Сәкен Сейфуллин атындағы №80 мектеп-гимназиясы
АШЫҚ САБАҚ
Жаратылыстану
Тақырыбы: «Тірі ағзаларды микроскопиялық зерттеу»
5 «И» сынып
Пән мұғалімі:Сериков С.Е.
2023-2024 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы №80 мектеп-гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.3А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сериков Сержан Ерланович |
|||||
|
Күні: |
18.01.24ж. |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі организімдердің тіршілік етуі қалай ұйымдастырылған |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.2.1. Тірі ағзалардың қасиеттерін сипаттайды 5.4.2.2. Тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі организмдердің тіршілік етуі қалай ұйымдастырылған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 2 минут |
“Кәмпит әдісі” бойынша сыныпты 3 топқа бөлу. Кәмпитті ашып оқушылардың ашқан кәмпиттеріне байланысты, өз орындарына отырғызады
|
Оқушылар мұғалімнің таратқан кәмиптін ашып өз орындарына топқа бөлініп отырады. Өзара топ басшысын сайлайды. |
Мадақтау |
|
||
|
Жаңа білім 25 минут |
“Кросворд әдісі”- кроссворд арқылы үй жұмысына байланысты сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыптың атауын ашады
Жеке жұмыс – тірі табиғат пен өлі табиғатың айырмашылығын сұрайды
Презентациямен жұмыс жаңа тақырыпты ашу
Мұғалім тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін сипаттайды, оқушыларға түсіндіреді, видеоролик көрсетеді.
“Айна әдісі” сергіту сәті
|
Ой шабуылы Тірі ағзалардың қасиеттерін айтады Презентациядан негізгі идеяны анықтайды Видеомен жұмыс жасайды және топтық жұмыс. Деңгейді рет ретімен қояды. Тізбекті сурет арқылы құрайды Айнаға қарайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады “Ми заряды”әдісі арқылы бағаланады. 1 жауап – 1 балл
|
https://www.youtube.com/watch?v=voWFSGkCG9o&t=210s https://www.youtube.com/watch?v=ZRFykdf4kDc
|
||
|
Бекіту 15 минут |
Үй тапсырмасы мен жаңа сабақты бекіту тапсырмасы Jeopardy бағдарламасы арқылы оқушылардың білімін тексеру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Топтық бағалау» |
Интерактив тақтасы https://jeopardylabs.com/ |
||
|
Бағалау 2минут |
Викторинаға байланысты топ топ болып бағалау |
|
Мұғалім мадақтау әдісімен оқушылардың белсенділігін айтып өтеді. |
Интерактив тақтасы |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс: Тапсырмалар орындағанннан кейін оқушылар «Теңгерім дөңгелегін» бояйды.
|
Түсінгені бойынша бояйды |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А5 |
||
|
Үй тапсырмасы |
120 сурет салу, 121 бет |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі ағзаларды микроскопиялық зерттеу 5 сынып
Тірі ағзаларды микроскопиялық зерттеу 5 сынып
Сәкен Сейфуллин атындағы №80 мектеп-гимназиясы
АШЫҚ САБАҚ
Жаратылыстану
Тақырыбы: «Тірі ағзаларды микроскопиялық зерттеу»
5 «И» сынып
Пән мұғалімі:Сериков С.Е.
2023-2024 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы №80 мектеп-гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.3А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сериков Сержан Ерланович |
|||||
|
Күні: |
18.01.24ж. |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі организімдердің тіршілік етуі қалай ұйымдастырылған |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.2.1. Тірі ағзалардың қасиеттерін сипаттайды 5.4.2.2. Тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі организмдердің тіршілік етуі қалай ұйымдастырылған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 2 минут |
“Кәмпит әдісі” бойынша сыныпты 3 топқа бөлу. Кәмпитті ашып оқушылардың ашқан кәмпиттеріне байланысты, өз орындарына отырғызады
|
Оқушылар мұғалімнің таратқан кәмиптін ашып өз орындарына топқа бөлініп отырады. Өзара топ басшысын сайлайды. |
Мадақтау |
|
||
|
Жаңа білім 25 минут |
“Кросворд әдісі”- кроссворд арқылы үй жұмысына байланысты сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыптың атауын ашады
Жеке жұмыс – тірі табиғат пен өлі табиғатың айырмашылығын сұрайды
Презентациямен жұмыс жаңа тақырыпты ашу
Мұғалім тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін сипаттайды, оқушыларға түсіндіреді, видеоролик көрсетеді.
“Айна әдісі” сергіту сәті
|
Ой шабуылы Тірі ағзалардың қасиеттерін айтады Презентациядан негізгі идеяны анықтайды Видеомен жұмыс жасайды және топтық жұмыс. Деңгейді рет ретімен қояды. Тізбекті сурет арқылы құрайды Айнаға қарайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады “Ми заряды”әдісі арқылы бағаланады. 1 жауап – 1 балл
|
https://www.youtube.com/watch?v=voWFSGkCG9o&t=210s https://www.youtube.com/watch?v=ZRFykdf4kDc
|
||
|
Бекіту 15 минут |
Үй тапсырмасы мен жаңа сабақты бекіту тапсырмасы Jeopardy бағдарламасы арқылы оқушылардың білімін тексеру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Топтық бағалау» |
Интерактив тақтасы https://jeopardylabs.com/ |
||
|
Бағалау 2минут |
Викторинаға байланысты топ топ болып бағалау |
|
Мұғалім мадақтау әдісімен оқушылардың белсенділігін айтып өтеді. |
Интерактив тақтасы |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс: Тапсырмалар орындағанннан кейін оқушылар «Теңгерім дөңгелегін» бояйды.
|
Түсінгені бойынша бояйды |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А5 |
||
|
Үй тапсырмасы |
120 сурет салу, 121 бет |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
















