Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Тірі табиғаттағы үдерістер».
|
Бөлім: |
6.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарасова Асель |
|
Күні: |
07.02.2024 |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі табиғаттағы үдерістер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.9 тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттеу |
|
Құндылықтар |
Бірлік, ынтымақ, жауапкершілік, құрмет |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Топқа бөлу http://castlots.org/ платформасымен |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен .таныстырады. |
Миға шабуыл https://wordwall.net/ платформасы арқылы 1. Біржасушалы жануарлар немен тыныс алады? 2. Адамдардың тыныс алу ағзасы? 3. Адам өкпесіндегі альвеолдар қанша? 4. Адам күніне шамамен неше рет тыныс алады ? 5. Омыртқалыларда көмірқышқыл газын бөліп шығару не арқылы жүзеге асырылады? 6. Тірі организмдерде негізгі тасымал жүйесі? Жеке жұмыс Үй жұмысын тексеру Таратпа қағаз арқылы 1.Бөліп шығару дегеніміз не? 2.Өсімдіктерде бөліп шығару жүйесі бар ма? 3.Адамдар не арқылы бөліп шығарады? Топтың атауына байланысты жаңа сабақтың тақырыбын айқындайды |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Дескриптор -3б 1.Бөліп шығару анықтамасын жазады -1б 2.Өсімдіктерде бөліп шығару жүйесі бар ма жазады -1б 3.Адамдар қандай мүшелер арқылы бөліп шығарады жазады-1б |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31мин. |
Жаңа сабаққа байланысты бейнеролик Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Жаңа сабақты презентация арқылы түсіндіру Ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап реакциясы 6 сынып |
|
Ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап реакциясы 6 сынып - смотреть онлайн в поиске Яндекса по Видео |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Топтық жұмыс Постер әдісі 1 топ Хамелеон туралы мәлімет жазу 2 топ Кірпібалық туралы мәлімет жазу 3 топ Мимоза туралы мәлімет жазу |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1 топ 1. Хамелеон туралы ақпарат жазады - 1б 2. Хамелеонның тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б 2 топ 1. Кірпібалық туралы ақпарат жазады - 1б 2. Кірпібалықтың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б 3 топ 1. Мимоза туралы ақпарат жазады - 1б 2. . Мимоза ның тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Жұптық жұмыс Wordwall платформасы арқылы Тест тапсырмасы Ағзалардың тітіргеніштерге жауап реакциясы - Викторина "Игровое шоу" 1.Тітіркендіргіш дегеніміз не? 2.Тітіркендіргіштерге қандай факторлар жатады 3.Тітіркендіргіштік реация қандай организмдерге тән 4.Жануарлар қандай тітіркендіргіштерге жауап қайтарады 5.Пингвиндер жылуды сақтау үшін не істейді 6.Өсімдіктер қандай тітіркенгіштерге жауап қайтарады 7.Өсімдіктер төмен температураға қалай жауап береді 8.Қозғыштық деген не 9.Көпжасушалыларда тітіркенгіштерге жауап қандай ұлпалардың қатуысумен жүзеге асады? 10.Адамның тітіркендіргіштерге қандай реакциялары бар Бекіту тапсырмасы Құпия хаттар әдісі арқылы
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Бағалау критерийі 1. 1-4 сұраққа дұрыс жауап берсе -1б 2. 5-7 сұраққа дұрыс жауап берсе – 2б 3.8-10 сұраққа дұрыс жауап берсе – 3б Дескриптор 1б 1. Сұраққа дұрыс жауап береді -1б |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Светофор» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
https://classroomscreen.com/ Платформасы арқылы рефлексия Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Үй тапсырмасы Тірі организмдердің тітіркенуі тақырыбында эссе жазу Белсенді оқушыларға Сәтті купандар беру |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі табиғаттағы үдерістер
Тірі табиғаттағы үдерістер
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Тірі табиғаттағы үдерістер».
|
Бөлім: |
6.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарасова Асель |
|
Күні: |
07.02.2024 |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі табиғаттағы үдерістер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.9 тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттеу |
|
Құндылықтар |
Бірлік, ынтымақ, жауапкершілік, құрмет |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Топқа бөлу http://castlots.org/ платформасымен |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен .таныстырады. |
Миға шабуыл https://wordwall.net/ платформасы арқылы 1. Біржасушалы жануарлар немен тыныс алады? 2. Адамдардың тыныс алу ағзасы? 3. Адам өкпесіндегі альвеолдар қанша? 4. Адам күніне шамамен неше рет тыныс алады ? 5. Омыртқалыларда көмірқышқыл газын бөліп шығару не арқылы жүзеге асырылады? 6. Тірі организмдерде негізгі тасымал жүйесі? Жеке жұмыс Үй жұмысын тексеру Таратпа қағаз арқылы 1.Бөліп шығару дегеніміз не? 2.Өсімдіктерде бөліп шығару жүйесі бар ма? 3.Адамдар не арқылы бөліп шығарады? Топтың атауына байланысты жаңа сабақтың тақырыбын айқындайды |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Дескриптор -3б 1.Бөліп шығару анықтамасын жазады -1б 2.Өсімдіктерде бөліп шығару жүйесі бар ма жазады -1б 3.Адамдар қандай мүшелер арқылы бөліп шығарады жазады-1б |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31мин. |
Жаңа сабаққа байланысты бейнеролик Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Жаңа сабақты презентация арқылы түсіндіру Ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап реакциясы 6 сынып |
|
Ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап реакциясы 6 сынып - смотреть онлайн в поиске Яндекса по Видео |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Топтық жұмыс Постер әдісі 1 топ Хамелеон туралы мәлімет жазу 2 топ Кірпібалық туралы мәлімет жазу 3 топ Мимоза туралы мәлімет жазу |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1 топ 1. Хамелеон туралы ақпарат жазады - 1б 2. Хамелеонның тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б 2 топ 1. Кірпібалық туралы ақпарат жазады - 1б 2. Кірпібалықтың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б 3 топ 1. Мимоза туралы ақпарат жазады - 1б 2. . Мимоза ның тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді -1 б 3. Постерді безендіру -1 б |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Жұптық жұмыс Wordwall платформасы арқылы Тест тапсырмасы Ағзалардың тітіргеніштерге жауап реакциясы - Викторина "Игровое шоу" 1.Тітіркендіргіш дегеніміз не? 2.Тітіркендіргіштерге қандай факторлар жатады 3.Тітіркендіргіштік реация қандай организмдерге тән 4.Жануарлар қандай тітіркендіргіштерге жауап қайтарады 5.Пингвиндер жылуды сақтау үшін не істейді 6.Өсімдіктер қандай тітіркенгіштерге жауап қайтарады 7.Өсімдіктер төмен температураға қалай жауап береді 8.Қозғыштық деген не 9.Көпжасушалыларда тітіркенгіштерге жауап қандай ұлпалардың қатуысумен жүзеге асады? 10.Адамның тітіркендіргіштерге қандай реакциялары бар Бекіту тапсырмасы Құпия хаттар әдісі арқылы
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Бағалау критерийі 1. 1-4 сұраққа дұрыс жауап берсе -1б 2. 5-7 сұраққа дұрыс жауап берсе – 2б 3.8-10 сұраққа дұрыс жауап берсе – 3б Дескриптор 1б 1. Сұраққа дұрыс жауап береді -1б |
ДК экраны 6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Светофор» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
https://classroomscreen.com/ Платформасы арқылы рефлексия Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Үй тапсырмасы Тірі организмдердің тітіркенуі тақырыбында эссе жазу Белсенді оқушыларға Сәтті купандар беру |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз















