Мектеп директорының бастауыш сыныптар
бойынша оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Күні:11.12.2017ж Сынып:3 «ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Теннис |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты |
Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Негізгі дене қозғалыстарын орындай алады. Кейбірі: Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығуларымен байланыстыра алады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдерді айта алады Ракетка, Корт |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Аралас сабақ |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ысқырық, жалауша, ракетка,доп |
|||
|
Жосар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сапқа тұрғызу. 3.Үй тапсырмасын сұрау 4.Сабақтың мақсатымен таныстыру 5. Арнайы дамыту жаттығулары 6. топқа бөлу. Психологиялық дайындық. Шаттық шеңбер құру оқушылар бір-біріне тілек айту. Үй тапсырмасын сұрау. «серпілген сауал» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру. 1.Қол добы ойын ережесі. 2.Қол добы ойынында неше адам ойнайды? |
Жаттығулар көрсетілімі |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Қозғалмалы бой жазу жаттығулары Б.Қ.Н.Т Қол белде аяқ иық кеңдігінен алшақ қоямыз 1 дегенде оң аяқтың ұшын ұстаймыз 2 дегенле негізгі тұрыс 3 дегенде иіліп сол аяқтың ұщын ұстамыз 4 дегенде негізгі тұрыс Б.Қ. Н.Т. Қол белде аяқ иық кеңдігінде. 1 дегенде оң аяқтың алға созып сол аяқты артқа жіберіп секіреміз 2 дегенде сол аяқтың алға созып оң аяқты артқа жіберіп секіреміз 3 дегенде екі аяқты жанға жіберіп секіреміз 4 дегенде негізгі тұрыс Теннис тарихы. 13-14 ғасырда Италия, Франция мен Англия тұрғындары себет арқылы допты алақандарымен лақтырып теннис ойнаған. 16 ғасырдың бас кезінен бастап ракетка қолданысқа енгізілген.Ал, қазіргі қолданыстағы теннистың тарихы 1873 жылдан Ұлыбританияда басталды. 1874 жылы британ әскери бөлімінің офицері Уолтер Уингфилд теннистің жүйесін жинақтап, ойынның шарттарын жарыққа шығарды. Ағылшындық Уингфилд ойлап тапқан әлгі ойынға «сферистик» деген ұғым берді. 1875 жылы аталмыш ережелер «лаун-теннис» деп аталды.
Теннис ойынына керекті құралдар: Ракетка. Ракетканың ұзындығы 81,3 см-ден аспауы керек. Ал ені болса 31,75 см-ден аспауы керек. Доп. Доптың түсі ақ немесе сары түсті болады. Доптың салмағы 56,7 – 58,5 г болуы керек. Корт. Теннис ойнайтын корт шөппен жабылған немесе асфальтталған болады. Теннис алаңының ұзындығы - 23,77 метр, ал ені – 8,23 метр. Ереже бойынша теннис ойнау. |
Ысқырық, жалауша, доп
Ойын түрлері
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Балалар бүгін сендер немен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Келесі сабақта не қалайсыңдар? Оқушыларды қатарға тұрғызып, белсенді қатысқан оқушыларды мақтап, мадақтау. Үйге тапсырма беру: Теннис туралы оқып білу. Оқушыларды бағалау: |
Смайликтер |
||
|
|
Қосымша ақпарат |
|
||
|
Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау., АКТ Құндылықтарымен байланыс |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалды ма? Бүгінгі оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарланған саралау іске асты ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім? |
|
Қауіпсіздік ережесін ескертемін, қадағалаймын |
||
|
Қорытынды бағалу Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. |
||||
|
Дайындаған |
Б.Даниярова |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теннис
Теннис
Мектеп директорының бастауыш сыныптар
бойынша оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Күні:11.12.2017ж Сынып:3 «ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Теннис |
|||
|
Оқытудың негізгі мақсаты |
Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денесін жаттықтырады, алған білімін өмірде қолдана алады. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Негізгі дене қозғалыстарын орындай алады. Кейбірі: Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығуларымен байланыстыра алады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдерді айта алады Ракетка, Корт |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Аралас сабақ |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ысқырық, жалауша, ракетка,доп |
|||
|
Жосар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сапқа тұрғызу. 3.Үй тапсырмасын сұрау 4.Сабақтың мақсатымен таныстыру 5. Арнайы дамыту жаттығулары 6. топқа бөлу. Психологиялық дайындық. Шаттық шеңбер құру оқушылар бір-біріне тілек айту. Үй тапсырмасын сұрау. «серпілген сауал» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру. 1.Қол добы ойын ережесі. 2.Қол добы ойынында неше адам ойнайды? |
Жаттығулар көрсетілімі |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Қозғалмалы бой жазу жаттығулары Б.Қ.Н.Т Қол белде аяқ иық кеңдігінен алшақ қоямыз 1 дегенде оң аяқтың ұшын ұстаймыз 2 дегенле негізгі тұрыс 3 дегенде иіліп сол аяқтың ұщын ұстамыз 4 дегенде негізгі тұрыс Б.Қ. Н.Т. Қол белде аяқ иық кеңдігінде. 1 дегенде оң аяқтың алға созып сол аяқты артқа жіберіп секіреміз 2 дегенде сол аяқтың алға созып оң аяқты артқа жіберіп секіреміз 3 дегенде екі аяқты жанға жіберіп секіреміз 4 дегенде негізгі тұрыс Теннис тарихы. 13-14 ғасырда Италия, Франция мен Англия тұрғындары себет арқылы допты алақандарымен лақтырып теннис ойнаған. 16 ғасырдың бас кезінен бастап ракетка қолданысқа енгізілген.Ал, қазіргі қолданыстағы теннистың тарихы 1873 жылдан Ұлыбританияда басталды. 1874 жылы британ әскери бөлімінің офицері Уолтер Уингфилд теннистің жүйесін жинақтап, ойынның шарттарын жарыққа шығарды. Ағылшындық Уингфилд ойлап тапқан әлгі ойынға «сферистик» деген ұғым берді. 1875 жылы аталмыш ережелер «лаун-теннис» деп аталды.
Теннис ойынына керекті құралдар: Ракетка. Ракетканың ұзындығы 81,3 см-ден аспауы керек. Ал ені болса 31,75 см-ден аспауы керек. Доп. Доптың түсі ақ немесе сары түсті болады. Доптың салмағы 56,7 – 58,5 г болуы керек. Корт. Теннис ойнайтын корт шөппен жабылған немесе асфальтталған болады. Теннис алаңының ұзындығы - 23,77 метр, ал ені – 8,23 метр. Ереже бойынша теннис ойнау. |
Ысқырық, жалауша, доп
Ойын түрлері
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Балалар бүгін сендер немен таныстыңдар? Қандай қиыншылықтар болды? Келесі сабақта не қалайсыңдар? Оқушыларды қатарға тұрғызып, белсенді қатысқан оқушыларды мақтап, мадақтау. Үйге тапсырма беру: Теннис туралы оқып білу. Оқушыларды бағалау: |
Смайликтер |
||
|
|
Қосымша ақпарат |
|
||
|
Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау., АКТ Құндылықтарымен байланыс |
||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалды ма? Бүгінгі оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарланған саралау іске асты ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім? |
|
Қауіпсіздік ережесін ескертемін, қадағалаймын |
||
|
Қорытынды бағалу Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. |
||||
|
Дайындаған |
Б.Даниярова |
|
||
шағым қалдыра аласыз















