|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№148 сабақ. Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі мен қырының ұзындығын табуға берілген есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.4 - шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге табуға берілген есептерді талдау және шығару
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №10 есеп
Жаңа тақырып №1 есеп а=4дм в=1дм+1дм=2дм с=2дм+1дм=3дм V= а*в*с=4*2*3= 24дм3
№2 есеп а=6м в=5м с=3м V=?м3 V=а*в*с=6*5*3=90м3
Ә) S=24м3 V=96м3 C=?м C=V/S=96/24=4м
№3 есеп 1)а=28м в=13м с=2м V=?м3 V=а*в*с=28*13*2=728м3
2) а=45дм В=2дм С=1дм V=?дм3 V=А*В*С=45*2*1=90дм3
3) а=40см в=23см V=27600см3 c=?см c=V/(а*в)=27600/(40*23)=27600/920= =30см
№4есеп 1м2=250г А=9м В=6м С=3м S=?м26,г бояу S=3*6*2+3*9*2=36+54=90м2 90*250=22500г=22кг500г Ж: қабырғаны сырлау үшін 22кг500г бояу қажет.
ЕБҚ №5 есеп 4 1 3 2 8 5 6 7 25*(34*206+3672/18)=-(6867-2019)/6*93= =105056 4 6 1 3 2 7 5 27312/48+(900-669)*(8*25)-1809/9= =46568
№6 есеп
№7 есеп 1 2 7256*31+42250=267186 1 2 11661/23+25898=26405 1 3 2 156/26+11*265=2921 2 1 45689+(258962-356)=304295 1 3 2 282*156-136576/64=41858 1 3 2 456*24-10635/15=10235 1 3 2 (14625+535)-8524/2=10898 2 1 100000-2630*3=92110
№8 есеп А) V=40*30*50=60000см3
V=40*20*30=24000см3 60000-24000=36000см3 Ж: 1-ші модельге 36000см3 тақтай артық жұмсалады.
ЕҚБ №9 есеп А) 25*16=400мм2 25*17= 425 мм2
№10 ЕСЕП (75*26)/65=30 (96*35)/42=80 (147*48)/84=84 635-(35*17)+83=123
№11 ЕСЕП
8у-345=455 630/(150-х)=70 8у=455+345 150-х=630/70 8у=800 150-х=9 У=800/8 х=150-9 У=100 х=141
8 455=455 70=70
35+(b+165)=658 400* (x-5)=10000 b+165=658-35 (x-5)=10000/400 b+165=623 (x-5)=25 b=623-165 x=25+5 b=458 x=30
3 658=658 10000=10000
№12 есеп 3 бесбұрыш 3 тіктөртбұрыш
Үй тапсырмасы №13 есеп а. а=3дм в=4дм с=5дм V=? Дм3 V=а*в*с=3*4*5=60дм3
Ә. V-2184cм3 в=12см с=13см а=? см а=V/(в*с)=2184/(12*13)=14см
б. V=9200см3 а=23см с=23см в=?см в=V//(а*с)=9200/(23*25)=16см а*в көбейтіндісі тіктөртбұрыштың ауданын білдіреді
|
Игі тілектер тілейді
Үй тапсырмасын тексертеді
Фигураның көлемін табады
Есептерді шығарады
Кестені толтырады
Есеп түрінде шығаруға болады
Есепті шығарады
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Шығармашы лық жұмыс жасайды.
Өрнектің мәнін табады
Теңдеулерді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Есептің жауабын жазады
Үй тапсырмасын алады
Аудан табу формуласын қолданады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Параллелелипедтің ұзындығын, енін, биіктігін табады-1Б Оның көлемін есептейді-1Б
Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Есеп шығаруда формуланы қолданады-1Б
Дескриптор:
Кесте бойынша есеп құрастырады-1Б Құрастырған есебін шығарады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Есеп мазмұнын түсінеді-1Б Есепті шығаруда формуланы пайдаланады-1Б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1Б Жұптық жұмыс орындайды-1Б
Дескриптор: Шаршыны сызып, ауданы мен периметрін табады-1Б Шеңбер сызып, жартысын бояйды-1Б
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрады-1Б Олардың мәнін табады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Есептеу жолдарын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1Б Теңдеу шешу жолын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Аудан табу формуласын біледі-1Б Формуланы пайдаланып есепті шығарады-1Б
ҚБ:
Сабақ туралы ойларын айтады |
Суреттер
Кесте
Оқулық
Параллеле- липед
Сызбалар
Суреттер
Кесте
Сызбалар
Суреттер
Бояулар суреттері
Оқулық
Суреттер
Кесте
Оқулық
Тақтайлар
Модель үлгісі
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Фигуралар
Формула жазылған парақ
Оқулық
Кері байланыс параға
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі мен қырының ұзындығын табуға берілген есептерді шығару
Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі мен қырының ұзындығын табуға берілген есептерді шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№148 сабақ. Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі мен қырының ұзындығын табуға берілген есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.4 - шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге табуға берілген есептерді талдау және шығару
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №10 есеп
Жаңа тақырып №1 есеп а=4дм в=1дм+1дм=2дм с=2дм+1дм=3дм V= а*в*с=4*2*3= 24дм3
№2 есеп а=6м в=5м с=3м V=?м3 V=а*в*с=6*5*3=90м3
Ә) S=24м3 V=96м3 C=?м C=V/S=96/24=4м
№3 есеп 1)а=28м в=13м с=2м V=?м3 V=а*в*с=28*13*2=728м3
2) а=45дм В=2дм С=1дм V=?дм3 V=А*В*С=45*2*1=90дм3
3) а=40см в=23см V=27600см3 c=?см c=V/(а*в)=27600/(40*23)=27600/920= =30см
№4есеп 1м2=250г А=9м В=6м С=3м S=?м26,г бояу S=3*6*2+3*9*2=36+54=90м2 90*250=22500г=22кг500г Ж: қабырғаны сырлау үшін 22кг500г бояу қажет.
ЕБҚ №5 есеп 4 1 3 2 8 5 6 7 25*(34*206+3672/18)=-(6867-2019)/6*93= =105056 4 6 1 3 2 7 5 27312/48+(900-669)*(8*25)-1809/9= =46568
№6 есеп
№7 есеп 1 2 7256*31+42250=267186 1 2 11661/23+25898=26405 1 3 2 156/26+11*265=2921 2 1 45689+(258962-356)=304295 1 3 2 282*156-136576/64=41858 1 3 2 456*24-10635/15=10235 1 3 2 (14625+535)-8524/2=10898 2 1 100000-2630*3=92110
№8 есеп А) V=40*30*50=60000см3
V=40*20*30=24000см3 60000-24000=36000см3 Ж: 1-ші модельге 36000см3 тақтай артық жұмсалады.
ЕҚБ №9 есеп А) 25*16=400мм2 25*17= 425 мм2
№10 ЕСЕП (75*26)/65=30 (96*35)/42=80 (147*48)/84=84 635-(35*17)+83=123
№11 ЕСЕП
8у-345=455 630/(150-х)=70 8у=455+345 150-х=630/70 8у=800 150-х=9 У=800/8 х=150-9 У=100 х=141
8 455=455 70=70
35+(b+165)=658 400* (x-5)=10000 b+165=658-35 (x-5)=10000/400 b+165=623 (x-5)=25 b=623-165 x=25+5 b=458 x=30
3 658=658 10000=10000
№12 есеп 3 бесбұрыш 3 тіктөртбұрыш
Үй тапсырмасы №13 есеп а. а=3дм в=4дм с=5дм V=? Дм3 V=а*в*с=3*4*5=60дм3
Ә. V-2184cм3 в=12см с=13см а=? см а=V/(в*с)=2184/(12*13)=14см
б. V=9200см3 а=23см с=23см в=?см в=V//(а*с)=9200/(23*25)=16см а*в көбейтіндісі тіктөртбұрыштың ауданын білдіреді
|
Игі тілектер тілейді
Үй тапсырмасын тексертеді
Фигураның көлемін табады
Есептерді шығарады
Кестені толтырады
Есеп түрінде шығаруға болады
Есепті шығарады
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Шығармашы лық жұмыс жасайды.
Өрнектің мәнін табады
Теңдеулерді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Есептің жауабын жазады
Үй тапсырмасын алады
Аудан табу формуласын қолданады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Параллелелипедтің ұзындығын, енін, биіктігін табады-1Б Оның көлемін есептейді-1Б
Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Есеп шығаруда формуланы қолданады-1Б
Дескриптор:
Кесте бойынша есеп құрастырады-1Б Құрастырған есебін шығарады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Есеп мазмұнын түсінеді-1Б Есепті шығаруда формуланы пайдаланады-1Б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1Б Жұптық жұмыс орындайды-1Б
Дескриптор: Шаршыны сызып, ауданы мен периметрін табады-1Б Шеңбер сызып, жартысын бояйды-1Б
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрады-1Б Олардың мәнін табады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Есептеу жолдарын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1Б Теңдеу шешу жолын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Аудан табу формуласын біледі-1Б Формуланы пайдаланып есепті шығарады-1Б
ҚБ:
Сабақ туралы ойларын айтады |
Суреттер
Кесте
Оқулық
Параллеле- липед
Сызбалар
Суреттер
Кесте
Сызбалар
Суреттер
Бояулар суреттері
Оқулық
Суреттер
Кесте
Оқулық
Тақтайлар
Модель үлгісі
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Фигуралар
Формула жазылған парақ
Оқулық
Кері байланыс параға
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















