Тиімді есептеу тәсілдері

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Тиімді есептеу тәсілдері

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

Қазақстан Республикасының оқу ағарту министрлігі

«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Пәні:

Математика


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Мустафаева Т


Күні:

08.04.2025 ж


Сынып: 2 Ж

Қатысушылар саны:24

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

109 сабақ. Тиімді есептеу тәсілдері


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану.

2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектере арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.


Сабақтың мақсаты

Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану.

Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектере арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.




Құндылықтар:

Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Апта дәйексөзі:


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Өрнекті салыстыр.


4*b/(4+1) * b*4/(3+1)

(42-26)/b*4 * (42-26)/b*5

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын

Оқиды




ҚБ:Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Өрнекті салыстырады-1б









Сабақтың ортасы

25мин

Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

1-тапсырма

Сандарды қосу тәсілдеріне қара. Осы тәсілдердің қайсысы тиімдірек.

1-тәсіл 56+28+14=(56+28)+14=84+14=98

2-тәсіл 56+28+14=28+(56+14)=28+70=98


2-тапсырма

Сандарды есептеу тәсілдеріне қара. Осы тәсілдердің қайсысы тиімдірек?

1-тәсіл 7+7+7-8=14+7-8=21-8=13

2-тәсіл 7+7+7-8=7*3-8=21-8=13


3-тапсырма

Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып есепте.

32+19+18+11=32+18+19+11=50+30=80

15+27+33+25=27+33+15+25=60+40=100


Ә) (58+27)+13=(27+13)+58=40+58=98

36+(14+48)=(36+14)+48=50+48=98



ЕБҚ

4-тапсырма

а) өрнектің мәнін тап.

21/(11-8)*4=21/3*4=7*4=28

65-(37-10)/3=65-27/3=65-9=56

ә) қосындыны көбейтіндімен алмастыр.

с+с+с+с+с=c*5

(a+b)+(a+b)+(a+b)=3*(a+b)



5-тапсырма

Есептемей-ақ салытыр

26х4*4х26 7х4*7х6

36+5*36*5 26+25*25*2


ЕҚБ

6-тапсырма Кесте бойынша теңдеулер құр. Және оны шығар

Азайғыш

800-300

Азайтқыш

Х

Айырманың мәні

200


Бөлінгіш

40

бөлгіш

Х

Бөліндінің мәні

5


(800-300)-Х=200 40/Х=5

500-х=200 х=40/5

Х=500-200 х=8

Х=300 40/8=5

(800-300)-300=200

7-тапсырма

«кел ойнайық»

Сандарды қосу нәтижесінде 25 ұпай жинайтындай етіп, торкөздермен жүріп өт.


Ескерту. Есептеуді 0-ден баста. Берілген сандардың біреуі артық.

0+1+7+7+5+3+1+1=25




Тиімді тәсілді табады




Тиімді тәсілді табады



Қосудың ауыстырымды

лық және терімділік қасиетін пайдаланып есеп шығарады





қосындыны көбейтіндімен алмастырады






Есепті салыстырады







Теңдеу шығарады













Торкөзбен жұмыс

ҚБ:Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Тиімді тәсілді табады- 1 б


ҚБ:Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Тиімді тәсілді табады- 1 б


ҚБ:Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Қосудың ауыстырымды

лық қасиетін пайдаланып есеп шығарады-1б

терімділік қасиетін пайдаланады-1б



ҚБ:Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады-1б

Қосындыны көбейтумен алмастырады-1б


ҚБ: «Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Есепті саылстырады-1б


ҚБ: «Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Теңдеу құрады-1б

Теңдеу шығарады-1б









ҚБ: «Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Торкөзбен жұмыс 1б












Оқулық









Дәптер



















Кесте

















Кесте







Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

ФС тапсырмасы

9-тапсырма

Медетте -? 2 артық

Қанатта -? 2 есе кем

Барлығы 10 алма

Шешуі: 6 алма Медетте

4 алма Қанатта


Үй тапсырмасы

8 тапсырма

Тиімді тәсілмен есептеп шығар.

17+35+23=17+23+35=40+35=75

56+(14+28)=56+14+28=70+28=98


ә) өрнекті ықшамда

7+7+6+6=7*2+6*2=14+12=26

7+7+6+6=(7+6)*2=13*2=26

9+9+9-8=9*3-8=27-8=19




Лгикалық есеп

шығарады







Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды

ҚБ: «Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Логикалық есеп шығарады-1б




ҚБ: «Лайк телефон» әдісі

Дескриптор:

Тиімді тәсілмен шығарады-1б









«медаль» әдісі
















































Білім беру ұйымының атауы

Қазақстан Республикасының оқу ағарту министрлігі

«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Пәні:

Математика


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Мустафаева Т


Күні:

09.04.2025


Сынып: 2 Ж

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

110-сабақ. Өзіңді тексер


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану.

2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

2.2.1.5. Екі амалдан артық жақшалы және жақшасыз әріпті, санды өрнектерді салыстыру.


Сабақтың мақсаты

Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану.

Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Екі амалдан артық жақшалы және жақшасыз әріпті, санды өрнектерді салыстыру.



Құндылықтар:

Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Апта дәйексөзі:


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа дайындық.

Психологиялық ахуалды жақсарту.


Үй тапсырмасы

8 тапсырма

Тиімді тәсілмен есептеп шығар.

17+35+23=17+23+35=40+35=75

56+(14+28)=56+14+28=70+28=98


ә) өрнекті ықшамда

7+7+6+6=7*2+6*2=14+12=26

7+7+6+6=(7+6)*2=13*2=26

9+9+9-8=9*3-8=27-8=19

Оқушылардың назарын сабаққа аудару







Үй тапсырмасын

Оқиды






ҚБ: «бәйге»әдісі

Дескриптор:

Тиімді тәсілмен шығарады-1б








Оқулық


Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау

ФС-тапсырмасы

1-тапсырма

Өрнекті ықшамда

6+7+7+6=(6+7)*2=13*2=26

5+5+5-4*2=5*3-4*2=15-8=7

27-15+7+7=27-15+7*2=12+14=26

24+8+8+26=24+8*2+26=50+16=66


2-тапсырма

Амалдардың орындалу ретін анықтап,өрнектердің мәнін тап.

18/(13-10)+53=18/3+53=6+53=59

9*2-3*6=18-18=0

28/4+9*3=7+27=34


ЕБҚ

3-тапсырма

Әріпті өрнек құр және мәнін тап.

36-ны 9 бен 5 сандарының айырмасына бөлу

17 мен 13 сандарының қосындысын b-ға көбейту, мұндағы b=3

36/9-5=36/4=9

(17+13)*3=30*3=90



4-тапсырма

Өрнектерді салыстыр.

18/3+29* 14/1+28

4*3/(11-9)*3х4/(5+11)

6хb-9*b*6-8

(70-b)/(8-5)*(70-b)/(4+1)


ЕҚБ

Ойсергек және санамақ

1-тапсырма

6 таяқшадан 4 сүйір бұрышы бар фигура құрастыр.


2-тапсырма

Үстел мен шкафтың арасы 4м. Егер үстелді 2м оңға, ал шкафты 2 м солға жылжытса, олардың арасы неше метр болады?

Жауабы: арасы 2м болады.



3-тапсырма

Суретте барлығы неше бұрыш бар?

ФС тапсырмасы

4-тапсырма

Мен бір сан ойладым, 25 пен 16 сандарының қосындысының мәні мен ойлаған саннан 10-ға кем. Мен ойлаған санды тап.

25+16=41

41-10=31

Ойлаған сан 31



Өрнекті ықшамдайды






Амалдардың орындалу ретін анықтайды







әріпті өрнекті шығарады







Өрнекті салыстырады






Логикалық есеп шығарады




Логикалық есеп шығарады




Сұраққа жауап береді









Есепті шығарады





ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Өрнекті ықшамдайды-1б



ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Амалдардың орындалу ретін анықтап,есепті шығарады-1б


ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Әріпті өрнекті шығарады-1б


ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Өрнекті салыстырады-1б






ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Сүйірбұрыш құрастырады-1б


ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Логикалық есепті шығарады-1б


ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Неше бұрышбарын табады-1б




ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Ойлаған санды табады-1б




Оқулық





Оқулық




Дәптер






Дәптер



















Фигура суреті











Суреттер


Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

9,5,2 және 19 сандарын пайдаланып,екі қосынды құр. Сонда бірінші қосындының мәні екінші қосындының мәнінен 4 есе артық болатындай болсын.

5+2=7

19+9=28


Үй тапсырмасы




Логикалық есеп шығарады






Үй тапсырмасын алады


















Кері баййланыс жасайды

ҚБ: «Робот»әдісі

Дескриптор:

Логикалық есепті шығарады-1б

























«Білім заряды»









































Қазақстан Республикасының оқу ағарту министрлігі

«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Пәні:

Математика


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Мустафаева Т


Күні:

10.04.2025 ж


Сынып: 2 Ж

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

111-сабақ. Санды бірнеше есе арттыруға немесе кемітуге және еселіксалыстыруға берілген есептер


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру.


Сабақтың мақсаты

Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру.




Құндылықтар:

Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Апта дәйексөзі:


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа дайындық.

Психологиялық ахуалды жақсарту.


Үйге тапсырма

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын

Оқиды








ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Логикалық есепті шығарады-1б









Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау

ФС тапсырма

1-тапсырма

Есепті шығар.

Ауылдағы атамның 3 түйесі және одан 2 есе артық жылқысы бар. Атамның неше жылқысы бар?

Түйе -3

Жылқы-? 2есе артық.

Шешуі: 3*2=6

Жауабы: 6 жылқы


2-тапсырма

Сызба бойынша есеп құрастыр. Оны шығар

Жылқы-6

Түйе -3

Қанша есе артық?

Шешуі: 6/3=2

Жауабы: жылқы 2 есе артық


ЕБҚ

3-тапсырма

18 қыз

Ұл-? 9-ы кем.

Қыздарға қарағанда ұлдар -? есе кем

Шешуі: 18/9=2

Жауабы: 2 есе кем




4-тапсырма

3-тапсырмадағы есепке кері есеп құрастыр. Қысқаша жазбасын жазып,есепті шығар.

Ұлдар -9

Қыздар -? 2 есе артық

Шешуі: 9*2=18

Жауабы: 18 қыз саяхатқа шықты.



ЕҚБ

5-тапсырма

Аулада 8 көжек

Тауық-? 3 есе артық

Көжектер -? кем

Шешуі: 8*3=24

Жауабы: 24-8=16

Көжектер 16 кем


6-тапсырма

2*8+28=16+28=44-17=27

62-24/4=36+6=42


7-тапсырма


Тиісті амалдар таңбасын қой.


(3*3 +3)/3=4

3*3/3-3=0





Есепті шығарады











Есепті шығарады












Есепті шығарады










Есепті шығарады










Есепті шығарады









Мысалды шығарады









Тиісті амалдарды қояды

ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуі мен жауабын жазады-1б



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуі мен жауабын жазады-1б



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуі мен жауабын жазады-1б



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуі мен жауабын жазады-1б


ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Шешуі мен жауабын жазады-1б



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Мысалдарды шығарады-1б





ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Тиісті амалдардарды қояды-1б




Оқулық











Сызба















оқулық




Дәптер







Суреттер







Кесте


Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

Пойызда 16 вагон бар. Ағам 9 вагонға билет алды. Осы вагонның алдында және соңында неше вагон бар?

Алдында 8 вагон, соңында 7 вагон


Үй тапсырмасы

Аулада биіктігі 10м қарағай және одан 5м аласа қайың өсіп тұр. қайыңның биіктігі қарағайдан неше есе кем?

Шешуі: 10/5=2

Жауабы: 2 есе кем


Кері байланыс



Логикалық есепті шығарады






Үй тапсырмасын шығарады










Кері байланыс жасайды

ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі

Дескриптор:

Логикалық есепті шығарады-1б






























Кері байла

ныс парақта

ры


















































Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Математика


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:



Күні:



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

112-сабақ. Көбейту мен бөлуге берілген жанама түрде тұжырымдалған есептер


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.5.Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару.


Сабақтың мақсаты

Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару.



Құндылықтар:

Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Апта дәйексөзі:


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Психологиялық ахуал орнату




Үй тапсырмасын тексеру

Аулада биіктігі 10м қарағай және одан 5м аласа қайың өсіп тұр. қайыңның биіктігі қарағайдан неше есе кем?

Шешуі: 10/5=2

Жауабы: 2 есе кем

Оқушылардың назарын сабаққа аудару




Үй тапсырмасын

Оқиды






ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор.

Есепті шығарады-1б










Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау

ФС тапсырма

1-тапсырма

Есепті шығар.

Бір көшеде 18 үй бар бұл

Екінші көшедегіге қрағанда -2 есе артық

Екінші көшеде -? үй бар

Шешуі: 18/2=9

Жауабы: 9 үй бар


2-тапсырма

Сызба бойынша есеп құрастыр. Оны шығар.

І көшеде -18 үй

ІІ көшеде -9 үй

Шешуі: 18/9=2

Жауабы: 2 есе артық


ЕБҚ

3-тапсырма

Есепті шығар


Бақта 8 алмаағашы бұл

Алмұрт ағашына қарағанда 2 есе кем

Алмұрт ағашы-?

Шешуі: 8*2=16

Жауабы: 16 алмұрт ағашы бар



4-тапсырма

3-тапсырмадағы есепке бір кері есеп құрастыр. Қысқаша жазбасын жазып,есепті шығар.

Бақта 8 алмаағашы бар.

Алмұрт ағашы -16

Алма ағашы неше есе кем?

Шешуі: 16/8

Жауабы: 2 есе кем


ЕҚБ

5-тапсырма

Есепті шығар.

Ағам саяжайда 3 күн демалды. Бұл

Шипажайға қарағанда 6 есе кем

Шипажайда -? күн демалды

Шешуі: 3*6=18

Жауабы: 18 күн демалды



6-тапсырма

Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір.

= 60 дм 9 дм 3 см=93 см

300см =3м 36 см =3 дм=6 см

8 дм = 80 см 2 м 4 дм =24 дм



ЕБҚ және ЕҚБ

7-тапсырма

Есепте


(36+42)-(35/5)=78-7=69


9*3+27/9=27+3=30



8-тапсырма


Х+(43-15)=29

Х+28=29

Х=29-28

Х=1

1+(43-15)=29

29=29


У+67=100-23

У+67=77

У=77-67

У=10

10+67=100-23

77=77






Есепті шығарады









Есеп құрастырады














Есеп шығарады







Есеп құрастырады








Есеп құрастырады









Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді.





Есепті шығарады










Теңдеуді шешеді

ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Есеп шығарады-1б

Жауабын жазады-1б





ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Сызба бойынша есеп құрастырады-1б

Жауабы мен шартын жазады-1б



ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Есеп құрастырады-1б

Жауабы мен шартын жазады-1б


ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Есеп құрастырады-1б

Жауабы мен шартын жазады-1б


ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Есеп құрастырады-1б

Жауабы мен шартын жазады-1б



ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б.


ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Есепті шығарады-1б




ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Теңдеуді шешеді-1б

Жауабын жазады-1б









Сызба


Оқулық







дәптер















Оқулық
















Оқулық







Дәптер


Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

10-есеп

Торкөздерді 1,2,3,4 сандарымен толтыр. Осы сандар әрбір жолда және бағанда бір реттен ғана болуы тиіс.




Үй тапсырмасы

9-тапсырма

Сызбаға сәйкес өрнек құр және оның мәнін тап.

Кәмпит -18к

Шоколад-? Кәмпиттен 6 есе артық

Шешуі: 18/6

Жауабы: шоколад 3к





Логикалық есепті шығарады












Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс жасайды


ҚБ: «Лифт»әдісі

Дескриптор

Логикалық есепті шығарады-1б


















«Аралдар картасы» әдісі





Кесте









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.05.2025
191
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі