1-сабақ
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №47 ЖОМ |
|
Пән мұғалімі |
Отеуова Малика Газахбайкызы |
|
Тарау/Бөлім 7.1В |
Үшбұрыштар |
|
Пәні |
Геометрия |
|
Күні |
|
|
Сынып |
7 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.1.23-теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану; 7.1.1.24-теңқабырғалы үшбұрыштың қасиетін есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийлері) |
Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін есептер шығаруда қолдану; Теңқабырғалы үшбұрыштың қасиетін қолданып есептер шығару; |
|
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
Қызыл түс - «Теңбүйірлі үшбұрыш» Көк түс - «Теңқабырғалы үшбұрыш» Сары түс - «Тікбұрышты үшбұрыш» |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді және стикердің түсіне қарай орындарын тауып жайғасады. |
ҚБ |
Оқу құралдары Түрлі түсті стикерлер |
|
3 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер» әдісі Ол үшін үй тапсырмасының дұрыс жауабын интербелсенді тақтада ашып көрсетемін.
Өтілген тақырыптарды қайталау мақсатында «Сәйкестендіру тесті»
|
Оқушылар бір-бірімен дәптерлерін алмасып тексереді.
.
Оқушылар тапсырманы орындап, дәптерлерін бір-бірімен алмасып , тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. |
Бірін-бірі бағалау
ҚБ |
Слайд 1 Пән дәптерлері
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
7 минут |
Жаңа тақырыпты меңгеру: «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі арқылы постер қорғау, тақырыпты ашу. Оқушыларға алдын-ала тақырыпты оқып келу тапсырмасына байланысты өз топтарының атауларына мағлұматтар береді. «Теңқабырғалы үшбұрыш» тобы
Теңбүйірлі үшбұрыш» тобы
«Тікбұрышты үшбұрыш» тобы
Жұптық жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі . Теңбүйірлі үшбұрыш берілген. Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін пайдаланып табыңыз:
|
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды Әр топ өздерінің атауларына байланысты сызбаларын салып, анықтамасын , элементтерін, қасиеттерін , теоремасын, белгілерін айтып, дәлелдеп ,тақырыпты ашып, қорғап көрсетеді.
Қабырғалары тең
болғандықтан бұрыштары да өзара тең болады
Теңқабырғалы үшбұрыштың биіктігі әрі медиана, әрі биссектриса болады және олар бір-біріне тең.
Теңбүйірлі үшбұрыш АС=ВС, бүйір қабырғалары тең АВ- табаны
Теңбүйірлі үшбұрыштың табанына жүргізілген медиана үшбұрыштың биіктігі әрі биссектрисасы болады. Егер үшбұрыштың екі қабырғасы тең болса, онда үшбұрыш теңбүйірлі болады. Егер үшбұрыштың екі бұрышы тең болса, онда үшбұрыш теңбүйірлі болады.
Тікбұрышты үшбұрыш Егер бір бұрышы тік , яғни 90 градусқа тең болған үшбұрыш тікбұрышты үшбұрыш деп аталады.
С В АС мен ВС қабырғалары катеттері, АВ қабырғасы гипотенузасы деп аталады
1.Берілгені:
Шешуі: P=2,5 =1,2:2=0,6 RT= 1,3 т/к RS,ST=? Жауабы: 0,6
2. Берілгені:
P=6,4 P=QR+RE+QE RQ=3,5QE RQ=QR=RE=3,5QE т/к QR, RE, QE=? 3,5QE+3,5QE+QE=6,4 8QE=6,4 QE=6,4:8=0,8
QR=RE=3,5
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Отеуова Малика ГазахбайкызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Тең бүйірлі үшбұрыш оның қасиеттері мен белгілері"
Тақырып бойынша 31 материал табылды
"Тең бүйірлі үшбұрыш оның қасиеттері мен белгілері"Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарлама бойынша өтілген ашық сабағым
Материалдың қысқаша нұсқасы 1-сабақ
Сабақтың барысы:
|





–













