|
Білім беру ұйымының атауы |
№15 Сүлеймен Карабалин атындағы жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туспбекова А.К |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.01.24 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№97 Текше,тікбұрышты параллелепипед |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.3 кеңістік фигуралардың (тікбұрышты параллелепипед,куб)жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын жасауды және моделін жинауды,оның орналасуындағы өзгерістерді түсіндіруді үйренесің. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақ ты қорыту 5минут Рефлексия 5 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Нейрожаттығулармен сәлемдесу Топқа бөлу 1.Тіктөртбұрыш 2.Шаршы 3.Текше Топ ережесі
Үй жұмысын тексеру QR код арқылы берілген тапсырманың жауабын тексеріп шығу. Дескриптор: Белгісіз санды тауып,теңдеуді орындайды. (1б) Жаңа тақырып «Сиқырлы қорапша» әдісі 3*3*3=27 (текше)
Сиқырлы қорапшаның «сұрақтары
Дәптермен жұмыс А)2*2*2=8см3 Ә)5*5*5=125см3 Б)4*4*4=64см 3 В)8*8*8=512см3 Дескриптор: Қорапқа қанша текше сыятынын анықтайды. (2б) Дәптерлеріне тапсырманы орындап,мәнін табады.1(б) Есіңде сақта! Бейнеролик көрсету(түсіндіру) Топтық жұмыс №3тапсырма Үлгі бойынша тікбұрышты параллепипедтің жазбасын әзірлейді. Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді.2б Өз бетімен жұмыс №4 1.Түтікшелер мен ермексаздарды пайдаланып тікбұрышты параллелепипеттің моделдерін әзірле. 2. Параллелепипедтің ені бойынша бүйір жақтары шаршыға ұқсас болады. 3.Екі ұзындығы бойынша бүйір жағы және екі табаны тіктөртбұрышқа ұқсас болып келеді. Дескриптор: Параллелепипедтің моделін әзірлейді.2б «Куб»әдісі Мақсаты:Оқушылардың тапсырманы орындауға қызығушылығы арттырады. ( “Ойлан,топтас”әдісі Зерттеушілік тапсырма Қатырғықағаздан әзірленген текшені қырлары бойынша қиғанда,төмендегідей жазбасы анылады.Төменде текшенің қиылған жазбасы берілген? Дескриптор: Текшенің қиылған жазбасын табады. 2 б Саралау тапсырмалары А-деңгейі.Геометриялық фигуралар мен атауларын сәйкестендір
Шаршы
Текше Дескриптор: Геометриялық фигуралар мен денелерді сәйкестендіреді.1б В-деңгейі Суретке назар аудар.Оларды сәйкес бағанға орналастыр.
Дескриптор: Геометриялық фигуралар мен денелерді тиісті бағанға орналастырады.1б С-деңгей Геометриялық денелердің көлемін тап
4см V=4*4*4=64см3
8cм V=9*9*9=729см3 Дескриптор: -Геометриялық фигураларды сәйкестендіреді.1(б) -Геометриялық фигуралар мен денелерді тотап көрсетеді.1(б) -Геометриялық денелердің көлемін табады.1(б) «Пазл әдісі» Ата-Неге-Түсіндір Ата:Текше,тікбұрышты параллелепипед Неге:Текшенің 6 жағы,8төбесі,12қыры бар. Тікбұрышты параллелепипед 6жағы бар,бір-біріне қарама-қарсы орналасқан жақтары тең болады.Параллелепипедтің 12 қыры бар. Түсіндір: Текше-барлық жақтары шаршы болып келетін көлемді фигура.Шаршылардың қабырғалары текшенің қыры,ал олардың төбесі-текшенің төбесі деп аталады.Текшенің 6 жағы,8төбесі,12қыры бар. Тікбұрышты параллелепипед 6жағы бар,бір-біріне қарама-қарсы орналасқан жақтары тең болады.Параллелепипедтің 12 қыры бар.Қырларының қиылысу нүктелері параллелепипедтің төбелері деп аталады. «Телефон»әдісі Сабаққа кері байланыс жазып,қорапшаның ішіне салу. |
Нейрожаттығу лар арқылы амандасады. Фигуралар арқылы топқа бөлінеді. Топ ережесін басшылыққа алады.
QR код арқылы үй тапсырмасын тексереді.
Сиқырлы қорапша арқылы берілген жаңа білімді түсінеді.
Тапсырманы орындайды
Бейнероликті көреді.Жаңа ұғымды түсінеді.
Топта тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді.
Түтікшелер мен ермексаздың көмегімен параллелепипедтің моделін құрастырады.
Кубты лақтыру арқылы сандардың қосындысына текшедегі көрсетілген санды көбейтіп,мәнін табады.
Топта қатырқағаздан әзірленген текшенің жазбасын анықтайды.
Саралау тапсырмаларын орындап шығады.
Геометриялық фигуралардың атауларын сәйкестендіреді.
Бағандардағы геометриялық фигуралар мен денелерді топтастырады.
Геометриялық денелердің көлемін табады.
Пазлдарды құрастырып, сұрақтарға нақты жауап береді.
Кері байланыс жазады. |
«Домбыра» әдісі арқылы жұмыстарын бағалау.
Дескриптор: Тапсырманың жауабын тексеріп шығады-1б
Жарайсың!
Дескриптор: Қорапқа қанша текше сыятынын анықтайды.2б
Дескриптор: Дәптерге тапсырманы орындайды-1б
Жарайсың!
Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді-2 (б)
Дескриптор: Параллелепипедтің моделін әзірлейді.2(б)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Туспбекова Айман КенбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Текше,тікбұрышты параллелепипед 3 сынып ашық сабак
Тақырып бойынша 20 материал табылды
Текше,тікбұрышты параллелепипед 3 сынып ашық сабакМатериал туралы қысқаша түсінік
Текше,тікбұрышты параллелепипед математикадан ашық ссабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















