|
Бөлім: |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Уразова А.С |
|
|
Күні: |
30.01.2023ж |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше (куб) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындайды және олардың моделін құрастыра алады. Көптеген оқушылар: текшенің жақтарын өлшеп, моделін жасай алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа ұқсас тапсырмалар құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды. Оқушылард топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: «Қар кесегі» тәсілі арқылы үйге берілген тапсырманы тексеру. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі және «4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді: - Өткенде қандай бөлімді қорытындыладық? -Қандай тапсырмалар орындадық? - Тақтадағы 4 суретке қарап, ортақбір сөзді табыңдар. (текше) - Ендеше бүгінгі сабағымызда текшенің жағы, төбесі, қыры ұғымдарымен танысып, тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді.
Үй тапсырмасын тексертеді. Сұраққа жауап береді. -Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру. |
|
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 10 мин |
1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.
1)Фигураларды ата. Әр түрінен
қанша фигура бар?
Текшенің жақтары жайында не айтуға болады? Ж:Текшенің жақтары өзара тең. 2) Текше туралы біліміңді пайдалана отырып, түтіктер мен ермексаздан текшенің моделін жасаңдар. Текше моделін дайындау алгоритмін құрыңдар.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т, Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3) Есептерді шығар. А) Дизайнер түсті қағаздан 6 дана көк, 4 дана қызыл қорап жасады. 1 қорапқа 36 см2 қағаз жұмсалған болса, барлық қорапқа қанша қағаз қажет болды? Ш:(6+4)*36=360 Ж: 360 см2 қағаз қажет. Ә) Есептегі деректерді өзгерт. Қосындысы 10 саны шығатындай қораптардың санын кез келген екі санға ауыстыр. Алынған есепті шығар. Ш:(3+7)*36=360 Ж: 360 см2 қағаз қажет. 4) Үлгі бойынша текшенің жазбасын қалай әзірлеуге болатынын ойластыр. Нұсқалардың бірін таңда. Текшенің жазбасын досыңмен бірге жаса. Шаршының қабырғалары 4 см болсын. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. (Ж) 3- тапсырма «Кел, ойнайық!» ойыны, дәптермен жұмыс. 5) Ойыншының әрқайсысы екі текшені лақтырады. Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін жазады. Досың есептеудің дұрыстығын тексереді. Әр ойыншы ойынды 5 рет қайталайды. 7) Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырғаларындағы нүктелердің қосындысын тап. Заңдылықты анықта. 1+3=4 2+5=7 4+6=10 |
Тапсырманы орындайды. Билеп сергиді. Тапсырмалар орындайды. Тапсырмалар орындайды.
|
Дескриптор: - Фигураларды атайды -1 балл. - Текшенің өлшемдерін анықтайды -1балл. - Текшенің жақтары өзара тең деген қорытынды жасайды-1балл. - Түтіктер мен ермексаздан текшенің моделін жасайды-1балл.
Дескриптор: Есептің шешуін, жауабын табады -1балл. Есептегі деректерді өзгертеді, шешуін, жауабын табады -1балл. Қабырғалары 4 см болатын текшенің жазбасын жасайды -Дескриптор: Екі текшені лақтырады. Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін дұрыс табады -1балл. |
Оқулық, дәптер Түтік, ермексаз Оқулық, дәптер
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма 37-бет. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Текше(куб)
Текше(куб)
|
Бөлім: |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Уразова А.С |
|
|
Күні: |
30.01.2023ж |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Текше (куб) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындайды және олардың моделін құрастыра алады. Көптеген оқушылар: текшенің жақтарын өлшеп, моделін жасай алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа ұқсас тапсырмалар құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды. Оқушылард топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: «Қар кесегі» тәсілі арқылы үйге берілген тапсырманы тексеру. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі және «4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді: - Өткенде қандай бөлімді қорытындыладық? -Қандай тапсырмалар орындадық? - Тақтадағы 4 суретке қарап, ортақбір сөзді табыңдар. (текше) - Ендеше бүгінгі сабағымызда текшенің жағы, төбесі, қыры ұғымдарымен танысып, тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді.
Үй тапсырмасын тексертеді. Сұраққа жауап береді. -Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру. |
|
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 10 мин |
1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.
1)Фигураларды ата. Әр түрінен
қанша фигура бар?
Текшенің жақтары жайында не айтуға болады? Ж:Текшенің жақтары өзара тең. 2) Текше туралы біліміңді пайдалана отырып, түтіктер мен ермексаздан текшенің моделін жасаңдар. Текше моделін дайындау алгоритмін құрыңдар.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т, Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3) Есептерді шығар. А) Дизайнер түсті қағаздан 6 дана көк, 4 дана қызыл қорап жасады. 1 қорапқа 36 см2 қағаз жұмсалған болса, барлық қорапқа қанша қағаз қажет болды? Ш:(6+4)*36=360 Ж: 360 см2 қағаз қажет. Ә) Есептегі деректерді өзгерт. Қосындысы 10 саны шығатындай қораптардың санын кез келген екі санға ауыстыр. Алынған есепті шығар. Ш:(3+7)*36=360 Ж: 360 см2 қағаз қажет. 4) Үлгі бойынша текшенің жазбасын қалай әзірлеуге болатынын ойластыр. Нұсқалардың бірін таңда. Текшенің жазбасын досыңмен бірге жаса. Шаршының қабырғалары 4 см болсын. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. (Ж) 3- тапсырма «Кел, ойнайық!» ойыны, дәптермен жұмыс. 5) Ойыншының әрқайсысы екі текшені лақтырады. Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін жазады. Досың есептеудің дұрыстығын тексереді. Әр ойыншы ойынды 5 рет қайталайды. 7) Ойын текшесінің қарама-қарсы қабырғаларындағы нүктелердің қосындысын тап. Заңдылықты анықта. 1+3=4 2+5=7 4+6=10 |
Тапсырманы орындайды. Билеп сергиді. Тапсырмалар орындайды. Тапсырмалар орындайды.
|
Дескриптор: - Фигураларды атайды -1 балл. - Текшенің өлшемдерін анықтайды -1балл. - Текшенің жақтары өзара тең деген қорытынды жасайды-1балл. - Түтіктер мен ермексаздан текшенің моделін жасайды-1балл.
Дескриптор: Есептің шешуін, жауабын табады -1балл. Есептегі деректерді өзгертеді, шешуін, жауабын табады -1балл. Қабырғалары 4 см болатын текшенің жазбасын жасайды -Дескриптор: Екі текшені лақтырады. Түскен сандарды көбейтіп, нәтижесін дұрыс табады -1балл. |
Оқулық, дәптер Түтік, ермексаз Оқулық, дәптер
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма 37-бет. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз















