптор: Түтікшелер мен ермексазбен кубтың моделін жасайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Үлгі бойынша текшенің жазбасын әзірлейді-1б Дәл суреттегідей қорапты қиып алып, оны бүктеп текшені құрастырады-1б Дескриптор: Ойын арқылы есептеу жүргізеді-1б Дойбы ойынын біледі-1б
Дескриптор: Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырларындағы нүктелердің қосындысын табады-1б Заңдылықты анықтайды-1б
Керемет сабақ болды!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Ермексаз Оқулық Оқулық Оқулық Қораптар
Суреттер Дойбы
Оқулық Оқулық Текшелер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






















