Пәні: математика СабақСыныбы :3 «Б» Күні:
Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) периметрі және ауданы.
Сабақтың мақсаты: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табу тәсілін бекіту.
Оқылған есептердің түрлерін шығара білуге жаттықтыру. Есептеу дағдыларын қалыптастыру.
Ынтымақтастықта жұмыс істеуге баулу
Әдіс-тәсілдер; «Конверт сұрақ»әдісі. «Аквариум» әдістері.
Күтілетін нәтижесі:Тік төртбұрыштың ауданын таба алады. Есептерді шығара біледі.
Топта ынтымақтастықпен жұмыс істей алады.Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, ойларын тиянақты жеткізеді, тапқырлық қасиеттерін шыңдайды.
|
№ |
Уа-қыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дерек көздер |
|
1 |
2 мин |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңбері |
жүрекшелер |
|
2 |
2 мин |
Топқа бөлу Түстер бойынша топқа бөлінеді |
Қызыл, ақ, көк, сары. |
|
|
3 |
1 мин |
Сабақтың алтын ережесін белгілеп алу. |
||
|
4 |
5 мин |
Үй тапсырмасын сұрау 1. №7 оқу, талдау |
Дәптерлерінен оқиды бір- бірін тексереді. |
дәптер |
|
5 |
3 мин |
Ой қозғау: «Ыстық орындық» 1.2,3,4,5 сандарына көбейту кестесі бойынша арифметикалық ауызша есептеу. 2. Тік төртбұрыштың, шаршының периметрін, табуды еске түсіру |
1топ. тік төртбұрыш 2 топ. Шаршы 3топ. Периметр табу. 4.топ Тәсілдерін көрсет |
|
|
6 |
15 мин |
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс №1. а),ә), Оқулықтағы жазуларды пайдаланып,оқушылар периметр мен ауданды қалай табу керектігін түсіндіреді. №2. Жеке оқушымен жұмыс. 1-қабарғасы-10 см 2-қабырғасы- 7см Ш: 10*7˭70 см² № Шиелі- Телікөл- 90км ? Шиелі- Шіркейлі- 49км ұзын Ш: (90+ 49) +90˭229 км №4. Бекіре – 80кг Қара уылдырық- ¼ Қара уылдырық -?кг |
Суреттегі фигуралар бойынша жұмыс. Б) 1топ. Қызыл 2топ. Көк 3топ. Күлгін 4 топ. Қоңыр Барлығы шаршы Өз беттерінше дәптерге орындалады. Шешуі: 80/4˭20кг |
|
|
7 |
5 мин |
ІІІ. «Жүреміз, ойланамыз» әдісі №5 |
Қатар бойынша топтар бөліп алып орындады |
|
|
8 |
2 мин |
Сергіту сәті |
«Қара жорға» биі |
бейнеролик |
|
10 |
5 мин |
Рефлексия. Сабақты бекіт №7 Ұзындығы -12см сыз ¼ және1/6 бөлігін тап 12:4˭3см 12:6˭2см |
Жұппен орындайды |
|
|
11 |
2 мин |
Бағалау Формативті :басбармақ, стикирге сабақтан алған әсерлерін жазу. |
|
|
|
13 |
1 мин |
Үйге тапсырма |
Есеп шығару . |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тік төртбұрыштың (шаршының) периметрі және ауданы
Тік төртбұрыштың (шаршының) периметрі және ауданы
Пәні: математика СабақСыныбы :3 «Б» Күні:
Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) периметрі және ауданы.
Сабақтың мақсаты: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табу тәсілін бекіту.
Оқылған есептердің түрлерін шығара білуге жаттықтыру. Есептеу дағдыларын қалыптастыру.
Ынтымақтастықта жұмыс істеуге баулу
Әдіс-тәсілдер; «Конверт сұрақ»әдісі. «Аквариум» әдістері.
Күтілетін нәтижесі:Тік төртбұрыштың ауданын таба алады. Есептерді шығара біледі.
Топта ынтымақтастықпен жұмыс істей алады.Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, ойларын тиянақты жеткізеді, тапқырлық қасиеттерін шыңдайды.
|
№ |
Уа-қыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дерек көздер |
|
1 |
2 мин |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңбері |
жүрекшелер |
|
2 |
2 мин |
Топқа бөлу Түстер бойынша топқа бөлінеді |
Қызыл, ақ, көк, сары. |
|
|
3 |
1 мин |
Сабақтың алтын ережесін белгілеп алу. |
||
|
4 |
5 мин |
Үй тапсырмасын сұрау 1. №7 оқу, талдау |
Дәптерлерінен оқиды бір- бірін тексереді. |
дәптер |
|
5 |
3 мин |
Ой қозғау: «Ыстық орындық» 1.2,3,4,5 сандарына көбейту кестесі бойынша арифметикалық ауызша есептеу. 2. Тік төртбұрыштың, шаршының периметрін, табуды еске түсіру |
1топ. тік төртбұрыш 2 топ. Шаршы 3топ. Периметр табу. 4.топ Тәсілдерін көрсет |
|
|
6 |
15 мин |
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс №1. а),ә), Оқулықтағы жазуларды пайдаланып,оқушылар периметр мен ауданды қалай табу керектігін түсіндіреді. №2. Жеке оқушымен жұмыс. 1-қабарғасы-10 см 2-қабырғасы- 7см Ш: 10*7˭70 см² № Шиелі- Телікөл- 90км ? Шиелі- Шіркейлі- 49км ұзын Ш: (90+ 49) +90˭229 км №4. Бекіре – 80кг Қара уылдырық- ¼ Қара уылдырық -?кг |
Суреттегі фигуралар бойынша жұмыс. Б) 1топ. Қызыл 2топ. Көк 3топ. Күлгін 4 топ. Қоңыр Барлығы шаршы Өз беттерінше дәптерге орындалады. Шешуі: 80/4˭20кг |
|
|
7 |
5 мин |
ІІІ. «Жүреміз, ойланамыз» әдісі №5 |
Қатар бойынша топтар бөліп алып орындады |
|
|
8 |
2 мин |
Сергіту сәті |
«Қара жорға» биі |
бейнеролик |
|
10 |
5 мин |
Рефлексия. Сабақты бекіт №7 Ұзындығы -12см сыз ¼ және1/6 бөлігін тап 12:4˭3см 12:6˭2см |
Жұппен орындайды |
|
|
11 |
2 мин |
Бағалау Формативті :басбармақ, стикирге сабақтан алған әсерлерін жазу. |
|
|
|
13 |
1 мин |
Үйге тапсырма |
Есеп шығару . |
|
шағым қалдыра аласыз













