|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
31.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше, тікбұрышты параллелепипед |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын дайындау,моделін жинау Оның орналасуындағы өзгерістерді түсіндіру |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 15 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 37-бет Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді шеш. 5 * с = 250 с = 250 : 5 с=50 5 * 50 = 250 у * 6 = 240 у = 240 : 6 у =40 40 * 6 = 240 360 : в = 9 в = 360: 9 в = 40 360 : 40 = 9 х : 40 = 6 х = 40 * 6 х = 240 240 : 40 = 6 а : 30 = 9 а = 30 * 9 а = 270 270 : 30 = 9 4 * а = 360 а = 360 : 4 а = 90 4 * 90 = 360 «Ой қозғау» әдісі Төмендегідей қораптарға қабырғалары 1см болатын қанша текше сыяды? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырм Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді шешеді Берілген қораптарға қабырғалары 1 см болатын қанша текше сыятынын анықтайды Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді |
Дескриптор: -теңдеулерді шешеді -1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -астыңғы табанының өлшемін әзірлейді-1б -үстіңгі табанының өлшемін әзірлейді-1б -ұзындығы бойынша бірінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б - ұзындығы бойынша екінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б -ені бойынша бірінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б -ені бойынша екінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,38-бет Оқулық №3,39-бет Қажетті заттар: Қағаз Сызғыш Қарындаш қайшы Қолсағат |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Түтікше мен ермексаздан тікбұрышты параллелепипедтің моделін дайында ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Түтікше мен ермексаздан тікбұрышты параллелепипедтің моделін дайындайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - ермесаздан дөңгелектер дайындайды-1б -түтікшені бірдей ұзындықта қиып дайындайды-1б -түтікше мен ермексазды бір –біріне жалғайды-1б |
Оқулық №4(а), 39-бет Қажетті заттар: Түтікше,ермексаз Тақтайша Қайшы орамал |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма №4(ә),39-бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Текше, тікбұрышты параллелепипед ҚМЖ 3 сын.docx
Текше, тікбұрышты параллелепипед ҚМЖ 3 сын.docx
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
31.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше, тікбұрышты параллелепипед |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын дайындау,моделін жинау Оның орналасуындағы өзгерістерді түсіндіру |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 15 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 37-бет Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді шеш. 5 * с = 250 с = 250 : 5 с=50 5 * 50 = 250 у * 6 = 240 у = 240 : 6 у =40 40 * 6 = 240 360 : в = 9 в = 360: 9 в = 40 360 : 40 = 9 х : 40 = 6 х = 40 * 6 х = 240 240 : 40 = 6 а : 30 = 9 а = 30 * 9 а = 270 270 : 30 = 9 4 * а = 360 а = 360 : 4 а = 90 4 * 90 = 360 «Ой қозғау» әдісі Төмендегідей қораптарға қабырғалары 1см болатын қанша текше сыяды? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырм Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Бөлінгіші белгісіз теңдеулерді шешеді Берілген қораптарға қабырғалары 1 см болатын қанша текше сыятынын анықтайды Үлгі бойынша тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді |
Дескриптор: -теңдеулерді шешеді -1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -астыңғы табанының өлшемін әзірлейді-1б -үстіңгі табанының өлшемін әзірлейді-1б -ұзындығы бойынша бірінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б - ұзындығы бойынша екінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б -ені бойынша бірінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б -ені бойынша екінші бүйір жағының өлшемін әзірлейді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,38-бет Оқулық №3,39-бет Қажетті заттар: Қағаз Сызғыш Қарындаш қайшы Қолсағат |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Түтікше мен ермексаздан тікбұрышты параллелепипедтің моделін дайында ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Түтікше мен ермексаздан тікбұрышты параллелепипедтің моделін дайындайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - ермесаздан дөңгелектер дайындайды-1б -түтікшені бірдей ұзындықта қиып дайындайды-1б -түтікше мен ермексазды бір –біріне жалғайды-1б |
Оқулық №4(а), 39-бет Қажетті заттар: Түтікше,ермексаз Тақтайша Қайшы орамал |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма №4(ә),39-бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз














