Теңдеулерді шешу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Теңдеулерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш мұғалімдеріне қажет
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді: Күні: Пәні:
Сабақтың тақырыбы: Теңдеулерді шешуді үйрену
Сабақтың мақсаты: 1) теңдеулерді күрделі түрінен қарапайым түріне айналдыра отырып, шығарудың тәсілдерін меңгеруге жағдай жасау; 2) шапшаң есептеу дағдыларын, геометриялық тапсырмаларды орындай білу дағдыларын дамыту;
3) пәнге қызығушылығын тәрбиелеу.
Көрнекілігі: кеспелер,
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлемдесу,оқушылар назарын сабаққа аудару.

ІІ.Шаттық шеңбері

ІІІ.Жаңа сабақ

1. 47 - ні 3 - ке арттыр - Т,
№2. 90 - ды 3 - ке кеміт - Е,
№3. 40 пен 6 сандарының қосындысын тап - Ң,
№4. 30 бен 5 сандарының айырмасын тап - Д,
№ 5. 100 санын 20 - ға кеміт – Е,
№6. 50 мен 4 - тің қосындысы - У,
№7. Азайғыш 25, азайтқыш 10, айырманың мәні қанша? – Ш,
№ 8. 60 - ты 30 - ға кеміт - Ы,
№9.. 81 - ді 7 - ге арттыр - Ғ,
№ 10. 6 мен 40 - тың қосындысы - А,
№11. Х пен 2 - нің қосындысының мәні 9, Х – ты тап.- Р,
№ 12.
43 пен С - ның айырмасының мәні 40, С неге тең?- У.
Жауабы: 50, 87, 46, 25, 80, 54, 15, 30, 88, 46, 7, 3
І. 34+Х═27+33
34+Х ═60
Х═60 - 34
Х═26
34+26═27+33
60═60

ІІ.34+Х ═ 100
Х═ 100 - 34
Х═66
34+66═100
100═100

ІІІ. Х +30 ═ 20+ 38
Х+30═58
Х═58 - 30
Х═28
28+30═20+38
58═58

24+Х ═ 30 Бұл теңдеуді бірден шешуге бола ма?
- Алдымен оны жеңілдету, яғни қарапайым түрге айналдыру
Х ═ 30 - 24 керек.
(15+9)+Х═ 30
Х 6
(15+9) +Х ═ 30
30═30
ІҮ.Ойын: « КІМ ШАПШАҢ?»
35+23 +Х ═ 100
58+Х ═100
Х ═ 100 - 58
Х ═ 42
35+23 +42 ═100

ІІ - ТОП:
Х - ( 23 +17) ═60
Х - 40 ═ 60
Х ═ 60+40
Х ═100
100 -(23+17) ═ 60

ІІІ - ТОП:
70 - а ═ 8+9+2
70 - а ═ 19
а ═ 70 - 19
а ═ 51
70 - 51 ═ 8+9+2
ІҮ. Сергіту сәті
Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір
Сағаттың тіліндей иіліп солға бір
Оң аяқ, сол аяқ, жаттығу оңай - ақ!
1, 2, 3 – отырамыз тып - тыныш.
- Балалар, алтын уақытымызды үнемдейік!
Ү.Теңдеу құру
а) Болды – 56 м сым ----------------- Алынды - 14 м сым
Қалды – 14 м сым -------------------- Қалды -?, сонша
Алынды - х ---------------------------- Болды - х
Ш: 59 - Х ═ 14 ------------------------ Ш: Х - 14 ═ 14
Х ═ 56 - 14 ----------------------------- Х ═ 14+14
Х ═42 ----------------------------------- Х ═28
Жауабы: 42 м сым қалды. ---------- Жауабы: 28 м сым болды
ҮІ.Қорытынды
- Нені үйрендік?
- Қандай жұмыстар атқардыңдар?
- Сабақ ұнады ма?
ҮІІ.Бағалау

Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап,марапаттау.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.01.2019
429
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі