|
Педагогтың аты-жөні |
Жакупова Н.К |
|||||
|
Күні: |
05.09.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тәрбие сағаты тақырыбы |
Тіл – татулық тірегі |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды өз ана тілін дамытуға, таза сөйлеуге үйрету, өз ұлтына,еліне деген сүйіспеншілігін арттыру. Жас ұрпаққа ана тілінің тұғырының мықты болуына негіз қалаған бабаларымыздың айтқандарын оқытып үйрету, қазақ тілінің мәртебесін көтеру. Оқушыларды мәнерлеп көркем сөз оқуға үйрету. Тілді құрметтеп қадірлеуге тәрбиелеу, ана тілін аялап құрметтеуге баулу. |
|||||
|
Тәрбие сағатының көрнекілігі: |
Тіл туралы айтылған ұлағатты сөздер, ақын-жазушылардың портреттері,кітаптар,үнтаспа |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 30 мин
Сабақтың соңы 5 мин |
Саламатсыңдар ма, балалар! Бүгін бізде ерекше күн. Біздің «Тілім бар да қазағым бар, халқым бар» атты тәрбие сағатымыз «Тіл» бағдарламасы негізінде сайыс түрінде өтеді. Мақсатымыз: Тіл туралы
білімізді кеңейту, мақал – мәтелдер арқылы танымдылық қабілетімізді
шыңдау, сөздік қорымызды молайту. Мұғалімнің кіріспе
сөзі: А) Сайыскерлерді
таныстыру, топқа бөлу.
4. Ана тілін жырлап өткен
талайлар, Мадақтау. |
Амандасу, жаңа тақырыпқа зейін қою
Зейін қойып тыңдау
\
Оқушылар топқа бөлінеді
Сайыстың шарттарымен танысу
Оқушылар бір – бірден әріптерді таңдап, сұрақтарға сол әріптен басталатын сөзбен жауап берулері керек.
Шарты: бір – бірін қайталамауы қажет.
Екі топқа «әдептілік» деген сөз беріледі. Бір
сөзден бірнеше сөздер құраулары керек.
Мысалы:
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Смайлик тер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау
|
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіл – татулық тірегі
Тіл – татулық тірегі
|
Педагогтың аты-жөні |
Жакупова Н.К |
|||||
|
Күні: |
05.09.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тәрбие сағаты тақырыбы |
Тіл – татулық тірегі |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды өз ана тілін дамытуға, таза сөйлеуге үйрету, өз ұлтына,еліне деген сүйіспеншілігін арттыру. Жас ұрпаққа ана тілінің тұғырының мықты болуына негіз қалаған бабаларымыздың айтқандарын оқытып үйрету, қазақ тілінің мәртебесін көтеру. Оқушыларды мәнерлеп көркем сөз оқуға үйрету. Тілді құрметтеп қадірлеуге тәрбиелеу, ана тілін аялап құрметтеуге баулу. |
|||||
|
Тәрбие сағатының көрнекілігі: |
Тіл туралы айтылған ұлағатты сөздер, ақын-жазушылардың портреттері,кітаптар,үнтаспа |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 30 мин
Сабақтың соңы 5 мин |
Саламатсыңдар ма, балалар! Бүгін бізде ерекше күн. Біздің «Тілім бар да қазағым бар, халқым бар» атты тәрбие сағатымыз «Тіл» бағдарламасы негізінде сайыс түрінде өтеді. Мақсатымыз: Тіл туралы
білімізді кеңейту, мақал – мәтелдер арқылы танымдылық қабілетімізді
шыңдау, сөздік қорымызды молайту. Мұғалімнің кіріспе
сөзі: А) Сайыскерлерді
таныстыру, топқа бөлу.
4. Ана тілін жырлап өткен
талайлар, Мадақтау. |
Амандасу, жаңа тақырыпқа зейін қою
Зейін қойып тыңдау
\
Оқушылар топқа бөлінеді
Сайыстың шарттарымен танысу
Оқушылар бір – бірден әріптерді таңдап, сұрақтарға сол әріптен басталатын сөзбен жауап берулері керек.
Шарты: бір – бірін қайталамауы қажет.
Екі топқа «әдептілік» деген сөз беріледі. Бір
сөзден бірнеше сөздер құраулары керек.
Мысалы:
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Смайлик тер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау
|
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9 |
||
шағым қалдыра аласыз















