Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
III бөлім. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Исакова У.М. |
||||
|
Күні: |
16.10.2023ж |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сынып: |
5 «Б» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тілашар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 Әлеуметтік- тұрмыстық, әлеуметтік- мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру 5.3.2.1. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әлеуметтік- тұрмыстық, әлеуметтік- мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы тілектер жолдайды. Қызығушылықты ояту. Суреттерге қарап, бүгінгі тақырыптың не туралы болатынына болжам жасаңдар . (оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Оқушылар топқа бөлінеді, әрі үй тапсырмасын айтады. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тыңдайды. |
|
№1 Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 8 минут |
Жазылым алды тапсырма. Мәтінді оқып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. «Білім алу» және «тілашар» ұғымдарының арасында қандай байланыс бар екенін баяндаңдар. Тыңдалым мәтіні. Жарасқан Әбдіраш «Тілашар» Әліппе алып,
Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Тыңдалым және оқылым мәтінінен қандай ой түйдіңіз?
Оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазыңыз. Оларды қатыстырып, сөйлемдер құраңдар. 5-тапсырма. Оқылым мәтінінен буын үндестігі мен дыбыс үндестігіне мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Сөздіктерді пайдаланып,
тіркестердің мағынасын түсіндіреді- 1б. Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушы өз тапқырлығы мен білімін танытады; Жаңа тақырыпты болжайды; Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар берілген тапсырма бойынша ықпалдарды анықтайды; |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалап отырады. Басқа топ тақырып бойынша алған әсерлерін басбармақ арқылы білдіртеді. ҚБ. «Бағалау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. Бір-біріне сындарлы сын айтып, соңында тағы да жағымды пікір білдіреді. Мысалы: «Маған ..... ұнады», себебі.... . Енді/келесі жолы .... жетілдіруге болады деген ойдамын. Сонымен қатар ... жақсы шыққан, себебі .... «2-1-0» әдісімен бағалау. |
Интерактивті тақта, презентация №3 Оқулық |
|
|
Үйге тапсырма 2 минут |
|
|
|
№4 Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың аяқталуы. 7 минут |
Рефлексия «Алты қалпақтар әдісі – ойлау кезінде белгілі бір принципті пайдалану: кенеттен ойлаудың түрлі аспектілеріне бөлек-бөлек назар аударуды үйрену талпынысы. Нәтижесінде осы әр түрлі аспектілердің үйлесімділігі толық көлемде ойлатады» тәсілі
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№5 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тілашар, 5-сынып
Тілашар, 5-сынып
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
III бөлім. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Исакова У.М. |
||||
|
Күні: |
16.10.2023ж |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сынып: |
5 «Б» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тілашар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 Әлеуметтік- тұрмыстық, әлеуметтік- мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру 5.3.2.1. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әлеуметтік- тұрмыстық, әлеуметтік- мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы тілектер жолдайды. Қызығушылықты ояту. Суреттерге қарап, бүгінгі тақырыптың не туралы болатынына болжам жасаңдар . (оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Оқушылар топқа бөлінеді, әрі үй тапсырмасын айтады. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тыңдайды. |
|
№1 Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 8 минут |
Жазылым алды тапсырма. Мәтінді оқып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. «Білім алу» және «тілашар» ұғымдарының арасында қандай байланыс бар екенін баяндаңдар. Тыңдалым мәтіні. Жарасқан Әбдіраш «Тілашар» Әліппе алып,
Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Тыңдалым және оқылым мәтінінен қандай ой түйдіңіз?
Оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазыңыз. Оларды қатыстырып, сөйлемдер құраңдар. 5-тапсырма. Оқылым мәтінінен буын үндестігі мен дыбыс үндестігіне мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Сөздіктерді пайдаланып,
тіркестердің мағынасын түсіндіреді- 1б. Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушы өз тапқырлығы мен білімін танытады; Жаңа тақырыпты болжайды; Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар берілген тапсырма бойынша ықпалдарды анықтайды; |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалап отырады. Басқа топ тақырып бойынша алған әсерлерін басбармақ арқылы білдіртеді. ҚБ. «Бағалау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. Бір-біріне сындарлы сын айтып, соңында тағы да жағымды пікір білдіреді. Мысалы: «Маған ..... ұнады», себебі.... . Енді/келесі жолы .... жетілдіруге болады деген ойдамын. Сонымен қатар ... жақсы шыққан, себебі .... «2-1-0» әдісімен бағалау. |
Интерактивті тақта, презентация №3 Оқулық |
|
|
Үйге тапсырма 2 минут |
|
|
|
№4 Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың аяқталуы. 7 минут |
Рефлексия «Алты қалпақтар әдісі – ойлау кезінде белгілі бір принципті пайдалану: кенеттен ойлаудың түрлі аспектілеріне бөлек-бөлек назар аударуды үйрену талпынысы. Нәтижесінде осы әр түрлі аспектілердің үйлесімділігі толық көлемде ойлатады» тәсілі
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№5 |
|
шағым қалдыра аласыз















