Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп»
Бастауыш сынып мұғалімі Кобланова Шынар Назарбаевна
ПЕДАГОГ САРАПШЫ
|
Тақырыбы: |
Теңдеулер құру, шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңдеулерді шешу және есептерді теңдеу құру арқылы шығару. Оқушылардың ой-өрісін дамыту. Есептеу қабілеттерін арттыру, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Айна әдісі Менің сүйікті оқушым 5-есеп .
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар айнаға қарап өздерін көреді |
Дескриптор : 1.амалдардың орындалу ретінен қатесін түзетеді . |
Айна салынған қорапша |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Ой қозғау» әдісі Әр қораптан кез келген санды таңдап, үш таңбалы 3 сан құрастыр.
Қияр-20 кг Алмұрт-? 30 кг артық Барлығы-? кг 2. Теңдеуді шеш: у + 260 =650 + 350 600- х =3•90 6•х = 30+330 3. Кестені толтыр
|
Үш таңбалы сандар құрастырады
Есепті құрып мәнін табады. Теңдеулерді шешеді Кестені толтырады. Үш таңбалы сандарды разрядтап жазу Жүздік, ондық, бірліктерге жіктеу |
Мадақтау
ҚБ «Ұпай жинау»
ҚБ «Ұпай жинау
ҚБ «Ұпай жинау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету |
Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды. |
Ауызша мадақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
4.Сұрақтарға жауап бер және жауабын жаз Көлден ұшты жеті қаз, Қайтып қонды екі қаз, Қонбады оның нешеуі, Кәне, кім тез шешеді? |
Сұраққа жауап береді |
Өзін өзі
бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «Сыныптан шығу билеті» әдісі Берілген санды оқы және салыстыр «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім
|
Берілген сандыоқып,салыстырып, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды) Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теңдеулер құру, шығару
Теңдеулер құру, шығару
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп»
Бастауыш сынып мұғалімі Кобланова Шынар Назарбаевна
ПЕДАГОГ САРАПШЫ
|
Тақырыбы: |
Теңдеулер құру, шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңдеулерді шешу және есептерді теңдеу құру арқылы шығару. Оқушылардың ой-өрісін дамыту. Есептеу қабілеттерін арттыру, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Айна әдісі Менің сүйікті оқушым 5-есеп .
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар айнаға қарап өздерін көреді |
Дескриптор : 1.амалдардың орындалу ретінен қатесін түзетеді . |
Айна салынған қорапша |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Ой қозғау» әдісі Әр қораптан кез келген санды таңдап, үш таңбалы 3 сан құрастыр.
Қияр-20 кг Алмұрт-? 30 кг артық Барлығы-? кг 2. Теңдеуді шеш: у + 260 =650 + 350 600- х =3•90 6•х = 30+330 3. Кестені толтыр
|
Үш таңбалы сандар құрастырады
Есепті құрып мәнін табады. Теңдеулерді шешеді Кестені толтырады. Үш таңбалы сандарды разрядтап жазу Жүздік, ондық, бірліктерге жіктеу |
Мадақтау
ҚБ «Ұпай жинау»
ҚБ «Ұпай жинау
ҚБ «Ұпай жинау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету |
Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды. |
Ауызша мадақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
4.Сұрақтарға жауап бер және жауабын жаз Көлден ұшты жеті қаз, Қайтып қонды екі қаз, Қонбады оның нешеуі, Кәне, кім тез шешеді? |
Сұраққа жауап береді |
Өзін өзі
бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «Сыныптан шығу билеті» әдісі Берілген санды оқы және салыстыр «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім
|
Берілген сандыоқып,салыстырып, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды) Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















