|
Білім беру ұйымының атауы |
№51 гимназия |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Беккулова А.Б. |
|
Сынып: |
6 |
|
Бөлім: |
Өлі және тірі табиғаттағы процестер |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі организмдерге тән процестер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.4.2.2 - тірі ағзаларға тән үдерістерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
тірі организмдерге тән процестерді анықтайды тірі организмдерге тән процестерді сипаттайды |
|
Бағалау критерийі: |
суреттен тірі организмдерге тән қасиеттерді тауып, анықтама береді тәжірибедегі тірі организмдерге тән процесті сипаттайды |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі а)оқушылармен амандасу, түгендеу; ә)оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, оқушылар зейінін ұйымдастыру; «Аквариум» әдісі арқылы мұғалім оқушыларға өткен материалдарға байланысты сұрақтар жазылған бөтелкелер береді. Бірнеше сұрақ тарға жауап алу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын болжайды «Сондай, бірақ басқаша » әдісі арқылы берілген суретті сипаттап, жаңа сабақтың тақырыбы ашады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Кезекші сыныптың және оқушылардың сабаққа даярлығын баяндайды. Су бөтелкелеріндегі сұрақтарға оқушылар жауап береді, сабақ тақырыбын болжайды. Оқушылар берілген суреттерді сипаттап, жаңа сабақ тақырыбын ашады |
Мұғалім кері байланыс береді. Оқушыларға Жарайсың! Өте жақсы! Жауабыңды толықтыр! деген сияқты кері байланыс беріледі. |
Презентация |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Оқушыларға жаңа сабақты меңгерту мақсатында «Стоп кадр» әдісі қолданылады. Тақырыпқа байланысты видео көрсетіледі. Кез келген кадрда стоп басып, ары қарай жалғастыру ұсынылады. Жаңа сабақ бойынша қысқаша түсіндірме жұмыстары жүргізіліп қалыптастырушы бағалау тапсырмалары беріледі. Тапсырма№1.Жеке жұмыс. Тірі организмдеге тән үдерістерді сурет арқылы анықтап, сипаттама беретін тапсырма беремін
Тапсырма№2. Жұптық жұмыс. Тірі организмдердегі үдерісті тәжірибе негізінде дәлелдейтін тапсырма беремін.
|
Оқушылар видеоға байланысты қойылған сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақ тақырыбын меңгереді, берілген тапсырмаларды орындайды. Тапсырма№1.Жеке жұмыс. Cызбада берілген тірі ағзаларға тән қасиеттерді атаңыз және анықтама беріңіз.
Дескриптор: 1,2,3-ші суреттегі тірі ағзаларға тән қасиеттерді жазады – 2 балл Тірі ағзаларға тән қасиеттерге анықтама жазады – 3 балл Тапсырма№2. Жұптық жұмыс.
№1 және 2-сынауықтарда ізбес суы бар. Колба арқылы ауа ағысы жіберіледі. 1.(a) Біраз уақыттан кейін 1, 2-сынауықтарда ізбес суы қалай өзгереді? 1.Не себепті ізбес суының түсі өзгерді? 2. Бұл құбылыс қалай аталады? Дескриптор: -А,В – қасиеттерге анықтама береді -2 балл Не себепті ізбес суының түсі өзгергендігін жазып, үдерісті сипаттайды – 3 балл; |
Мен сені мақтан етемін! Бүгін жақсы жауап бердін ! деген сияқты кері байланыс беріледі.
|
Оқу құралдары, суреттер, падлет тақтасы, тапсырмалар парағы
https://youtu.be/ghmi__r1S3g?feature=shared
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Табыс баспалдағы» әдісі Падлет платформасы арқылы сабақтың басында қойған мақсаттарының қайсысына жеткенін анықтайды. |
Оқушылар падлет платформасы арқылы табыс баспалдағындағы қай мақсатқа жеткендіктерін жазады, кері байланыс жасайды. |
Жарайсың! Өте жақсы! Жауабыңды толықтыр! деген сияқты кері байланыс беріледі.
|
Падлет тақтасы
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі организмдерге тән процестер
|
Білім беру ұйымының атауы |
№51 гимназия |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Беккулова А.Б. |
|
Сынып: |
6 |
|
Бөлім: |
Өлі және тірі табиғаттағы процестер |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі организмдерге тән процестер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.4.2.2 - тірі ағзаларға тән үдерістерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
тірі организмдерге тән процестерді анықтайды тірі организмдерге тән процестерді сипаттайды |
|
Бағалау критерийі: |
суреттен тірі организмдерге тән қасиеттерді тауып, анықтама береді тәжірибедегі тірі организмдерге тән процесті сипаттайды |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі а)оқушылармен амандасу, түгендеу; ә)оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, оқушылар зейінін ұйымдастыру; «Аквариум» әдісі арқылы мұғалім оқушыларға өткен материалдарға байланысты сұрақтар жазылған бөтелкелер береді. Бірнеше сұрақ тарға жауап алу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын болжайды «Сондай, бірақ басқаша » әдісі арқылы берілген суретті сипаттап, жаңа сабақтың тақырыбы ашады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Кезекші сыныптың және оқушылардың сабаққа даярлығын баяндайды. Су бөтелкелеріндегі сұрақтарға оқушылар жауап береді, сабақ тақырыбын болжайды. Оқушылар берілген суреттерді сипаттап, жаңа сабақ тақырыбын ашады |
Мұғалім кері байланыс береді. Оқушыларға Жарайсың! Өте жақсы! Жауабыңды толықтыр! деген сияқты кері байланыс беріледі. |
Презентация |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Оқушыларға жаңа сабақты меңгерту мақсатында «Стоп кадр» әдісі қолданылады. Тақырыпқа байланысты видео көрсетіледі. Кез келген кадрда стоп басып, ары қарай жалғастыру ұсынылады. Жаңа сабақ бойынша қысқаша түсіндірме жұмыстары жүргізіліп қалыптастырушы бағалау тапсырмалары беріледі. Тапсырма№1.Жеке жұмыс. Тірі организмдеге тән үдерістерді сурет арқылы анықтап, сипаттама беретін тапсырма беремін
Тапсырма№2. Жұптық жұмыс. Тірі организмдердегі үдерісті тәжірибе негізінде дәлелдейтін тапсырма беремін.
|
Оқушылар видеоға байланысты қойылған сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақ тақырыбын меңгереді, берілген тапсырмаларды орындайды. Тапсырма№1.Жеке жұмыс. Cызбада берілген тірі ағзаларға тән қасиеттерді атаңыз және анықтама беріңіз.
Дескриптор: 1,2,3-ші суреттегі тірі ағзаларға тән қасиеттерді жазады – 2 балл Тірі ағзаларға тән қасиеттерге анықтама жазады – 3 балл Тапсырма№2. Жұптық жұмыс.
№1 және 2-сынауықтарда ізбес суы бар. Колба арқылы ауа ағысы жіберіледі. 1.(a) Біраз уақыттан кейін 1, 2-сынауықтарда ізбес суы қалай өзгереді? 1.Не себепті ізбес суының түсі өзгерді? 2. Бұл құбылыс қалай аталады? Дескриптор: -А,В – қасиеттерге анықтама береді -2 балл Не себепті ізбес суының түсі өзгергендігін жазып, үдерісті сипаттайды – 3 балл; |
Мен сені мақтан етемін! Бүгін жақсы жауап бердін ! деген сияқты кері байланыс беріледі.
|
Оқу құралдары, суреттер, падлет тақтасы, тапсырмалар парағы
https://youtu.be/ghmi__r1S3g?feature=shared
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Табыс баспалдағы» әдісі Падлет платформасы арқылы сабақтың басында қойған мақсаттарының қайсысына жеткенін анықтайды. |
Оқушылар падлет платформасы арқылы табыс баспалдағындағы қай мақсатқа жеткендіктерін жазады, кері байланыс жасайды. |
Жарайсың! Өте жақсы! Жауабыңды толықтыр! деген сияқты кері байланыс беріледі.
|
Падлет тақтасы
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



