|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңістік фигуралар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№97 сабақ. Текше, тікбұрышты параллелепипед |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Текшенің жазбасын жасауды және моделін жинауды, оның орналасуындағы өзгерістерді түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шеш. 5*c=250 у*6=240 C=250:5 у=240:6 C=50 у=40 5*50=250 40*6=240 250=250 240=240 360:b=9 x:40=6 b=360:9 x=6*40 b=40 x=240 360:40=9 240:40=6 9=9 6=6 Құндылық мақсаты: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Бұл қорапқа қабырғалары 1см болатын текшелер салынған. Бірінші қабатындағы 3қа-тардың әрқайсысына 3текшеден орналастырылған .Осындай 3 қабат текшелермен қорапты толтыруға болады. Қорапқа барлығы қанша текше сыяды? 3*3*3=(текше) Төмендегідей қораптарға қабырғалары 1см болатын қанша текше сыяды? 3*3*3=27 2*2*2=8 5*5*5=125 4*4*4=64 8*8*8=512 2-тапсырма «Сиқырлы қорапша» әдісі Төмендегі қорапқа мұқият қара. Мұндай фигура математикада тікбұрышты параллелепипед деп аталды.Ол қандай фигуралардан тұрады? ФС тапсырмасы Практикалық жұмыс 3-тапсырма Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. Тікбұрышты параллелпипедтің жазбасын әзірлеу үшін қандай өлшемдер жасау қажет? 4-тапсырма а)Түтіктер мен ермексаздан тікбұрышты параллелпипедтің моделін әзірле. Ол үшін қандай өлшемдерді білу қажет? 1.Параллелепипедтің ені бойынша бүйір жақтары шаршыға ұқсас болады. 2.Екі ұзындығы бойынша бүйір жағы және екі табаны тіктөртбұрышқа ұқсас болып келеді. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕБҚ Мына жазбаны біріктіріп қандай фигура шығатынын табыңдар.Оның өлшемдерін анықтаңдар.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Куб»әдісі Ойнайық!Бір текшені лақтырыңдар.Ондағы санды 8 бен 9 сандарын ыңғайлы қосындысына көбейтіңдер. Мұны сендерге қалай орындаған ыңғайлы? (8+9)*1=17 (8+9)*4=68 (8+9)*2=34 (8+9)*5=85 (8+9)*3=51 (8+9)*6102 Зерттеу жұмысы 6-тапсырма «Зерттеу алаңында» әдісі Қатырғы қағаздан әзірленген текшені қырлары бойынша қиғанда, төмендегідей текшенің жазбасы алынады? Төменде қай текшенің қиылған жазбасы берілген?
Үй тапсырмасы 4-тапсырма ә)Осындай модель жасаудың алгоритмін құрастыр Өз таңдауыңмен модель құрастырып кел.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Қорапшамен жұмыс жасайды Фигураның жазбасын әзірлейді Модель жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шешеді-1б
Тамаша жұмыс! Дескриптор: Қорапқа барлығы қанша текше сыятынын табады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипед туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді-2б Дескриптор: Параллелепипедтің моделін әзірлейді-2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: 8 бен 9 сандарын ыңғайлы қосындысына көбейтеді-1б
Дескриптор: Текшенің қиылған жазбасын табады-2 б Тамаша!
Мен сендерге сенемін! «Кинолента» әдісі |
Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық Оқулық Фигура жазбасы Оқулық Суреттер Текшелер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Текше, тікбұрышты параллелепипед
Текше, тікбұрышты параллелепипед
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңістік фигуралар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№97 сабақ. Текше, тікбұрышты параллелепипед |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Текшенің жазбасын жасауды және моделін жинауды, оның орналасуындағы өзгерістерді түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шеш. 5*c=250 у*6=240 C=250:5 у=240:6 C=50 у=40 5*50=250 40*6=240 250=250 240=240 360:b=9 x:40=6 b=360:9 x=6*40 b=40 x=240 360:40=9 240:40=6 9=9 6=6 Құндылық мақсаты: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Бұл қорапқа қабырғалары 1см болатын текшелер салынған. Бірінші қабатындағы 3қа-тардың әрқайсысына 3текшеден орналастырылған .Осындай 3 қабат текшелермен қорапты толтыруға болады. Қорапқа барлығы қанша текше сыяды? 3*3*3=(текше) Төмендегідей қораптарға қабырғалары 1см болатын қанша текше сыяды? 3*3*3=27 2*2*2=8 5*5*5=125 4*4*4=64 8*8*8=512 2-тапсырма «Сиқырлы қорапша» әдісі Төмендегі қорапқа мұқият қара. Мұндай фигура математикада тікбұрышты параллелепипед деп аталды.Ол қандай фигуралардан тұрады? ФС тапсырмасы Практикалық жұмыс 3-тапсырма Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. Тікбұрышты параллелпипедтің жазбасын әзірлеу үшін қандай өлшемдер жасау қажет? 4-тапсырма а)Түтіктер мен ермексаздан тікбұрышты параллелпипедтің моделін әзірле. Ол үшін қандай өлшемдерді білу қажет? 1.Параллелепипедтің ені бойынша бүйір жақтары шаршыға ұқсас болады. 2.Екі ұзындығы бойынша бүйір жағы және екі табаны тіктөртбұрышқа ұқсас болып келеді. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕБҚ Мына жазбаны біріктіріп қандай фигура шығатынын табыңдар.Оның өлшемдерін анықтаңдар.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Куб»әдісі Ойнайық!Бір текшені лақтырыңдар.Ондағы санды 8 бен 9 сандарын ыңғайлы қосындысына көбейтіңдер. Мұны сендерге қалай орындаған ыңғайлы? (8+9)*1=17 (8+9)*4=68 (8+9)*2=34 (8+9)*5=85 (8+9)*3=51 (8+9)*6102 Зерттеу жұмысы 6-тапсырма «Зерттеу алаңында» әдісі Қатырғы қағаздан әзірленген текшені қырлары бойынша қиғанда, төмендегідей текшенің жазбасы алынады? Төменде қай текшенің қиылған жазбасы берілген?
Үй тапсырмасы 4-тапсырма ә)Осындай модель жасаудың алгоритмін құрастыр Өз таңдауыңмен модель құрастырып кел.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Қорапшамен жұмыс жасайды Фигураның жазбасын әзірлейді Модель жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді көшіріп жазып, оларды шешеді-1б
Тамаша жұмыс! Дескриптор: Қорапқа барлығы қанша текше сыятынын табады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипед туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді-2б Дескриптор: Параллелепипедтің моделін әзірлейді-2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: 8 бен 9 сандарын ыңғайлы қосындысына көбейтеді-1б
Дескриптор: Текшенің қиылған жазбасын табады-2 б Тамаша!
Мен сендерге сенемін! «Кинолента» әдісі |
Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық Оқулық Фигура жазбасы Оқулық Суреттер Текшелер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

























