|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қосылбек Жанаргүл |
|||
|
Күні |
15.01.2024 |
|||
|
Сынып: 6 «В» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Тіл әліпбиі. Синтксис ұғымдарын анықтайды. |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Программа құрылымымен танысады |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Программа құрастыруда сызықтық алгоритмді қолдана алады. |
|||
Бекітемін: Тексерілді:
Лицей директоры Оқу ісінің меңгерушісі
________________________________
Ж.К.Назарбаева Г.С.Турсунбаева
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Оқушылармен өткен тақырыпқа learningapps бағдарламасы арқылы қайталау жүргізу
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген тапсырманы орындайды Анықтама бойынша қателіктерді табады |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қарай бағалап, бақылау ға алады әр дұрыс жауап 1 балл |
https://learningapps.org/watch?v=piu4349gj22 |
|
Миға шабуыл 3 мин |
Оқушыларға берілген сөздерді WoraWaal бағдарламасында ұсына отырып, миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашқызу.
|
Тақырыпты анықтау |
|
Презентация 2 бет Wordwall бағдарламасы |
|
Жаңа сабақ 1 мин 10 мин |
ІІІ. Жаңа тақырып Топқа бөлу. Classroomscreen программасы арқылы топқа бөлу
Топтық жұмыс Постер құру 1-топ Цикл туралы жалпы ұғым. Мысал 2-топ Программалаудағы цикл
түрлері. For операторы |
Қосымша арқылы тоқпа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Өз ойын еркін жеткізіп, анықтамаларды ұғынады. Постер қорғайды. |
Топ басшысы оқушылардың топта жұмыс істеуіне қарай бағалап, бақылау ға алады Топта қатысып отырған оқушыларға 2-балл |
Презентация 3-7 бет
А3, пломастерлер, оқулық |
|
Тапсырма 4 мин |
Тапсырма 1
|
Анықтамалар дың бір-бірімен сәйкестігін табу |
Дұрыс орындалуына қарай бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
https://learningapps.org/watch?v=piu4349gj22
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Classroomscreen арқылы видео ашылып, шыққан видео бойынша сергіту биін қайталайды.
|
Сергіту би жаттығуын қайталау |
|
|
|
Практика лық талдау 5 мин
5 мин
|
Практикалық талдау Оқушылардың практикалық тұрғыдан білімдерін толықтыру үщін. Кітаптың 79 беті. 1-практикалық жұмыс бойынша оқушыларға түсіндірме практикалық жұмыстар көрсетеледі.
Тапсырма 2
|
Тапсырманың орындалу мақсатын, қолданылатын операторын анықтау Тапсырманы орындай отырып, мәнін табу. |
Әр дұрыс орындалған тапсырма 2-балл |
Кітап 79-бет, Python бағдарламасы
Кітап, дәптер. Слайд 9 бет
|
|
Бекіту 5 мин |
Тәтті бәліш әдісі. Ө
|
Classroomscreen арқылы кез-келген оқушының аты шығады. Сұраққа жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Автоматты түрде бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
Classroomscreen бағдарламасы және кқрнекілік тәті бәліш |
|
Кері байланыс 2 мин |
Т |
Оқушылар сабаққа байланысты ұнады, ұсынысым бар, және бөліскім келеді деген қағаздарды таңдай отырып сабаққа кері байланыс береді. |
|
Тик-ток көрнекіліктері
|
|
Бағалау 2 мин |
Топ басшылары бағалау парағы бойынша қорытынды баға шығару |
Топ басшылары бағалау парағы арқылы бағалау |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
Бағалау парағы
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. 1-2 практикалық жұмысты орындау. |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіл әліпбиі. Синтаксис
Тіл әліпбиі. Синтаксис
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қосылбек Жанаргүл |
|||
|
Күні |
15.01.2024 |
|||
|
Сынып: 6 «В» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Тіл әліпбиі. Синтксис ұғымдарын анықтайды. |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Программа құрылымымен танысады |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Программа құрастыруда сызықтық алгоритмді қолдана алады. |
|||
Бекітемін: Тексерілді:
Лицей директоры Оқу ісінің меңгерушісі
________________________________
Ж.К.Назарбаева Г.С.Турсунбаева
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Оқушылармен өткен тақырыпқа learningapps бағдарламасы арқылы қайталау жүргізу
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген тапсырманы орындайды Анықтама бойынша қателіктерді табады |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қарай бағалап, бақылау ға алады әр дұрыс жауап 1 балл |
https://learningapps.org/watch?v=piu4349gj22 |
|
Миға шабуыл 3 мин |
Оқушыларға берілген сөздерді WoraWaal бағдарламасында ұсына отырып, миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашқызу.
|
Тақырыпты анықтау |
|
Презентация 2 бет Wordwall бағдарламасы |
|
Жаңа сабақ 1 мин 10 мин |
ІІІ. Жаңа тақырып Топқа бөлу. Classroomscreen программасы арқылы топқа бөлу
Топтық жұмыс Постер құру 1-топ Цикл туралы жалпы ұғым. Мысал 2-топ Программалаудағы цикл
түрлері. For операторы |
Қосымша арқылы тоқпа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Өз ойын еркін жеткізіп, анықтамаларды ұғынады. Постер қорғайды. |
Топ басшысы оқушылардың топта жұмыс істеуіне қарай бағалап, бақылау ға алады Топта қатысып отырған оқушыларға 2-балл |
Презентация 3-7 бет
А3, пломастерлер, оқулық |
|
Тапсырма 4 мин |
Тапсырма 1
|
Анықтамалар дың бір-бірімен сәйкестігін табу |
Дұрыс орындалуына қарай бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
https://learningapps.org/watch?v=piu4349gj22
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Classroomscreen арқылы видео ашылып, шыққан видео бойынша сергіту биін қайталайды.
|
Сергіту би жаттығуын қайталау |
|
|
|
Практика лық талдау 5 мин
5 мин
|
Практикалық талдау Оқушылардың практикалық тұрғыдан білімдерін толықтыру үщін. Кітаптың 79 беті. 1-практикалық жұмыс бойынша оқушыларға түсіндірме практикалық жұмыстар көрсетеледі.
Тапсырма 2
|
Тапсырманың орындалу мақсатын, қолданылатын операторын анықтау Тапсырманы орындай отырып, мәнін табу. |
Әр дұрыс орындалған тапсырма 2-балл |
Кітап 79-бет, Python бағдарламасы
Кітап, дәптер. Слайд 9 бет
|
|
Бекіту 5 мин |
Тәтті бәліш әдісі. Ө
|
Classroomscreen арқылы кез-келген оқушының аты шығады. Сұраққа жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Автоматты түрде бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
Classroomscreen бағдарламасы және кқрнекілік тәті бәліш |
|
Кері байланыс 2 мин |
Т |
Оқушылар сабаққа байланысты ұнады, ұсынысым бар, және бөліскім келеді деген қағаздарды таңдай отырып сабаққа кері байланыс береді. |
|
Тик-ток көрнекіліктері
|
|
Бағалау 2 мин |
Топ басшылары бағалау парағы бойынша қорытынды баға шығару |
Топ басшылары бағалау парағы арқылы бағалау |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
Бағалау парағы
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. 1-2 практикалық жұмысты орындау. |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз









тілген
тақырып бойынша оқушылардың білімін
бекіткізу.
ик-ток
әдісі. Оқушылар келіп өздеріңе ұнаған жауапты таңдап. Өз ойларыңды
айтыңдар.














