|
Мектеп |
№145 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
Бегайдаров Тулкин Эркинович |
|
|
Күні: |
12,01 |
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі перпендикулярлық |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тікбұрышты параллелепипед |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.7 - тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
А) тік параллелепипедтің диогоналінің формуласын қолданады Б) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады С) тік параллелепипедтің көлемінің формуласын қолданады |
|
|
Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
|
|
|
Жасанды интеллектті дамытудың 2024 – 2029 жылдарға арналған тұжырымдамасы |
Geogebra, Bilim land, Flippity.net, KAHOOT |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Flippity.netАрқылы топқа бөлемін |
Сәлемдесу Оқушылар топқа бөлінеді |
|
Flippity.net |
|
Сабақтың басы: 4 мин) |
Өткен сабақ тақырыбын еске алу және үй тапсырмасын сұрау. Үй
тапсырмасы № 2,4,2 Тік бұрышты Параллелепипед тақырыбын
оқу Тік бұрышты параллелепипедтің көлемі V=abc V= |
Сұрақтарға кезек-кезек жауап береді («Кім жылдам?» әдісі) «Түртіп алу» әдісі (тақтадағы мысалдарды жазып отырады) |
Ауызша салыстырмалы түрде мадактау аркылы бағалау |
Интербелсенді тақта Геометрия 10 сынып |
|
Сабақтың ортасы: 5 мин 4 мин 4мин 8 мин 5 мин 5 мин |
Топтық жұмыс Үштік әдіс (ойлан, жұптас, бөліс) Білім ленд тапсырмаларын орындау А № 2,99
(әр топқа жеке-жеке барып(«Сұрак-жауап»әдісі) тапсырманы дұрыс орындау үшін бағыт бағдар беремін) B № 2,105 ABCDA1 B1 C1 D1 параллелепипедінің барлық қырларының қосындысы 72см және АВ:ВС=2:3; ВС:В1 В=3:4. Параллелепипедтің қырларын табыңдар. (әр топқа жеке-жеке барып(«Сұрак-жауап» әдісі) тапсырманы дұрыс орындау үшін бағыт бағдар беремін) С Функционалдық сауаттылық Кубтың қыры 50 см,
Өлшемдері 2мх2мх6м болатын жүк көлігі
Өлшемдері 2мх4мх12м болатын вагон Дастан вагонды кубтармен толтыру үшінжүк көлігін қолданды. 1)жүк көлігіне неше куб сала алады? 2) вагонды кубтармен тотыру үшін жүк көлігімен неше рейс жасау керек? KAHOOT ТЕСТ
|
Топтасып жұмыс жасау Берілген тапсырманы жұптасып орындайды Дескриптор: А) тік параллелепипедтің диогоналінің формуласын қолданады Б) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады С)Жауабын жазады Дескриптор: А) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады Б) жауабын жазады Дескриптор: А) жүк көлігінің көлемін табады Б) вагонның көлемін табады С) вагонның көлемін жүк көлігінің көлеміне бөледі Д) жауабын жазады |
Орындаған тапсырмасын 1-4 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын («Сұрак – жауап» әдісі) Орындаған тапсымасын 1-6 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын («Сұрак – жауап» әдісі) Карточкадағы орындаған тапсымасын 1-10 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) орындаған тапсымасын 1-10 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) орындаған тапсымасын 1-15 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) |
https://okulyk.kz/geometrija/ білім ленд Геометрия 10сынып Окулыктан деңгейлік тапсырмалар Интербелсенді тақта Карточкалар KAHOOT Интербелсенді тақта Карточкалар |
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
Сабакты корытындылау Бағалау |
|
Ауызша салыстырмалы түрде мадактау аркылы бағалау |
|
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия Кері байланыс (сұрак-жауап) («Миға шабуыл» әдісін колданамын) Үй тапсырмасы: № 2,100 есеп |
Сұрақтарға жауап береді(Оқушылар өз ойын айтады) |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану;
тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану;
|
Мектеп |
№145 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
Бегайдаров Тулкин Эркинович |
|
|
Күні: |
12,01 |
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі перпендикулярлық |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тікбұрышты параллелепипед |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.7 - тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
А) тік параллелепипедтің диогоналінің формуласын қолданады Б) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады С) тік параллелепипедтің көлемінің формуласын қолданады |
|
|
Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
|
|
|
Жасанды интеллектті дамытудың 2024 – 2029 жылдарға арналған тұжырымдамасы |
Geogebra, Bilim land, Flippity.net, KAHOOT |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Flippity.netАрқылы топқа бөлемін |
Сәлемдесу Оқушылар топқа бөлінеді |
|
Flippity.net |
|
Сабақтың басы: 4 мин) |
Өткен сабақ тақырыбын еске алу және үй тапсырмасын сұрау. Үй
тапсырмасы № 2,4,2 Тік бұрышты Параллелепипед тақырыбын
оқу Тік бұрышты параллелепипедтің көлемі V=abc V= |
Сұрақтарға кезек-кезек жауап береді («Кім жылдам?» әдісі) «Түртіп алу» әдісі (тақтадағы мысалдарды жазып отырады) |
Ауызша салыстырмалы түрде мадактау аркылы бағалау |
Интербелсенді тақта Геометрия 10 сынып |
|
Сабақтың ортасы: 5 мин 4 мин 4мин 8 мин 5 мин 5 мин |
Топтық жұмыс Үштік әдіс (ойлан, жұптас, бөліс) Білім ленд тапсырмаларын орындау А № 2,99
(әр топқа жеке-жеке барып(«Сұрак-жауап»әдісі) тапсырманы дұрыс орындау үшін бағыт бағдар беремін) B № 2,105 ABCDA1 B1 C1 D1 параллелепипедінің барлық қырларының қосындысы 72см және АВ:ВС=2:3; ВС:В1 В=3:4. Параллелепипедтің қырларын табыңдар. (әр топқа жеке-жеке барып(«Сұрак-жауап» әдісі) тапсырманы дұрыс орындау үшін бағыт бағдар беремін) С Функционалдық сауаттылық Кубтың қыры 50 см,
Өлшемдері 2мх2мх6м болатын жүк көлігі
Өлшемдері 2мх4мх12м болатын вагон Дастан вагонды кубтармен толтыру үшінжүк көлігін қолданды. 1)жүк көлігіне неше куб сала алады? 2) вагонды кубтармен тотыру үшін жүк көлігімен неше рейс жасау керек? KAHOOT ТЕСТ
|
Топтасып жұмыс жасау Берілген тапсырманы жұптасып орындайды Дескриптор: А) тік параллелепипедтің диогоналінің формуласын қолданады Б) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады С)Жауабын жазады Дескриптор: А) тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қолданады Б) жауабын жазады Дескриптор: А) жүк көлігінің көлемін табады Б) вагонның көлемін табады С) вагонның көлемін жүк көлігінің көлеміне бөледі Д) жауабын жазады |
Орындаған тапсырмасын 1-4 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын («Сұрак – жауап» әдісі) Орындаған тапсымасын 1-6 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын («Сұрак – жауап» әдісі) Карточкадағы орындаған тапсымасын 1-10 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) орындаған тапсымасын 1-10 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) орындаған тапсымасын 1-15 балл бойынша бағалаймын және кері байланыс жасаймын (сұрак - жауап) |
https://okulyk.kz/geometrija/ білім ленд Геометрия 10сынып Окулыктан деңгейлік тапсырмалар Интербелсенді тақта Карточкалар KAHOOT Интербелсенді тақта Карточкалар |
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
Сабакты корытындылау Бағалау |
|
Ауызша салыстырмалы түрде мадактау аркылы бағалау |
|
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия Кері байланыс (сұрак-жауап) («Миға шабуыл» әдісін колданамын) Үй тапсырмасы: № 2,100 есеп |
Сұрақтарға жауап береді(Оқушылар өз ойын айтады) |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















