Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Математика Ортақ тақырып: «Саяхат» Бөлім:3С бөлім:«Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Бөлімшесі: 2.2 Теңдік және теңсіздік.Теңдеу |
Мектеп:Алғазы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Кыдырманова Г.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 30.01.2019ж Сынып:1 |
Қатысқандар саны:9 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңдік және теңсіздік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Заттардың, суреттердің саны арқылы оларды салыстыру біледі Көптеген оқушылар: Заттарды, суреттерді салыстыру арқылы теңдік пен теңсіздік ұғымын ажырата біледі Кейбір оқушылар: Заттарды, суреттерді салыстыру арқылы теңдік пен теңсіздік ұғымын ажырата біледі және өз көзқарастарын дәлелдейді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Теңдік және теңсіздікті ажыратады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Талқылау сұрақтары: -Қалай
ойлайсыз? Неліктен… екенін
айта аласыз
ба? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-_Өзгелердің көзқарастарына құрметпен қарау- Ынтымақтастық орта топтық, жұптық жұмыста бір-бірінің сөзін тыңдау, сыйлау. -шығармашылық жəне сын тұрғысынан ойлау- Өмір бойы білім алу- Өзіне қажетті білім алу кезінде білімнің қажеттілігін түсіну. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу пәнімен тірек сөздерді қолдану арқылы байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
АІ-Mektep бейнежазбасы . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сандарды салыстыру тақырыбына қатысты тәжірибесіне сүйену қажет. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы. 5мин. |
Психологиялық ахуал Ширату. Оқушылардың қызығушылықтарын ояту «Сұрағы бар сағат» ойыны .Өткенді бекіту Топқа бөліну .Қағаздағы теңдік және теңсіздік көрсетілген сандар арқылы 2 топқа бөліну
|
Бейнеролик АІ-Mektep бейнежазбасы .
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 3 минут 2 минут
3 минут
1минут 7 минут
8 минут
8 минут
Сабақтың соңы 3мин
|
Кіріспе тапсырма: « Шарларды теңестір және олармен теңсіздік құрастыр» Оқулықпен жұмыс 28-29 бет 1-тапсырма. (Т. Ж) «Визуальды айғақтармен жұмыс» әдісі. «Қораптағы кәмпит санын салыстыр» Дескриптор: Қораптағы кәмпиттердің арасына қандай белгі қоюға болатынын анықтайды. ҚБ « Басбармақ әдісі» арқылы кері байланыс. /Ө.ө б./ 2-тапсырма (Ж.ж) «Теңдік пе,әлде теңсіздік пе?» Суреттегі көрсетілген заттардың саны арқылы қайсысында теңдік,ал қайсысында теңсіздік бейнеленгенін табады. ҚБ. « Алақан шапалақтау» әдісі /Мұғ бағалауы/ Сергіту сәті (Қимылмен көрсету) 3-тапсырма (Т,ж) «Орындап көр» Теңсіздік құрастыр.Алмалардың санын қалай теңестіруге болады?Теңдік жаз.
|
Үрленген шарлар
Алмалар, ыдыстар
Конверттер, суреттер
Жұмыс дәптерлері
2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма А деңгейі . Ойыншықтарды олардың саны тең болатындай етіп орналастыр. В деңгейі. Ойыншықтарды олардың саны тең болатындай етіп орналастыр. Нәтижесін теңдік түрінде жаз. С деңгейі. Ойыншықтарды олардың саны тең болмайтындай орналастыр. Нәтижесін теңдік түрінде жаз. Өз нұсқаларыңды жазып көрсет. Қарқын Берілген тапсырманы уақытынан бұрын аяқтаған оқушыларға қосымша тапсырма берілді. Үлгермей отырған оқушыларға бұрын болған оқушылар көмек көрсетеді. Диалог және қолдау көрсету Топтық, жұптық тапсырмаларды орындау кезінде лездеме сұрақтар қойып, диалогқа түсіп, тапсырмалар орындауда қолдау көрсетілді. Қорытынды Әрбір тапсырманы әр
оқушы әртүрлі
деңгейде орындайды, орындалған тапсырманың дұрысын
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Математика Ортақ
тақырып: «Саяхат» Бөлім:3С
бөлім:«Теңдік және теңсіздік. Теңдеу.
Бөлімшесі: 2.2 Теңдік және
теңсіздік.Теңдеу Мектеп:Алғазы орта
мектебі
Мұғалімнің
аты-жөні: Кыдырманова
Г.С Күні: 30.01.2019ж
Сынып:1 Қатысқандар
саны:9
Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Теңдік және
теңсіздік
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме) 1.2.2.1 теңдік және
теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті
айыра білу
Сабақ
мақсаттары Барлық
оқушылар: Заттардың, суреттердің саны
арқылы оларды салыстыру біледі Көптеген
оқушылар: Заттарды, суреттерді салыстыру
арқылы теңдік пен теңсіздік ұғымын ажырата
біледі Кейбір
оқушылар: Заттарды, суреттерді салыстыру
арқылы теңдік пен теңсіздік ұғымын ажырата біледі және өз
көзқарастарын дәлелдейді.
Бағалау
критерийлері Теңдік және теңсіздікті
ажыратады
Тілдік
мақсаттар
Талқылау
сұрақтары: -Қалай
ойлайсыз? Неліктен… екенін
айта аласыз
ба?
Құндылықтарды
дарыту -_Өзгелердің көзқарастарына
құрметпен қарау- Ынтымақтастық орта топтық,
жұптық жұмыста бір-бірінің сөзін тыңдау,
сыйлау. -шығармашылық жəне сын
тұрғысынан ойлау- Өмір бойы білім
алу- Өзіне қажетті білім алу
кезінде білімнің қажеттілігін
түсіну.
Пәнаралық
байланыстар Сауат ашу пәнімен тірек сөздерді қолдану
арқылы байланыс орнату.
АКТ қолдану
дағдысы (сабақта қолданылатын болса
көрсетіңіз) Бастапқы
білім Сандарды салыстыру тақырыбына
қатысты тәжірибесіне сүйену қажет.
Сабақ
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақта жоспарланған
іс-әрекет
Ресурстар Сабақтың
басы. 5мин. Психологиялық
ахуал Ширату. Оқушылардың қызығушылықтарын
ояту «Сұрағы бар сағат» ойыны .Өткенді
бекіту Топқа бөліну .Қағаздағы теңдік
және теңсіздік көрсетілген сандар арқылы 2 топқа
бөліну
Оқу
мақсатын хабарлау.
10, 20..... 100-ге
дейінгісандарқатары бар карточкала
Бейнеролик
Сабақтың
ортасы.
3
минут 2
минут
3
минут
1минут
7
минут
8
минут
8
минут
Сабақтың
соңы
3мин
Кіріспе тапсырма: « Шарларды
теңестір және олармен теңсіздік
құрастыр»
Оқулықпен жұмыс 28-29
бет 1-тапсырма. (Т. Ж)
«Визуальды айғақтармен жұмыс»
әдісі. «Қораптағы кәмпит санын
салыстыр» Дескриптор: Қораптағы
кәмпиттердің арасына қандай белгі қоюға болатынын
анықтайды. ҚБ « Басбармақ әдісі»
арқылы кері байланыс. /Ө.ө
б./ 2-тапсырма (Ж.ж) «Теңдік пе,әлде теңсіздік
пе?» Суреттегі көрсетілген заттардың саны арқылы
қайсысында теңдік,ал қайсысында теңсіздік бейнеленгенін
табады.
ҚБ. « Алақан шапалақтау»
әдісі /Мұғ бағалауы/ Сергіту
сәті (Қимылмен
көрсету) 3-тапсырма (Т,ж) «Орындап
көр» Теңсіздік
құрастыр.Алмалардың санын қалай теңестіруге болады?Теңдік
жаз.
Дескриптор:Теңсіздік
құрастырады. Алмалардың санын қалай теңестіруге болатынын
анықтайды, топ ішінде талдап , талқылайды,өз ойларын
дәлелдейді.
ҚБ. « Бағдаршам
әдісі»
Саралау тапсырмасы.
«Конверттегі тапсырма»
әдісі
Ж.ж Дереккөздер Қорытынды .
«Шығарып көр»
тапсырмасы.
Суреттерді олардың саны тең
болатындай етіп
орналастырыңдар.Нәтижесін
теңдік түрінде жазыңдар.Енді олардың саны тең болмайтындай
орналастырыңдар.
Нәтижесін теңдік түрінде
жазыңдар. Неше Н нұсқа жаза
алдыңдар?
Дескриптор: Ойыншықтарды олардың саны тең
болатындай етіп орналастырады.Нәтижесін теңдік түрінде жазады.Енді
олардың саны тең болмайтындай орналастырады.Нәтижесін теңдік
түрінде жазады. Өз нұсқаларын жазып
көрсетеді
ҚБ. «Жұлдызшалар әдісі»
арқылы /М .б/ -Теңдіктің бір нұсқасын
көрсете алса 6=6 -Теңсіздіктің бес нұсқасын
көрсете алса 1<11 2<10 3<9 4<8
5<7
Дәптермен жұмыс
Ө.ж
«Суреттен теңдіктерді
тап»
«Белгілерді қой»
тапсырмасы Қ.Б
: Бүгінгі сабақта болған көңіл –
күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау арқылы
бағалайды. Түсінбедім Бәрін
түсіндім Рефлексия « Жетістік
баспалдағы» әдісі арқылы
жүргізіледі.
Үрленген
шарлар
Алмалар,
ыдыстар
Конверттер,
суреттер
Жұмыс
дәптерлері
2
Саралау – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы Тапсырма А деңгейі
. Ойыншықтарды олардың саны тең
болатындай етіп орналастыр. В деңгейі. Ойыншықтарды олардың саны тең
болатындай етіп орналастыр. Нәтижесін теңдік түрінде
жаз. С деңгейі. Ойыншықтарды олардың саны тең
болмайтындай орналастыр. Нәтижесін теңдік түрінде жаз. Өз
нұсқаларыңды жазып көрсет. Қарқын Берілген тапсырманы уақытынан бұрын
аяқтаған оқушыларға қосымша
тапсырма берілді. Үлгермей отырған
оқушыларға бұрын
болған оқушылар көмек
көрсетеді. Диалог
және
қолдау
көрсету Топтық, жұптық тапсырмаларды орындау
кезінде лездеме
сұрақтар қойып, диалогқа түсіп, тапсырмалар орындауда қолдау
көрсетілді. Қорытынды Әрбір тапсырманы әр
оқушы әртүрлі
деңгейде орындайды, орындалған тапсырманың дұрысын
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




