«Болтай батыр атындағы шағын орталықты орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Python тілінде программалау
|
Педагогтың аты-жөні |
Мусабеков Гайни Каримбердиевич |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегісызықтық алгоритмдерді жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
Python тілінің әліпбиі мен синтаксисін біледі. |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
Python тілінде айнымалыларды жаза алады. |
||
|
Кейбіроқушылар: |
||
|
Python тілінің синтаксисін пайдаланып, сызықтық программаны жазады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресур-стар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы І.Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу, қызығушылықты ояту. “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Алгоритм дегеніміз не? Алгоритмнің түрлері? Сызықтық алгоритм – дегеніміз... Print функциясы қандай қызмет атқарады? Суреттегі латын әліпбиі мен сөз жұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз.
A, B, C, D,…….X, Y, Z a, b, c, d,…….x, y, z
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Жаңа сабақ Тіл әліпбиі – Альфавит языка – Language alphabet Тіл әліпбиі – программаның элементтерін құруда қолданылатын символдар жиынтығы. Python тілінің әліпбиі:
Синтаксис – программа жазу барысында сақталынатын тіл ережесінің жиынтығы:
Транслятор-берілген программалау тіліндегі кодты машиналық кодқа түрлендіретін арнайы программа Айнымалылар – ақпараттың орналасу орнын анықтайды. a, b – айнымалылар; int() – функцияның мәні бүтін сан екенін көрсетеді; input() – деректерді енгізу үшін қолданылады; print() – мәліметтерді экранға шығарады. Тапсырма. Кез келген екі санның қосындысын есептейтін программа құрыңдар. a=int(input('a-ныенгиз')) b=int(input('b-ныенгиз')) print('косынды',a+b)
|
Оқушылар өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ:: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Слайд Интерактивті тақта, слайд, ноутбук |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мағынаны ашу. Түртіп алу» әдісі. |
Оқулықпен жұмыс.
|
Дәптермен жұмыс. (Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады, интерактивті тақтаға қарап, мұғалім соңынан қайталайды. |
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«
|
(Д) №1тапсырма: Төменде берілген программа кодтарын жазудағы қателерді тап. 1 кодтан әрбір оқушы қатесін табады.
|
Дескриптор: Жалпы - 1 балл.
|
6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
№ 2 тапсырма: a , b, с бүтін сандары берілген. Осы сандардың көбейтіндісін экранға шығар .
|
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















