|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіктөртбұрыштың, шаршының, үшбұрыштың периметрін табу формуласы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тіктөртбұрыш (шаршының) ұзындығы, ені, периметрін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тіктөртбұрыштың, шаршының және ұшбұрыштың периметрін табу формулаларын қолдану |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру №8, 115-бет «Ой қозғау» әдісі Суреттегі тіктөртбұрыштың периметрін табу тәсілдерін түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тіктөртбұрыштың, шаршының және ұшбұрыштың периметрін табу формулаларын қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді Тапсырманы тексертеді
тіктөртбұрыштың периметрін табу тәсілдерін түсіндіреді . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA Оқулық №1, 116-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Тіктөртбұрыш пен шаршының периметрлерін тап Р = а + в + а + в Р = (а + в) *2 Р= а +а +а +а Р = (а + а) * 2
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Фигуралардың периметрін қалай табады? |
Тіктөртбұрыш пен шаршының периметрлерін табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тіктөртбұрыштың периметрін табады-1б -шаршының периметрін табады-1б - фигуралардың периметрін табу тәсілін түсіндіреді-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 116-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Кестені толтыр.
Р= 4 см + 2 см + 4см + 2см = 12 см Р = 4дм + 3 дм + 4дм + 3дм = 14 дм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Төртбұрыштың периметрін қалай табады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
Кестені толтырады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші фигураның периметрін табады-1б -екінші фигураның периметрін табады-1б -фигуралардың периметрін табу тәсілін түсіндіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Ұшбұрыштың периметрін тап. а b = ? c = ? 2 есе арт. 5 см * 2 = 10 Р =5 см + 10 см + 10см =25см
ЕББҚ Ұшбұрыштың периметрін табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ұшбұрыштың периметрін қалай табады? |
Ұшбұрыштың периметрін табады.
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ұшбұрыштың белгісіз бірінші қабырғасының ұзындығын табады(1б) - ұшбұрыштың белгісіз екінші қабырғасының ұзындығын табады(1б) -ұшбұрыштың периметрін есептейді(1б) -формуланы қолданады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,117-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма №9, 117-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіктөртбұрыштың, шаршының, үшбұрыштың периметрін табу формуласы ҚМЖ 2 сынып
Тіктөртбұрыштың, шаршының, үшбұрыштың периметрін табу формуласы ҚМЖ 2 сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіктөртбұрыштың, шаршының, үшбұрыштың периметрін табу формуласы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тіктөртбұрыш (шаршының) ұзындығы, ені, периметрін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тіктөртбұрыштың, шаршының және ұшбұрыштың периметрін табу формулаларын қолдану |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру №8, 115-бет «Ой қозғау» әдісі Суреттегі тіктөртбұрыштың периметрін табу тәсілдерін түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тіктөртбұрыштың, шаршының және ұшбұрыштың периметрін табу формулаларын қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді Тапсырманы тексертеді
тіктөртбұрыштың периметрін табу тәсілдерін түсіндіреді . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA Оқулық №1, 116-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Тіктөртбұрыш пен шаршының периметрлерін тап Р = а + в + а + в Р = (а + в) *2 Р= а +а +а +а Р = (а + а) * 2
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Фигуралардың периметрін қалай табады? |
Тіктөртбұрыш пен шаршының периметрлерін табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тіктөртбұрыштың периметрін табады-1б -шаршының периметрін табады-1б - фигуралардың периметрін табу тәсілін түсіндіреді-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 116-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Кестені толтыр.
Р= 4 см + 2 см + 4см + 2см = 12 см Р = 4дм + 3 дм + 4дм + 3дм = 14 дм ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Төртбұрыштың периметрін қалай табады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
Кестені толтырады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші фигураның периметрін табады-1б -екінші фигураның периметрін табады-1б -фигуралардың периметрін табу тәсілін түсіндіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Ұшбұрыштың периметрін тап. а b = ? c = ? 2 есе арт. 5 см * 2 = 10 Р =5 см + 10 см + 10см =25см
ЕББҚ Ұшбұрыштың периметрін табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ұшбұрыштың периметрін қалай табады? |
Ұшбұрыштың периметрін табады.
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ұшбұрыштың белгісіз бірінші қабырғасының ұзындығын табады(1б) - ұшбұрыштың белгісіз екінші қабырғасының ұзындығын табады(1б) -ұшбұрыштың периметрін есептейді(1б) -формуланы қолданады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,117-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма №9, 117-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|

шағым қалдыра аласыз













