Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: . Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Термин сөздер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.3.1 -неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық ахуал
Оқушыларды
түгелдейді, жаттығуы. |
Нұсқау: Берілген сөздерді қатыстырып тілек айтады. Қағаз, доп, күрек, алтын, қар, кітап, орамала, сөмке, тақтай, үй, бояу. «Бәйтерек», «Самұрық», «Астана» үштобына бөлінеді. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау Бұлтты сөздер 3-тапсырма. |
Төмендегі сөздерді қай сабақта жиі қолданасыңдар? Жұрнақ, неолит, ағза, лирика, глобус, жасуша, эпитет, ғасыр, градус, стиль. (балаларға осындай түрде тақтаға немесе қолдарына шығарып берсе болады)
|
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2-тапсырма Диалог құру ЖЖ 4-тапсырма. Топтық жұмыс |
Ереже. ӘТН Ғылым мен техника, өндіріс және т.б. саладағы арнаулы ұғымдар мен зат атауларын білдіретін сөздер термин сөздер деп аталады. Термин сөздердің бір тобы басқа тілден өзгертілмей, сол қалыпнда алынған интернационалдық терминдер болып келеді: фонетика, периметр, вирус. «Кім жылдам?» Термин сөздердің қай салаға қатысты екенін көрсетіңдер. 3 топқа 20 сөз бөлініп беріледі. Жылдам бітірген топ жеңімпаз атанады.
|
Дескриптор; Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
Интерактивті тақта
|
|
Сергіту сәті |
«Пантомимикалық этюдтар» ойыны |
Мұғалім бір оқушыны тақтаға шақырып оған жазылған тапсырма жазылған қағаз береді. Оқушы қағаздағы тапсырманы оқиды да, көрермен оқушыларға мимика, жестпен түсіндіре бастайды. Көрермендер оның қандай қимылды жасырып тұрғанын табуы қажет. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
Терме диктант |
Терминдері бар сөйлемдер оқылады. Оқушылар теріп жазады. Қазақстан аумағында көптеген тайпалар өмір сүрген. Үйдің ұзындығы мен енін өлшеу керек. Ағам джаз өнеріне қатты қызығады. Несие алу – қазіргі заманның кемшілігі. Сөзжасам сөз құрамын зертейді. Асқар бөлшек сандарды қосып ала алмайды. Майра мен Айман дуэт болып ән салды. Анам операға барғанды ұнатады. Қаратау бөктерінен ескі қорым табылды. |
Дескриптор; Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Асық» әдісі Үй тапсырмасы: |
Алшы - Сабақтан өзіңе пайдалы не алдың? Тәйке – Сабақта не қиын болды? Бүк – Сабақта нені басқаша өзгертуге болады деп ойлайсың? Шік – Бүгінгі сабақтан үйренгенің бойынша алда не істеймін деп ойлайсың? 5-тапсырма, 57-бет |
|
|

Сілтеме арқылы ашылады
https://wordwall.net/resource/63625157
П
антомимикалық этюдтар
Суда жүзіп жүрген қолтырауын
Бала ұстаған ана
Піл су ішіп үйіне бара жатыр
Дүкеннен азық-түлік алып келе жатқан қыз
Күнделікке бес алған оқушы
Үй жұмысын жасамаған бала
Асханада тамақ жеп отырған қыз
Үйіне келген қонақты кіргізбей қойған ит
Жедел жәрдемдегі дәрігер
Көбелек ұшып жүріп, гүлге қонды
Ормандағы қоян
Сурет салудан 1-орын алған бала
«Балшекерден» балмұздақ сатып алған бала
Көшеде бормен сурет салып жатқан балалар
Терезеге перде іліп жатқан әке
Кітапханада кітап оқып отырған қыз
Сториз түсірген қыз
Мектепте еден жуып жүрген апай
Қасқырды көрген кезде ашуланған арыстан
Әдемі суретке тамсанған халық
Сылдырап ағып жатқан бұлақ
Ұйқыдан оянып, төсек жинап жатқан бала
Тақтаға шығып, сабақ айтып тұрған бала
Тамақ жасап жатқан ана
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Термин сөздер. Қазақ тілі. ҚМЖ. "Мектеп" баспасы. 6-сынып
Термин сөздер. Қазақ тілі. ҚМЖ. "Мектеп" баспасы. 6-сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: . Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Термин сөздер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.3.1 -неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық ахуал
Оқушыларды
түгелдейді, жаттығуы. |
Нұсқау: Берілген сөздерді қатыстырып тілек айтады. Қағаз, доп, күрек, алтын, қар, кітап, орамала, сөмке, тақтай, үй, бояу. «Бәйтерек», «Самұрық», «Астана» үштобына бөлінеді. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау Бұлтты сөздер 3-тапсырма. |
Төмендегі сөздерді қай сабақта жиі қолданасыңдар? Жұрнақ, неолит, ағза, лирика, глобус, жасуша, эпитет, ғасыр, градус, стиль. (балаларға осындай түрде тақтаға немесе қолдарына шығарып берсе болады)
|
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2-тапсырма Диалог құру ЖЖ 4-тапсырма. Топтық жұмыс |
Ереже. ӘТН Ғылым мен техника, өндіріс және т.б. саладағы арнаулы ұғымдар мен зат атауларын білдіретін сөздер термин сөздер деп аталады. Термин сөздердің бір тобы басқа тілден өзгертілмей, сол қалыпнда алынған интернационалдық терминдер болып келеді: фонетика, периметр, вирус. «Кім жылдам?» Термин сөздердің қай салаға қатысты екенін көрсетіңдер. 3 топқа 20 сөз бөлініп беріледі. Жылдам бітірген топ жеңімпаз атанады.
|
Дескриптор; Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
Интерактивті тақта
|
|
Сергіту сәті |
«Пантомимикалық этюдтар» ойыны |
Мұғалім бір оқушыны тақтаға шақырып оған жазылған тапсырма жазылған қағаз береді. Оқушы қағаздағы тапсырманы оқиды да, көрермен оқушыларға мимика, жестпен түсіндіре бастайды. Көрермендер оның қандай қимылды жасырып тұрғанын табуы қажет. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
Терме диктант |
Терминдері бар сөйлемдер оқылады. Оқушылар теріп жазады. Қазақстан аумағында көптеген тайпалар өмір сүрген. Үйдің ұзындығы мен енін өлшеу керек. Ағам джаз өнеріне қатты қызығады. Несие алу – қазіргі заманның кемшілігі. Сөзжасам сөз құрамын зертейді. Асқар бөлшек сандарды қосып ала алмайды. Майра мен Айман дуэт болып ән салды. Анам операға барғанды ұнатады. Қаратау бөктерінен ескі қорым табылды. |
Дескриптор; Термин сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Асық» әдісі Үй тапсырмасы: |
Алшы - Сабақтан өзіңе пайдалы не алдың? Тәйке – Сабақта не қиын болды? Бүк – Сабақта нені басқаша өзгертуге болады деп ойлайсың? Шік – Бүгінгі сабақтан үйренгенің бойынша алда не істеймін деп ойлайсың? 5-тапсырма, 57-бет |
|
|

Сілтеме арқылы ашылады
https://wordwall.net/resource/63625157
П
антомимикалық этюдтар
Суда жүзіп жүрген қолтырауын
Бала ұстаған ана
Піл су ішіп үйіне бара жатыр
Дүкеннен азық-түлік алып келе жатқан қыз
Күнделікке бес алған оқушы
Үй жұмысын жасамаған бала
Асханада тамақ жеп отырған қыз
Үйіне келген қонақты кіргізбей қойған ит
Жедел жәрдемдегі дәрігер
Көбелек ұшып жүріп, гүлге қонды
Ормандағы қоян
Сурет салудан 1-орын алған бала
«Балшекерден» балмұздақ сатып алған бала
Көшеде бормен сурет салып жатқан балалар
Терезеге перде іліп жатқан әке
Кітапханада кітап оқып отырған қыз
Сториз түсірген қыз
Мектепте еден жуып жүрген апай
Қасқырды көрген кезде ашуланған арыстан
Әдемі суретке тамсанған халық
Сылдырап ағып жатқан бұлақ
Ұйқыдан оянып, төсек жинап жатқан бала
Тақтаға шығып, сабақ айтып тұрған бала
Тамақ жасап жатқан ана
шағым қалдыра аласыз















