|
Білім беру ұйымының атауы |
40 |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусагалиева А |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.03.25 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Теңдеу |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
дәстүрлерді сақтау және құрметтеу; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Халқымыздың қымбат мұрасы мен асыл қазынасы қазақтың ұлттық аспаптары. Халық аспаптары ансамблінде ұлттық аспаптардың бірнеше түрі ойналады. Қазақтың ұлттық аспаптарының түрлері көп. Аспаптардың шығу тарихы, жасалуы және қолданылуы тереңде жатыр. Қандай ұлттық аспаптарды білесің? Күй тыңдап, көңілдерін көтереді Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
Тақырыпты ашу Мұғалім әртүрлі математикалық жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай аталады? 10-8=2 10 >5 5 + d 10-3 >5-2 d < 9 2+7 Бұл жазбаларды қандай топтарға бөлуге болады? (Әріпті және сандды өрнектер, теңдіктер және теңсіздіктер). Жаңа тақырып 1-тапсырма Белгісіз санды х-пен белгілеуді үйренеді
ЕБҚ-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздікті орында 50>30 30<50 50 – 30=20 30>20 20<30 30 – 20=10 ЕҚБ-тапсырма Кестені толтыр.
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Оқушылар тапсырманы дәптерде орындайды. 4+х=9 х+5=9 х=9-4 х=9-5 х=5 х=4 4+5=9 4+5=9 9=9 9=9 Жұптық жұмыс 3-тапсырма. Теңдеулерді шеш 6+х=9 a+2=9 2+x=8 х=9-6 a=9-2 x=8-2 х=3 a=7 x=6 6+3=9 7+2=9 2+6=8 9=9 9=9 8=8 Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 60 + х = 90 х + 20 = 70 Х=90-60 х=70-20 Х=30 х=50
60+30=90 50+20=70 90=90 70=70
5-тапсырма Әріпті өрнектің мәнін тап.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Есепті шығар Бір кәдесый-30см Үш кәдесый-?см 30см+30см+30см=90см Ж: Үш кәдесыйды орауға 90см таспа қажет болады ҚЖ: Топтық жұмыс Теңдеулерді шеш «Кім жылдам?» ойыны Х+20=80 х+30=80 х+10=100 Х=80-20 х=80-30 х=100-10 Х=60 х=50 х=90
60+20=80 50+30=80 90+10=100 80=80 80=80 100=100
|
Ұлттық аспаптар оркестрінің күйлерін тыңдайды
Тапсырманы орындайды
Өтілген ұғымдарды еске түсіреді
Теңдеу құруды үйренеді
Амалдарды орындайды
Кестені толтырады
Жаңа ұғыммен жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Теңдеуді шешеді
Жаттығу жасайды
Өрнектің мәнін табады
Есепті шығарады
Қосымша тапсырма орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Белгісіз санды табуды біледі Тапсырманы өз бетінше орындайды
«Ұпай ал» әдісімен мадақтап отыру
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік ұғымдарын біледі, қолданады Белгісізі бар теңдікті шығара алады
Дескриптор: Белгісіз санды әріппен белгілеуді үйренеді Жаңа ұғыммен танысады, игереді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Теңдеу және теңдеудің түбірі ұғымдарымен танысады. Теңдеуді шешу алгоритмін үйренеді.
Дескриптор: Теңдеуді шешу алгоритмін пайдаланып, теңдеулерді шешеді
Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шешеді Жаңа ұғымды меңгерген
Тамаша!
Жарайсыңдар
Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Кестені толтырады
Дескриптор: Есепті түсініп, шартын құрады Шешуін тауып, жауабын жазады
Дескриптор: Теңдеу шешуді игерді Белгісізі бар теңдікті орындай алады
« Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Музыка
Тапсырма парақтары
Суреттер
Таратпа парақтар
Оқушы жұмысы
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Кесте
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теңдеу
Теңдеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
40 |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусагалиева А |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.03.25 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Теңдеу |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
дәстүрлерді сақтау және құрметтеу; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Халқымыздың қымбат мұрасы мен асыл қазынасы қазақтың ұлттық аспаптары. Халық аспаптары ансамблінде ұлттық аспаптардың бірнеше түрі ойналады. Қазақтың ұлттық аспаптарының түрлері көп. Аспаптардың шығу тарихы, жасалуы және қолданылуы тереңде жатыр. Қандай ұлттық аспаптарды білесің? Күй тыңдап, көңілдерін көтереді Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
Тақырыпты ашу Мұғалім әртүрлі математикалық жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай аталады? 10-8=2 10 >5 5 + d 10-3 >5-2 d < 9 2+7 Бұл жазбаларды қандай топтарға бөлуге болады? (Әріпті және сандды өрнектер, теңдіктер және теңсіздіктер). Жаңа тақырып 1-тапсырма Белгісіз санды х-пен белгілеуді үйренеді
ЕБҚ-тапсырма Теңдіктер мен теңсіздікті орында 50>30 30<50 50 – 30=20 30>20 20<30 30 – 20=10 ЕҚБ-тапсырма Кестені толтыр.
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Оқушылар тапсырманы дәптерде орындайды. 4+х=9 х+5=9 х=9-4 х=9-5 х=5 х=4 4+5=9 4+5=9 9=9 9=9 Жұптық жұмыс 3-тапсырма. Теңдеулерді шеш 6+х=9 a+2=9 2+x=8 х=9-6 a=9-2 x=8-2 х=3 a=7 x=6 6+3=9 7+2=9 2+6=8 9=9 9=9 8=8 Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 60 + х = 90 х + 20 = 70 Х=90-60 х=70-20 Х=30 х=50
60+30=90 50+20=70 90=90 70=70
5-тапсырма Әріпті өрнектің мәнін тап.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Есепті шығар Бір кәдесый-30см Үш кәдесый-?см 30см+30см+30см=90см Ж: Үш кәдесыйды орауға 90см таспа қажет болады ҚЖ: Топтық жұмыс Теңдеулерді шеш «Кім жылдам?» ойыны Х+20=80 х+30=80 х+10=100 Х=80-20 х=80-30 х=100-10 Х=60 х=50 х=90
60+20=80 50+30=80 90+10=100 80=80 80=80 100=100
|
Ұлттық аспаптар оркестрінің күйлерін тыңдайды
Тапсырманы орындайды
Өтілген ұғымдарды еске түсіреді
Теңдеу құруды үйренеді
Амалдарды орындайды
Кестені толтырады
Жаңа ұғыммен жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Теңдеуді шешеді
Жаттығу жасайды
Өрнектің мәнін табады
Есепті шығарады
Қосымша тапсырма орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Белгісіз санды табуды біледі Тапсырманы өз бетінше орындайды
«Ұпай ал» әдісімен мадақтап отыру
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік ұғымдарын біледі, қолданады Белгісізі бар теңдікті шығара алады
Дескриптор: Белгісіз санды әріппен белгілеуді үйренеді Жаңа ұғыммен танысады, игереді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Теңдеу және теңдеудің түбірі ұғымдарымен танысады. Теңдеуді шешу алгоритмін үйренеді.
Дескриптор: Теңдеуді шешу алгоритмін пайдаланып, теңдеулерді шешеді
Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шешеді Жаңа ұғымды меңгерген
Тамаша!
Жарайсыңдар
Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Кестені толтырады
Дескриптор: Есепті түсініп, шартын құрады Шешуін тауып, жауабын жазады
Дескриптор: Теңдеу шешуді игерді Белгісізі бар теңдікті орындай алады
« Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Музыка
Тапсырма парақтары
Суреттер
Таратпа парақтар
Оқушы жұмысы
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Кесте
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















