Білім беру ұйымының
атауы
|
Әл-Фараби атындағы
№21
МГ
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
Алматыкітап
|
Бөлім:
|
Қоршаған
орта
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Кайырбекова
Г.К.
|
Күні:
|
|
Сынып:
2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
№86сабақ.
Теңіздегі оқиға. Жайын.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
.2.3.1
мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын
анықтау
2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,
мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау
|
Сабақтың мақсаты
|
мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен
негізгі ойын анықтау
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен
іс-әрекетін бағалау
|
Құндылықтар
|
Талап: қоршаған орта тазалығын
сақтайды
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырма
Өзің тұратын
аймақтақта өсетін ағаштардың атын жаз
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өзі тұратын аймақтағы
ағаш атын жазады-1б
|
|
Сабақтың ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Сурет
бойынша сөйлем құра.
Бүгінгі
сабақтың тақырыбы қалай болады деп ойлайсың?
|
Сурет бойынша әңгіме
құрайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сурет бойынша әңгіме
құрайды-1б
|
|
|
2-тапсырма
«Белгілеп оқу» әдісі
Нұрғали
Қадырбаевтың «Жайын» мәтінін іштей оқиды.
Түсінгенін өз сөзімен айтады.
Сұраққа жауап береді.
|
Мәтінмен жұмыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Түсінгеніін өз сөзімен
айтады-1б
Сұраққа жауап береді
-1б
|
Оқулық
|
|
3-тапсырма
Топтық
жұмыс
«Бағалау» айдары
Балалардың жайынды құтқаруға әрекет жасағаны
дұрыс па?
|
Топта
талқылайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Кейіпкердің әрекетін
бағалайды-1б
|
Оқулық
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ
4-тапсырма
«Анықта» айдары
Оқушылар мәтіндегі тірек сөздерді түртіп
алады. Оқып «Жайын» әңгімесінің негізгі ойын ашып тұрған сөйлемді
тап.
Суды ластама
Суды үнемде
Су-тіршілік көзі
Судың да сұрауы бар.
|
Тірек сөздерді
табады
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тірек сөздерді табады
-1б
Мәтіннің негізгі ойын
мұғалімнің көмегімен табады-1б
|
|
|
5-тапсырма
Дәптермен жұмыс
Су жануарларының ерекшелігі туралы мұғалім
айтады.
Оқушылар
Өзің білетін су жануарларының атын жаз.
Ребус құрастыр
Ребус жауабы: кит,бекіре,табан.
|
Дәптерге
жазады
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Су жануарларының атын
жазады-1б
Ребус
құрастырады-1б
|
Дәптер
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
«Қорытындыла» айдары
Теңіз жануарларына қалай көмектесуге
болады?
Мысалы: суқойманы ластама,арықтарды тазалау,
улы заттарды өзенге ластамау.
Үй тапсырмасы
Қызыл кітап туралы ақпарат іздеу.
Кері байланыс
|
Сұраққа өз ойын
айтады
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұраққа өз ойын
айтады-1б
|
|