|
Білім беру ұйымының атауы |
Е. Айшуақұлы жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махсотова Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.02.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
100. Текше, тікбұрышты параллелепипед |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының рекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Үй тапсырмасын сұра
|
Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады.
|
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут
Білу. 4 минут
3 минут
4 минут
2 минут
2 минут
6 минут
5 минут
5 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1 - тапсырма. "Факт" әдісі Фотограф объективтен дәл алдында түзу орналасқан текшені көрді.
Сол жағында - Е Оң жағында - С Жоғары жағында - В Төмен жағында - F 2-тапсырма. Текшені сағат тілімен айналдыр. Үшінші рет айналдырғанда қай сурет сәйкес келеді?
Үшінші рет айналдырғанда б суреті сәйкес келеді. 3-тапсырма."Миға шабуыл" әдісі Кез келген босаған қорапты ал. Оны ашып, беттерін жаз. Жазбада бірдей қанша фигура шыққанына қара. Тіктөртбұрыштар (параллелепипед) қабырғаларының ұзындығын жаз.
Сергіту сәті "Көңілді күн" әні
ЕБҚ тапсырмасы 1. Текшенің суретін сал. Текшенің қанша төбесі,жағы және қыры болады? 5-тапсырма. а) Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Қандай тәсіл ыңғайлы? Неліктен? а) 1 аптада - 5р., 30б. 4 аптада - ? б. Шешуі: 1-тәсіл: 1) 5*30=150 б (1аптада) 2)150*4=600б. (4аптада) 2-тәсіл: (5*30)*4=600б. Ж: 4 аптада 600 баланы фотосуретке түсіреді. ә) Есептегі деректерді өзгертіп, қайтадан шығар. 1 аптада - 4р., 40б. 3 аптада - ? б. Шешуі: 1-тәсіл: 1) 4*40=160 б (1аптада) 2)160*3=480б. (3аптада) 2-тәсіл: (4*40)*3=480б. Ж: 3 аптада 480 баланы фотосуретке түсіреді.
6-тапсырма. "Ойланып тап" әдісі Теңдеулерді шеш. y-165=620+173 800-x=870-610 y-165=793 800-x=260 y=793+165 x=800-260 y=958 x=540 958-165=620+173 800-540=870-610 793=793 260=260
55*x=820-710 a:15=54:18 55*x=110 a:15=3 x=110:55 a=3*15 x=2 a=45 55*2=820-710 45:15=54:18 110=110 3=3
y-420=600-56 300-x=42*2 y-420=544 300-x=84 y=544+420 x=300-84 y=964 x=216 964-420=600-56 300-216=42*2 544=544 84=84 Саралау тапсырмасы.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Е. Айшуақұлы жалпы
білім беретін мектеп
Пәні:
Бөлім:
Өнер
Педагогтің
аты-жөні:
Махсотова
Ж
Күні:
01.02.2023
Сыныбы:3
Тақырыбы
100. Текше, тікбұрышты
параллелепипед
Оқу
мақсаты
3.3.2.4 солға және оңға
бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың
қалпындағы өзгерістерді
түсіндіру
Сабақтың
мақсаты
Оқушылар солға және оңға бұрғанда,
үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы
өзгерістерді
түсінеді.
Сабақтың
барысы
Сабақ-тың жоспар-ланған
кезең-дері
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
рекеті
Бағалау
Ресурс
тар
Сабақтың
басы
2
минут
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық
дайындық
Күн жарығын алақанға
саламын
Жүрегіме басып ұстай
қаламын
Ізгі, әрі нәзік,
жарық мейірімді
Болып кетер сонда
менің жан-жағым!
1.Мұғаліммен
сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын
айтады.
Жарайсыңдар!
3
минут
Үй тапсырмасын
сұра
Есептерді шығарып келгенін
айтады.
Жауаптарын
салыстырады.
Ауызша
мадақтау
Дескриптор:
1. Есептерді шығарып келгенін
айтады.
Жауаптарын
салыстырады.
Сабақтың
ортасы
2минут
Білу.
4
минут
3
минут
4
минут
2
минут
2
минут
6
минут
5
минут
5
минут
Оқушыларды оқу
мақсаты және бағалау критерийімен
таныстырамын.
III. Жаңа
тақырып.
Білу және
түсіну Оқулықпен
жұмыс.
1 - тапсырма. "Факт"
әдісі
Фотограф объективтен дәл
алдында түзу орналасқан текшені
көрді.
Сол жағында -
Е
Оң жағында -
С
Жоғары жағында -
В
Төмен жағында
- F
2-тапсырма. Текшені сағат
тілімен айналдыр. Үшінші рет айналдырғанда қай сурет сәйкес
келеді?
Үшінші рет айналдырғанда б
суреті сәйкес келеді.
3-тапсырма."Миға шабуыл"
әдісі
Кез келген босаған қорапты ал.
Оны ашып, беттерін жаз. Жазбада бірдей қанша фигура шыққанына қара.
Тіктөртбұрыштар (параллелепипед) қабырғаларының ұзындығын
жаз.
Сергіту
сәті
"Көңілді күн"
әні
ЕБҚ
тапсырмасы
1. Текшенің суретін
сал. Текшенің қанша төбесі,жағы және қыры
болады?
5-тапсырма. а) Есепті
әртүрлі тәсілмен шығар. Қандай тәсіл ыңғайлы?
Неліктен?
а) 1 аптада - 5р.,
30б.
4 аптада - ?
б.
Шешуі: 1-тәсіл:
1) 5*30=150 б
(1аптада)
2)150*4=600б.
(4аптада)
2-тәсіл:
(5*30)*4=600б.
Ж: 4 аптада 600 баланы
фотосуретке түсіреді.
ә) Есептегі деректерді
өзгертіп, қайтадан
шығар.
1 аптада - 4р.,
40б.
3 аптада - ?
б.
Шешуі: 1-тәсіл:
1) 4*40=160 б
(1аптада)
2)160*3=480б.
(3аптада)
2-тәсіл:
(4*40)*3=480б.
Ж: 3 аптада 480 баланы
фотосуретке түсіреді.
6-тапсырма. "Ойланып тап"
әдісі
Теңдеулерді
шеш.
y-165=620+173
800-x=870-610
y-165=793
800-x=260
y=793+165
x=800-260
y=958
x=540
958-165=620+173
800-540=870-610
793=793
260=260
55*x=820-710
a:15=54:18
55*x=110
a:15=3
x=110:55
a=3*15
x=2
a=45
55*2=820-710
45:15=54:18
110=110
3=3
y-420=600-56
300-x=42*2
y-420=544
300-x=84
y=544+420 x=300-84
y=964 x=216
964-420=600-56
300-216=42*2
544=544
84=84
Саралау
тапсырмасы.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















