Материалдар / ТЕҢДЕУ ЖӘНЕ ТЕҢСІЗДІК 1 cынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ТЕҢДЕУ ЖӘНЕ ТЕҢСІЗДІК 1 cынып

Материал туралы қысқаша түсінік
МҰҒАЛІМГЕ ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Маусым 2018
455
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пәні: Математика


Мектеп: Жалпы білім беретін№28 орта мектеп

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Теңдік және теңсіздік.

Мұғалімнің аты-жөні: Махсутова Д .Е


Күні:

Сынып: 1ә

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны:

Сабақтың т


Ақырыбы

Санды өрнектерді салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.5. санды өрнектерді салыстыру

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: санды өрнектерді атайды,оқиды,жазады

Көбі : санды өрнекті құрастыра алады,мәнін табады

Кейбірі: суреттер бойынша санды құрастырады,фигураларды сандармен ауыстырып, өрнек құрастырып,салыстырады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар істей алады: Санды өрнектер,өрнектердің мәні,фигураларды сандармен ауыстыру.Санды өрнектер құрастыру және салыстыру.

Жетістік критерийлері

Суреттер бойынша санды өрнектерді құрастыру және оларды салыстыру

Санды өрнектердің мәндерін салыстыру

Фигураларды сандармен ауыстырып,санды өрнектер құрастыру

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың топтық жұмыстағы белсенділігін арттыру,көзқарасын білдіру

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

бейнежазба , таныстырылым.

Ресурстар:

20-ға дейінгі сандар жазылған сандық сәуле; кеспе сандар,кестелер,слайд.

Бастапқы білім

Әріпті өрнектегі әріптің мәні

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3мин

Амандасу

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!


Шаттық шебері


Сабақтың ортасы

20 мин



















Топқа бөлу:

Оқушылар өздері алған санды өрнектердің мәні бойынша 4 топқа бөлінеді.

Мысалы: 1+3=4 14-10=4 2+1=3 10-8=2 15-14=1 т.б

1-топ; 2-топ; 3-топ; 4-топ:


Топтың ережесімен таныстыру


-Балалар өткен сабақта қандай өрнектің түрімен таныстық?

-Әріпті өрнектер

-Дұрыс

-Олай болса әріпті өрнектердің мәнін табуға бола ма?

-Болады


Әр үйде қанша қонақ бар екенін анықтайық.


Тапсырмамен таныстыру


5+3; 0+3; 3+3; 6+3; 1+3; 4+3;7+3;2+3:


Не байқадыңдар?

/Оқушылар өз түсінігін айтады/

Дұрыс,олай болса бүгін санды өрнектерді салыстыруды үйренеміз


Оқушыларды бағалау критерийлерімен таныстыру


Сандар және амал таңбалары қосылған жазуды санды өрнек деп атаймыз. Санды өрнектерді салыстыру үшін олардың мәндерін тауып,сол мәндерді салыстыру керек


Бейнежазбаны тыңдап көрейік

Тапсырма орындауға дайынбыз ба?


Түсінігін тексеру:

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ

5+3 > 0+3 3+3 < 6+3 1+3 < 4+3 7+3 > 2+3


1-тапсырма. 40 бет топпен жұмыс

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Балл

Суреттер бойынша санды өрнектерді құрастыру және оларды салыстыру

Суреттердегі заттардың санын анықтайды



санды өрнектерді салыстырады




Жауабы: А/ 3+5>2+4 Ә/ 3+2<5+2 Б /4+6>2+3 В/1+8>3+2


2-тапсырма. 41 бет «Шығарып көр»

.

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Балл

Санды өрнектердің мәндерін салыстыру

Санды өрнектің мәнін табады


Мәні бірдей санды өрнектерді айтады



Үлестірмелер:


Әр топтан екі оқушыдан шығып,санды өрнектің мәнін тауып,салыстырады.


18+1 < 13+7

5+3 = 4+4


2+0 < 0+5


7+10 >10+2


18+1 = 0+19


50+40 = 40+50


20+80 = 90+10


30+60 > 70+10






3-тапсырма. «Орындап көр» топпен жұмыс


Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Балл

Фигураларды сандармен ауыстырып,санды

өрнектер құрастыру

Фигураларды сандармен ауыстырады


Санды өрнектерді құрастырып,мәнін табады


2 3 5 4


1-топ а/ 2+2 < 3+3

2-топ ә / 3+5 > 2+5

3-топ б / 5+4 > 3+4

4-топ в / 4+5+2 > 4+3+2

Әуенмен





АКТ















бейнежазба

санды өрнектер туралы


тақтамен жұмыс




оқулықпен жұмыс


АКТ




Тақтамен жұмыс,

үлестірмелер



















АКТ









Суреттер


Сергіту сәті 3

«Сиқырлы сандар»

Сергіту сәтіне арналған жинақ


























«Кім жылдам?» ойыны 4



Аяқталуы 10мин

Дәптермен жұмыс


1-тапсырма.37 бет

Әр фигураның артында цифр жасырылған, жасырынған цифрды тауып,санды өрнек құрастырып,салыстырады.

Мысалы:


2 3

2<3 2+2+2=3+3 2+2+2 <3+3+3


4 6


4<6 4+4+4 = 6+6 4+4+4 < 6+6+6


2-тапсырмалар.38 бет


Велосипедшіні теңдікке апаратын жолды тауып,оны бояп қояды


12+6 > 17-4 18+1> 20-2 80-40 >50-20 15+3=20-2 18-8<10+8


Санды,әріпті өрнектерді топтап көрсетеді /оқушылар қолдарына берілген өрнектерді топтастырып,тақтаға іледі/



Әріпті өрнектер Санды өрнектер


6+а 3+2 50 d +80 40+30 c + 12 30-20 3+8 b+8 x-10

5-2 70+10 8-6 x+6 20-x y +9 d-8 6-5 3+4 10-8 7+2 8-1 50-40




4-тапсырма 41 бет

Робис пен Ботаның саудасындағы ауыр заттарды анықтап,санды өрнек құрастырып ,мәнін табады

8 кг + 7кг > 6 кг + 5 кг



Өзіндік жұмыс




АКТ


















АКТ














Слайд

топпен

Сабақтың соңы 5мин


Рефлексия



Сұрағым бар Түсінбедім

Түсіндім



Оқушылардың смайликтерін санап,олардың жетістігін мадақтау.


Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!