жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Терінің құрылысы және қызметі
Терінің құрылысы және қызметі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп:КММ «Шал ақын ауданының қазақ орта мектебі» тарауы: 8.3 Бөліп шығару Мұғалімнің аты-жөні: Нурмагамбетова А.Қ
Күні: Сыныбы: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Тері |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін Оқу мақсаттары Оқу бағдарламасына (сілтеме) |
8.1.5.3 Терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Терінің құрылысы мен қызметін түсінеді. Басым бөлігі: Терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттай алады. Кейбір оқушылар: Терінің қабаттарын ажырата алады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Терінің құрылысы мен қызметін біледі және түсінеді. Терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттайды. Терінің қабаттарын ажыратады. |
||||||||||||||
|
Дағдылар |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар жаңа термин сөздермен танысады, мағынасын ажыратады. Терминдер: тері, эпидермис, дерма, теріасты-май жасұнығы. Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Тері неге байланысты қоңырқай болады? Дермада қандай рецепторлар орналасқан? Теріде қандай заттар бөліп шығарылады? Теріге қандай дәрумен қажет? Биологиялық диктант (терминдердің дұрыс қалыптасуын тексеру)
|
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырылық қоғам және жоғары руханият, сыныпта қарым-қатынас орнату. |
||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
физика |
||||||||||||||
|
Алдыңғы бөлім |
7.1.5.3 Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысы |
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут оқу (мәтінді түсінуге) Шағын топ талқылау 1 минут
10 минут Сабақтың соңы 3 мниут 2 минут |
1.Ұйымдастыру Сергіту сәті: «Менің көңіл-күйім» Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салады 2.Психологиялық ахуал. Түрлі түсті ұшақтарға жылы лебіздер жазып бір-біріне ұшырады. Coл ұшақ түстері арқылы 3-топқа бөлінеді. Ширату жаттығулары: « иә, жоқ» әдісі 1.Бүйректер бұршақ пішінді жұп мүше? 2. Бүйректе екі қабат болады? 3.Нефронда зәр 3 кезеңде түзіледі? 4.Тәулігіне шамамен 150мл бірінші реттік зәр түзіледі? 5.Қуықтың ішінде сілемейлі қабат қатпарлар түзілмейді? Жауаптары:
1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға терінің құрылысы туралы «Строение кожи» бейнефильмі ұсынылады. Осы бейнефильм арқылы оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты ашылып айтылады. Содан кейін оған жұппен және топпен талдау жасалады. Кері байланыс: Бағдаршам бағалау
2-тапсырма. Maқсаты: Oқушылардың оқу мақсатында өз білімдерін терең ойлауға дағдылау. Мәтінмен жұмыс Джигсо№2 әдісі арқылы. 1 топ Терінің маңызы 2 топ Терінің құрылысы 3топ Терінің түзілістері
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек»
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар Суретте берілген сандарға терінің құрылысын жазу. (топтық жұмыс) 1- топ
2- топ Терінің сезімталдығына байланысты, затты ұстаған кезде қатты және жұмсақ, суық және ыстық болуын талдау.
3-топ Оқушылар терінің қызметі туралы кластер құрастырады.
Кері байланыс: Смайлик арқылы
4-тапсырма. « Ұшақ әдісі» Оқушылар қарапайымнан күрделіге қарай сұрақтар жазады да оларды ұшырады. Әр қайсысына келген ұшаққа жауаптарын жазып қайтадан иесіне ұшырады.
Рефлексия «Жетістік ағашы» әдісі Мақсаты: Oқушылар бүгінгі сабақта қаншалықты мақсатқа жеткендігін, тақырып бойынша алған білімдерінің деңгейін анықтау. Оқушыларға даяарлаған парағы таратылады. Өздерінің жұмысына талдау жасайды.
Үй тапсырмасы: § 29 оқу
|
Қызыл, сары, ақ түсті ұшақтар
АКТ-ны пайдалану https://youtu.be/zNjxvLPOvhY
Сурет, доп, тас, су
Оқулық, A4 қағазы, түрлі түсті маркерлар
|
|||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын ың сақталуы Пән аралық |
|||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі «Джигсо-2» әдісін Оқушылардың оқу мақсатында өз білімдерін терең ойлауға тақырыпты талдауға, түйінді ойды саралауға жетелейді
Барлық оқушылар ширату жаттығуларын орындайды. Жаңа білімді меңгеруде оқушыларды ептілікке баулып, қозғалыс белсенділіктерін дамыту Кейбір оқушылар Деңгейлік тапсырмаларды орындайды Оқушылардың жас ерекшеліктеріне байланысты. Әр оқушының мүмкіндігі мен қабілетінің деңгейіне байланысты
|
Әр oқушығa білім деңгейлерін бaғaлау үшін бағалау критирийлері мен дискриптoрлaр қолдaндып Кері байланыс «»Смайликтер» арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы «Өзін өзі » бағалайды
|
AКT технoлoгияны пaйдaлaну кезінде қауіпсіздік еpежелеpін сaқтaну кеpек
|
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болады ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізеді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса |
|
|
|||||||||||||
|
Жалпыға баға
Сабақтың жаксы өткен екі аспекті (оқу туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуда не ықпал ете алады (оқу туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлуім қажет?
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















