Бекітемін:
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Есхожаева Г.И. |
|
|
Күні |
17.01.24 Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып 6 |
6 «Ә» |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу
|
|
|
Сабақ мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі
Сұрақтар
( мәліметтерді енгізеді)
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасын оқиды 3. Өткен сабақты пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Оқулық Дәптер Презентация WordWall платформасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Кез келген тілді үйрену оның алфавитін үйренуден басталады. Әріптерден сөз, сөздерден сөйлем құралатыны сияқты программалау тілінің де өз алфавиті бар. Программалау тілін үйренуді бастаған кезде оның командаларын жазу үшін қандай таңбалар қолдану керектігін анықтау керек. Python тілінің алфавиті.
Python тілінің синтаксисі:
Амалдар мен өрнектер.
1-тапсырма. Дәптермен жұмыс Өрнектердің мәнін тап 25//6=3 64%9=1 7**2=49 12*5=60 524+346=870 1000-567=433 120/10=12 81//8=10 Дескриртор:
2-тапсырма. Жеке жұмыс. «Практикада қолдану» тапсырмасы Тіктөртбұрыштың ауданын, көлемін есептеу a=int(input( ‘a=’)) b=int(input(‘b=’)) с=int(input('b=')) S=a*b H=a*b*c print(S, H) Дескриптор: - Python программаны іске қосады; - Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады -тіктөртбұрыштың ауданын есептейді. 3- тапсырма (Ұ) Қатемен жұмыс Берілген программалық кодтың қатесін тап 1) a= int(input(‘a=’) b=input(‘b=)) k=a+c prin(s) 2) A=5 B=3 Print( a+b) Дескриптор:
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды Амалдарды дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
ҚБ: бағалау парағы /2 балл/ ҚБ: бағалау парағы /3 балл/ ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Презентация Флипчарт Интербелсенді тақта Дәптер Компьютер Тақта |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту «Менен- сұрақ, сенен – жауап» әдісі 1. Тіл әліпбиі дегеніміз не? 2. Тіл синтаксисі дегеніміз не? 3. Неліктен программа жазу барысында программалау тілінің синтаксисі маңызды? 4. Сызықтық алгоритм дегеніміз не, оған мысал келтір. 5. Транслятор не үшін қажет? Рефлексия. 1.Оқушыға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Блок схема» әдісі Бағалау парағының астына берілген кестеге белгі қояды. Сары түс - Сабаққа түсінбедім, көмек керек Көк түс- Толық түсінбедім, әлі де ізденуім керек Жасыл түс - Толық түсіндім, сабақ ұнады |
Сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау. Сабаққа кері байланыс беру |
ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасы |
Дәптерге орындайық, Үй тапсырмасы, 90-бет |
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні: |
||
|
№ |
Тапсырмалар |
Балл саны |
|
1 |
Үй тапсырмасы |
|
|
2 |
Өткен сабақты пысықтау |
|
|
3 |
Жаңа сабақ |
|
|
4 |
Практикалық тапсырма |
|
|
5 |
Қатемен жұмыс |
|
|
6 |
Сабақты бекіту |
|
|
Жалпы ұпай саны |
|
|
|
Баға |
|
|
|
Сабаққа түсінбедім, көмек керек |
Толық түсінбедім, әлі де ізденуім керек |
Толық түсіндім, сабақ ұнады |
|
|
|
|
|
|
Соңы
Басы
Толық түсіндім
Толық түсінбедім
Сабаққа түсінбедім, көмек керек
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіл әліпбиі. Синтаксис.
Тіл әліпбиі. Синтаксис.
Бекітемін:
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Есхожаева Г.И. |
|
|
Күні |
17.01.24 Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып 6 |
6 «Ә» |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл әліпбиі. Синтаксис. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу
|
|
|
Сабақ мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі
Сұрақтар
( мәліметтерді енгізеді)
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Үй тапсырмасын оқиды 3. Өткен сабақты пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Оқулық Дәптер Презентация WordWall платформасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Кез келген тілді үйрену оның алфавитін үйренуден басталады. Әріптерден сөз, сөздерден сөйлем құралатыны сияқты программалау тілінің де өз алфавиті бар. Программалау тілін үйренуді бастаған кезде оның командаларын жазу үшін қандай таңбалар қолдану керектігін анықтау керек. Python тілінің алфавиті.
Python тілінің синтаксисі:
Амалдар мен өрнектер.
1-тапсырма. Дәптермен жұмыс Өрнектердің мәнін тап 25//6=3 64%9=1 7**2=49 12*5=60 524+346=870 1000-567=433 120/10=12 81//8=10 Дескриртор:
2-тапсырма. Жеке жұмыс. «Практикада қолдану» тапсырмасы Тіктөртбұрыштың ауданын, көлемін есептеу a=int(input( ‘a=’)) b=int(input(‘b=’)) с=int(input('b=')) S=a*b H=a*b*c print(S, H) Дескриптор: - Python программаны іске қосады; - Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады -тіктөртбұрыштың ауданын есептейді. 3- тапсырма (Ұ) Қатемен жұмыс Берілген программалық кодтың қатесін тап 1) a= int(input(‘a=’) b=input(‘b=)) k=a+c prin(s) 2) A=5 B=3 Print( a+b) Дескриптор:
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды Амалдарды дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
ҚБ: бағалау парағы /2 балл/ ҚБ: бағалау парағы /3 балл/ ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Презентация Флипчарт Интербелсенді тақта Дәптер Компьютер Тақта |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту «Менен- сұрақ, сенен – жауап» әдісі 1. Тіл әліпбиі дегеніміз не? 2. Тіл синтаксисі дегеніміз не? 3. Неліктен программа жазу барысында программалау тілінің синтаксисі маңызды? 4. Сызықтық алгоритм дегеніміз не, оған мысал келтір. 5. Транслятор не үшін қажет? Рефлексия. 1.Оқушыға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Блок схема» әдісі Бағалау парағының астына берілген кестеге белгі қояды. Сары түс - Сабаққа түсінбедім, көмек керек Көк түс- Толық түсінбедім, әлі де ізденуім керек Жасыл түс - Толық түсіндім, сабақ ұнады |
Сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау. Сабаққа кері байланыс беру |
ҚБ: бағалау парағы /әр дұрыс жауапқа 1 балл/ |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасы |
Дәптерге орындайық, Үй тапсырмасы, 90-бет |
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні: |
||
|
№ |
Тапсырмалар |
Балл саны |
|
1 |
Үй тапсырмасы |
|
|
2 |
Өткен сабақты пысықтау |
|
|
3 |
Жаңа сабақ |
|
|
4 |
Практикалық тапсырма |
|
|
5 |
Қатемен жұмыс |
|
|
6 |
Сабақты бекіту |
|
|
Жалпы ұпай саны |
|
|
|
Баға |
|
|
|
Сабаққа түсінбедім, көмек керек |
Толық түсінбедім, әлі де ізденуім керек |
Толық түсіндім, сабақ ұнады |
|
|
|
|
|
|
Соңы
Басы
Толық түсіндім
Толық түсінбедім
Сабаққа түсінбедім, көмек керек
шағым қалдыра аласыз

















