Материалдар / Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ жаңа үлгіде жасалған. Рационал теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуде бүтін рационал, бөлшек-рационал, таңбасы тұрақты көбейткіші бар, еселі түбірлері бар теңсіздіктер толығымен қарастырылады. Әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар орындалады. ,Пән мұғалімдеріне арналады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Сәуір 2024
215
0 рет жүктелген
1300 ₸
Бүгін алсаңыз
+65 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +65 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлімі: 8.3

VІI. Теңсіздіктер (24 сағат)

М ектеп: КеАҚ РФММ

Педагогтің аты-жөні:

Шинасилова Сауле Сыздыковна

Күні:

26.02.24

Сыныбы:8 «A, B, C»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.2.10 бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешу;

8.2.2.11 бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешуге арналған интервалдар әдісін білу (жоғары деңгейде, жұп және тақ көрсеткіштермен);

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешу;

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешуге арналған интервалдар әдісін білу (жоғары деңгейде, жұп және тақ көрсеткіштермен);

Басым бөлігі:

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешу;

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешуге арналған интервалдар әдісін білу (жоғары деңгейде, жұп және тақ көрсеткіштермен); Есептер шығару.

Кейбір оқушылар:

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешу;

-бөлшек-рационал теңсіздіктерді шешуге арналған интервалдар әдісін білу (жоғары деңгейде, жұп және тақ көрсеткіштермен); Қиындығы жоғары есептер шығару.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


4 мин























3 мин
















2 мин









4 мин

1) Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, түгелдеу, жағымды психологиялық ахуал орнату

Тренинг «Жаттығу» жүргізу

«Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі

«Ереже»

1. Тыңдалым

1) Үстірт тыңдау;

2) Әңгіме барысында;

3) Мұқият тыңдау;

4) Терең тыңдау.

2. Әрбір пікір құнды

3. «Үш шапалақ» ережесі

1) Зейінді шоғырландыру, назарды аудару

( оқушыларды осыған үйрету );

2) Дедлайн ( тайм менеджмент)

Редлайн – қосымша уақыт сұрау;

3) Ынталандыру жағдайы.

Конфуций:

1) «Маған айтып берсең - ұмытамын»;

2) «Маған көрсетсең – есте сақтаймын»;

3) «Өзіме жасатсаң - үйренемін».

«Топқа бөлу»

Топқа бөлу есептері:

1) ;

2) ; 3) ;

4) ;

5) ; 6) ;

7) ;

8) ; 9) ;

10) ;

11) ;

12) ; 13) ;

14) ;

15) .

Оқушыларды 3 топқа бөлу және топ басшыларын таңдау. Топтық жұмысты бақылау, сұрақ-жауап сәтін ұйымдастыру, оқушылардың бірін-бірі бағалауына мүмкіндік туғызу және тапсырмаларды талқылап, ортақ шешімге келуіне жағдай жасау.

2) Үй тапсырмасын тексеру

«Көршіңді тексер» (жұптық жұмыс) әдісі

Мұғалім оқушылардың үй тапсырмасы бойынша жинаған ұпайларын оқып кетеді. Оқушылардың дәптерлерінен үй жұмыстарының орындалуын тексеріп өтеді.

«Ашық микрофон»

әдісі арқылы өткен тақырып бойынша білімдерін пысықтау.

Оқушыны жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру. Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады.

Ширату сұрақтары:

1. Квадрат теңсіздікті графиктік әдіспен шешу;

2. Квадрат теңсіздікті интервалдар әдісімен шешу;

3. Интервалдар әдісінің анықтамасы;

4. Интервалдар әдісінің алгоритмы;

Ширату жаттығуы

«Сәйкестендіру» әдісін тиімді қолдану арқылы оқушылардың өткен тақырыптарды қаншалықты меңгеруі мен есте сақтағанын білуге болады.

Жауаптарымен сәйкестендір:

1. ;

2. ;

3. ;

4. ;

Жауабы:

A) .

B) .

C) ;

D) .


Сыныпта жайлы атмосфера орнату.

Бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.




Ережені ұстанады



















Жауаптары бірдей оқушылар 1 топ болады.

1-топ ;

2- топ ;

3-топ ;










Жұптасып отырған оқушылар бір-бірімен дәптерлерін алмасып, экрандағы есептің дұрыс жауабымен салыстырады.



Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты немесе үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. (5 мин)










Берілген тапсырманы топтық немесе жұптық жұмыс жасап шешімін көрсетеді.



тақтадағы жауаппен салыстыру арқылы әр оқушы өз жұмысына тексеру жүргізеді (2 мин)

















































Дескриптор

-Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл

Дұрыс жауапқа 1 балл қойып отырады.





Қалыптастырушы бағалау: оқушылардың дұрыс, бұрыс және жартылай дұрыс (толық немесе толық емес) жауаптарына байланысты смайликтермен бағаланады.









Дескриптор

-көбейткіштерге жіктейді;

-нольдерін табады;

-сан түзуінде белгілейді;

- аралықтарда таңбаларын анықтайды;

Жауабын жазады;

Жалпы балл -5






























кеспе қағаз



нтербелсенді тақтада дұрыс жауабы беріледі.









Интербелсенді тақтадан үйге берілген тапсырманың дұрыс жауабы беріледі.




Қағаз микрофон








Интербелсенді тақтада таныстырылым арқылы дұрыс жауабы көрсетіледі.


Сабақтың ортасы

6 мин









1 мин



5 мин









































8 мин

Оқулықпен жұмыс:

5.77(4); 5.83.

Жаттығулар (жалпы сыныптық жұмыс):

Есеп. Теңсіздікті шешіңіз:

1. .

2. .

3. .

4. .

Сергіту сәті

«Поэзия минуты» әдісі


Топтық жұмыс. «Кім жылдам

Есеп шығару

1300 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!