Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
9.2 Бөліп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кунтореева Эндира |
|
|
Күн: 23,11,2023 Химия |
Сыныбы : 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Тірі ағзалардың бөліп шығару өнімдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.5.5 - әртүрлі ағзалардың мекен ету ортасы мен зат алмасудың соңғы өнімдері арасындағы байланысты орнату |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
әр түрлі ағзалардың мекен ету ортасы мен зат алмасудың соңғы өнімдері арасындағы байланысты орната алады |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Негізгі түсініктерді талдау кезінде сыныптасының пікірімен санасу, әркімнің пікірін құрметтеу. Бірге жұмыс істеу мен жоспарлау кезінде өзара ынтымақтастықты қалыптастыру. Дені сау ұрпақ және Қазақстанның зияткерлік әлеуетін арттыру жолында оқушылардың ғылымға деген қызығушылығын арттыру |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Лупа» түстері бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы көңілді орта қалыптастырамыз.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар « Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||
|
5 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ (жұптық) «Ыдыраудың соңғы өнімдері» 2-топ (жұптық) «Бөліну өнімдерінің қоршаған ортаға тәуелділігі» туралы таныстырылым жасауды ұсынады |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды. 1-топ «Ыдыраудың соңғы өнімдері» 2-топ « Бөліну өнімдерінің қоршаған ортаға тәуелділігі» таныстырылым жасайды. Оқушылар жұмыс барысында оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады. Суреттер мен кестелерді, пайдалана отырып тұжырымдамалық карта, тірек сызба түрінде қорғайды. |
Кері байланыс: « Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздармаркерлер |
||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
« Шындық», «Жалған» тәсілі арқылы жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді
|
1-тапсырма Жеке жұмыс «Шындық» , «Жалған» тәсілі Бөліп шығару өнімдері туралы тұжырымның «шындық», «немесе «жалған» екенін анықтаңдар
2-тапсырма. Төмендегі суретте жануарлардың бір өкілі берілген. (ЕБК ) (і) Жануардың зәр шығару мүшесін атаңыз. _______________________________________
(іі) Жануардан бөлінетін соңғы өнім мекен ету ортасына қалай бейімделгенін түсіндіріңіз. _______________________________________
|
Дескриптор: тұжырымның шындық немесе жалған екенін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор: жануардың зәр шығару мүшесін анықтайды; жануардан бөлінетін өнімді атайды; мекен ету ортасына бейімделуін сипаттайды. Жалпы балл -5 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Бургер» тәсілі
арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«Бургер» тәсілі
арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « Бургер» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §19оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі ағзалардың бөліп шығару өнімдері
Тірі ағзалардың бөліп шығару өнімдері
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
9.2 Бөліп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кунтореева Эндира |
|
|
Күн: 23,11,2023 Химия |
Сыныбы : 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Тірі ағзалардың бөліп шығару өнімдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.5.5 - әртүрлі ағзалардың мекен ету ортасы мен зат алмасудың соңғы өнімдері арасындағы байланысты орнату |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
әр түрлі ағзалардың мекен ету ортасы мен зат алмасудың соңғы өнімдері арасындағы байланысты орната алады |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Негізгі түсініктерді талдау кезінде сыныптасының пікірімен санасу, әркімнің пікірін құрметтеу. Бірге жұмыс істеу мен жоспарлау кезінде өзара ынтымақтастықты қалыптастыру. Дені сау ұрпақ және Қазақстанның зияткерлік әлеуетін арттыру жолында оқушылардың ғылымға деген қызығушылығын арттыру |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Лупа» түстері бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы көңілді орта қалыптастырамыз.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар « Серпілген сауал» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||
|
5 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ (жұптық) «Ыдыраудың соңғы өнімдері» 2-топ (жұптық) «Бөліну өнімдерінің қоршаған ортаға тәуелділігі» туралы таныстырылым жасауды ұсынады |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды. 1-топ «Ыдыраудың соңғы өнімдері» 2-топ « Бөліну өнімдерінің қоршаған ортаға тәуелділігі» таныстырылым жасайды. Оқушылар жұмыс барысында оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады. Суреттер мен кестелерді, пайдалана отырып тұжырымдамалық карта, тірек сызба түрінде қорғайды. |
Кері байланыс: « Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздармаркерлер |
||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
« Шындық», «Жалған» тәсілі арқылы жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді
|
1-тапсырма Жеке жұмыс «Шындық» , «Жалған» тәсілі Бөліп шығару өнімдері туралы тұжырымның «шындық», «немесе «жалған» екенін анықтаңдар
2-тапсырма. Төмендегі суретте жануарлардың бір өкілі берілген. (ЕБК ) (і) Жануардың зәр шығару мүшесін атаңыз. _______________________________________
(іі) Жануардан бөлінетін соңғы өнім мекен ету ортасына қалай бейімделгенін түсіндіріңіз. _______________________________________
|
Дескриптор: тұжырымның шындық немесе жалған екенін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор: жануардың зәр шығару мүшесін анықтайды; жануардан бөлінетін өнімді атайды; мекен ету ортасына бейімделуін сипаттайды. Жалпы балл -5 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Бургер» тәсілі
арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«Бургер» тәсілі
арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « Бургер» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §19оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















