|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Темирбулатова Айнагуль Кайлешевна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық-бәрімізге өнеге
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Армысың досым, Кел, маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. (қолдарынан ұстайды) Жер шарын айналып, Әлемге жарық ұқсайық. (айналады). Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық (қолдарын көкке созады) Ортамызда күн нұры Құшаққа оны алайық (құшақтасады) Осындай жақсы көңілмен, Сабағымызды бастайық. Аспанмен тілдесу Ашық аспан арайлы Саған жиі қараймын Оқып зерттеп сабақты Көп мәлімет алайын!
Топқа біріктіру. 1 топ Ғарышкер 2 топ Ғаламшар 3 топ Зымырандар «Миға
шабуыл» Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып «Фонарик» әдісі Ғарышкерлерді табу Ғарыш қалай игерілді? Оқушыларға бейнематериал
көрсету
1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? 2-тапсырма Топпен жұмыс Зерттеу сұрағы: - Жасанды серіктің макетін жасау. - «Уақыт сызығы» әдісі - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықтан берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? «Лаберинт» ойыны
Жұппен жұмыс
3-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру
Жеке жұмыс
Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір.
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
Өлең жолдарын хормен айтады
Өткенді пысықтайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Бейнематериал ды көреді
Зерттеу жүргізеді
Постер қорғайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Интерактивті ойын ойнайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
|
https://wordwall.net/resource/86253650/%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%8b%d0%bb%d1%8b%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%83
https://imektep.kz/kz/garysh-video
Оқулық
Суреттер
Жұмыс парақтары
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||
Бекітемін:
Талапкер ауылының
мектеп гимназиясы
директорының м.а
________ Г.С.Нашанова
« » ______ 2025 ж
Сабақтың тақырыбы:
«Ғарыш қалай игеріледі?»
Сынып жетекшісі: Темирбулатова А.К
Сыныбы: 3 «Б»
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Темирбулатова Айнагуль Кайлешевна
Темирбулатова Айнагуль Кайлешевна
|
Білім беру ұйымының атауы |
Талапкер ауылының мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Темирбулатова Айнагуль Кайлешевна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық-бәрімізге өнеге
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Армысың досым, Кел, маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. (қолдарынан ұстайды) Жер шарын айналып, Әлемге жарық ұқсайық. (айналады). Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық (қолдарын көкке созады) Ортамызда күн нұры Құшаққа оны алайық (құшақтасады) Осындай жақсы көңілмен, Сабағымызды бастайық. Аспанмен тілдесу Ашық аспан арайлы Саған жиі қараймын Оқып зерттеп сабақты Көп мәлімет алайын!
Топқа біріктіру. 1 топ Ғарышкер 2 топ Ғаламшар 3 топ Зымырандар «Миға
шабуыл» Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып «Фонарик» әдісі Ғарышкерлерді табу Ғарыш қалай игерілді? Оқушыларға бейнематериал
көрсету
1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? 2-тапсырма Топпен жұмыс Зерттеу сұрағы: - Жасанды серіктің макетін жасау. - «Уақыт сызығы» әдісі - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықтан берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? «Лаберинт» ойыны
Жұппен жұмыс
3-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру
Жеке жұмыс
Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір.
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
Өлең жолдарын хормен айтады
Өткенді пысықтайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Бейнематериал ды көреді
Зерттеу жүргізеді
Постер қорғайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Интерактивті ойын ойнайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
|
https://wordwall.net/resource/86253650/%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%8b%d0%bb%d1%8b%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%83
https://imektep.kz/kz/garysh-video
Оқулық
Суреттер
Жұмыс парақтары
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||
Бекітемін:
Талапкер ауылының
мектеп гимназиясы
директорының м.а
________ Г.С.Нашанова
« » ______ 2025 ж
Сабақтың тақырыбы:
«Ғарыш қалай игеріледі?»
Сынып жетекшісі: Темирбулатова А.К
Сыныбы: 3 «Б»
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз






















