Қысқа мерзімді жоспар
3-сынып
Сабақтың тақырыбы: Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
|
Бөлім: 2В Аудан.
Шамалар |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні: Молдабекова
Н.С. |
||||
|
Күні:24.11.2025 |
||||
|
Сынып:
3 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын
табу |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
3.3.1.3
тіктөртбұрыш тікбұрышты үшбұрыш, S= (a·b):2, шаршы S=a2, тікбұрышты
үшбұрыш S=a·b ауданы формуласын қорытындылап алу және
қолдану; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
формулаларын түсінеді және қолданады; қарапайым есептер арқылы
тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын есептеуді
үйренеді. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
геометриялық фигуралардың қасиеттерін түсіндіру арқылы логикалық
ойлау қабілетін дамыту. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу
жылындағы құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
GeoGebra -
Геометриялық фигураларды визуалдау және есептер шығару платформасы
- https://www.geogebra.org/ |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ 3 балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ 3
балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. 4 балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу (ҚМЖ)
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу (ҚМЖ)
Қысқа мерзімді жоспар
3-сынып
Сабақтың тақырыбы: Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
|
Бөлім: 2В Аудан.
Шамалар |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні: Молдабекова
Н.С. |
||||
|
Күні:24.11.2025 |
||||
|
Сынып:
3 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын
табу |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
3.3.1.3
тіктөртбұрыш тікбұрышты үшбұрыш, S= (a·b):2, шаршы S=a2, тікбұрышты
үшбұрыш S=a·b ауданы формуласын қорытындылап алу және
қолдану; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
формулаларын түсінеді және қолданады; қарапайым есептер арқылы
тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын есептеуді
үйренеді. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
геометриялық фигуралардың қасиеттерін түсіндіру арқылы логикалық
ойлау қабілетін дамыту. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу
жылындағы құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
GeoGebra -
Геометриялық фигураларды визуалдау және есептер шығару платформасы
- https://www.geogebra.org/ |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ 3 балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ 3
балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ФБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. 4 балл |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













