|
Мектеп |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тиімді әрі пайдалы тамақтану -денсаулық кепілі» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі фигур алғандарды 1-топқа «Достар», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «Құрдастар» тобына бөлемін. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады |
слайд |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі
Балалар мен жасөспірімді дұрыс тамақтандыру олардың денсалығын нығайтып, дене және ой қабілетінің дамуына мүмкіндік береді, еңбек ету мен сабақ үлгеру қабілетін арттырады. Егер тамақтану дұрыс ұйымдастырылмаса, тиімсіз, яғни жеткіліксіз болса, организмде метаболизм , зат алмасу бұзылып, оның айналадағы ортаның зиянды әсеріне әне әртүрлі жұқпалы ауруларға қарсы тұрарлық қабілеті төмендейді Тамақтану тәртібі Ас қабылдауда белгілі бір уақытқа бағыну, сондай – ақ тамақтану кезінде астың мөлшерін және ас мәзірін сақтау деген ұғымды білдіреді. Тамақтану режіміне мына төмендегі принциптер енеді.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Тамақтану тәртібі Ас қабылдауда белгілі бір уақытқа бағыну, сондай – ақ тамақтану кезінде астың мөлшерін және ас мәзірін сақтау деген ұғымды білдіреді. Тамақтану режіміне мына төмендегі принциптер енеді.
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Калориялар 11-13 жас аралығындағы балалар үшін– 2850 кал. 14-17 жас аралығындағы ұл балалар үшін– 3150 кал. 14-17 жас аралығындағы қыз балалар үшін–2750кал. Студент жастар үшін– 3300 кал. Студент қыздар үшін– 2800 кал. Спортсмен әйел адамдар – 3500-4000 кал. Спортсмен ер адамдар – 4500-5000 кал. Қарт аналар үшін– 2000 кал. Егде ер адамдар үшін – 2200 кал. |
Оқушылардың тамақтану тәртібі Бірінші және екінші ауысымда оқитын оқушылар үшін тамақтанудыңтиптік тәртібі
|
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|
|
|
Ас - адамның арқауы |
Ауырып ем іздегенше, |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Өзіңді, тамағыңды таза ұста, ішкен - жеген
сайын және де ертеңгі – кеш ауызыңды тазалап шайқа. Таза ауада
көбірек жүр, қимылда - деген
тілекпен |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Тиімді әрі пайдалы тамақтану -денсаулық кепілі» қмж
«Тиімді әрі пайдалы тамақтану -денсаулық кепілі» қмж
|
Мектеп |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тиімді әрі пайдалы тамақтану -денсаулық кепілі» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі фигур алғандарды 1-топқа «Достар», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «Құрдастар» тобына бөлемін. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады |
слайд |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі
Балалар мен жасөспірімді дұрыс тамақтандыру олардың денсалығын нығайтып, дене және ой қабілетінің дамуына мүмкіндік береді, еңбек ету мен сабақ үлгеру қабілетін арттырады. Егер тамақтану дұрыс ұйымдастырылмаса, тиімсіз, яғни жеткіліксіз болса, организмде метаболизм , зат алмасу бұзылып, оның айналадағы ортаның зиянды әсеріне әне әртүрлі жұқпалы ауруларға қарсы тұрарлық қабілеті төмендейді Тамақтану тәртібі Ас қабылдауда белгілі бір уақытқа бағыну, сондай – ақ тамақтану кезінде астың мөлшерін және ас мәзірін сақтау деген ұғымды білдіреді. Тамақтану режіміне мына төмендегі принциптер енеді.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Тамақтану тәртібі Ас қабылдауда белгілі бір уақытқа бағыну, сондай – ақ тамақтану кезінде астың мөлшерін және ас мәзірін сақтау деген ұғымды білдіреді. Тамақтану режіміне мына төмендегі принциптер енеді.
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Калориялар 11-13 жас аралығындағы балалар үшін– 2850 кал. 14-17 жас аралығындағы ұл балалар үшін– 3150 кал. 14-17 жас аралығындағы қыз балалар үшін–2750кал. Студент жастар үшін– 3300 кал. Студент қыздар үшін– 2800 кал. Спортсмен әйел адамдар – 3500-4000 кал. Спортсмен ер адамдар – 4500-5000 кал. Қарт аналар үшін– 2000 кал. Егде ер адамдар үшін – 2200 кал. |
Оқушылардың тамақтану тәртібі Бірінші және екінші ауысымда оқитын оқушылар үшін тамақтанудыңтиптік тәртібі
|
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|
|
|
Ас - адамның арқауы |
Ауырып ем іздегенше, |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Өзіңді, тамағыңды таза ұста, ішкен - жеген
сайын және де ертеңгі – кеш ауызыңды тазалап шайқа. Таза ауада
көбірек жүр, қимылда - деген
тілекпен |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















