|
Экология және тұрақты даму |
Мектеп: «Манашы жалпы білім беретін мектеп» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Рахметова Н.Р |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5.4В Тірі ағзалардың сан алуандығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.6.2.1 ағзаларды тірі табиғат дүниелеріне жіктеу 5.6.2.2 біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
әр деңгей бойынша мысалдар келтіріп, ойын жеткізе алуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін зерттейді; әр деңгейді қандай ғылым зерттейтіндігін талдап, қорытынды жасайды; әр деңгейдің ерекшеліктеріне баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Молекулалық, жасушалық, жасушаішілік, Мүшелік-ұлпалық, Ағзалық, Популяциялық-түрлік, Биогеоценозды, Биосфералық Оқытудың тілдік мақсаты: тыныс алу жиілігі физикалық жаттығу ұзақтығынан неге өзгеретіндігін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істей (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: ... бұл үдеріс барысында барлық тірі ағзалар ұрпақ қалдыра алады. Бұның себебі … ... ... байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және қоршаған ортаға деген сыйластық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, экология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жануарлардың негізгі сипаттамаларын атайды (1 сынып). Жануарларды омыртқасыздар және омыртқалылар деп жіктеу. Жануарлар топтарының ұқсастықтары мен ерекшеліктерін сипаттайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3 мин
|
- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Жағымды атмосфералық ахуал құра отырып, сұрақтар қою:
|
Презентация Слайд 2-3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
4-8 мин
8-12 мин
13-16 мин
17-20 мин
21-30 мин
31-35 мин
35-38 мин
|
(
Оқушыларға Жер ғаламшарының, тірі ағзалары бар орман, қасқырлар тобы, жалғыз қасқыр, мүше (жүрек), бұлшықет, бұлшықет жасушалары суреттерін беріледі. Оқушылар сызбаға суреттерді жоғарғы деңгейден төменгі деңгейге дейін орналастырады. Топқа бөлу
Жаңа сабақты түсіндіру. Тіршіліктің жаратылу деңгейі. Тірі табиғат құрылымының жаратылу деңгейі біркелкі қалыппен баспалдакты бейімделу аркылы кұрылатын қатармен сипатталады. (С) Сыныппен тірі ағзалардың құрылымдық деңгейлерін талдау. Барлық ағзалар көп жасушалы ма екеніне көз жеткізу; өсімдіктер мен жануарларда қандай мүшелер болады; Тіршілік деңгейлері:
Мәтінді және бейне материалды көру арқылы әр топ тапсырмаларын орындайды
видео
«Жеті маймыл» әдісімен
тапсырма беру Әр топ тапсырманы орындап болған соң жұмыстарын таныстырады. 7 топ бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау: Тапсырма 1 (Қабілеті жоғары оқушыларға)
Тапсырма 2 (Қабілеті орта оқушыларға)
|
Слайд 4-5
оқушыларға мәтін таратылады
Слайд 6
Слайд 7-15 Слайд 16 https://www.youtube.com/watch?v=ZRFykdf4kDc Слайд 17 «Жеті маймыл» әдісінің ағылшын тіліндегі сипаттамасы: https://classteaching.wordpress.com/2013/04/25/developing-independent-learners-the-7-monkeys/
Слайд 18
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рахметова Насихат БазарбайкызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тірі ағзалардың сан алуандығы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тірі ағзалардың сан алуандығыМатериал туралы қысқаша түсінік
5.6.2.1 ағзаларды тірі табиғат дүниелеріне жіктеу 5.6.2.2 біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















