Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Директордың бейінді істер жөніндегі орынбасары _____________________________________________
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
Тұрақты электр тогы |
Педагогтің аты-жөні: |
Кенжебек Гүлзат |
Күні: |
25.01.2023 |
Сыныбы: 8 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолданады; Көптеген оқушылар істей алады: тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын есептер шығаруда қолданады, формулалар түрлендіреді; Кейбір оқушылар істей алады: тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын есептер шығаруда қолданады, формулалар түрлендіреді, күрделі есептер шығарады. |
Құндылыққа баулу |
Оқушылар оқу үдерісінде бақылау жүргізуге, топтастыруға, құбылыстарды бір-бірімен байланыстыру мен оларға түсінік беруге үйрету.Ойды, пәндік білім мен дағдыларды құру мен дамытуға ғана емес, сонымен қатар әлеуметтік және жеке бастың маңызды тапсырмалары контексінде ғылыми мәселелерді ойлауға қабылетті ақпараттандырылған және сындарлы ойлай білетін азаматтар тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин. |
I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын құру |
Амандасу, сабаққа дайын болу. Оқулықтағы үйге берген тапсырманы жария жасайды. |
|
Презентация |
3 мин. |
II.Үй тапсырмасын сұрау.
|
|
«Смарт сағат» әдісі Дескриптор: Жалпы – 2 балл -Берілген физикалық шамалардың формуласын кестеге толтырады – 2 балл Толық толтыра алмаса- 1 балл |
Қағаз қималары |
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
«Миға шабуыл» оқушыларға сұрақтар қоямын, |
Жаңа сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді. 1. Токтың әрекетін реттеуге бола ма? 2. Ток күші қандай шамаға және қалай тәуелді? |
|
Презентасия |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
III.Жаңа сабақ Оқулықтағы жаңа сабаққа байланысты формулаларды жазып алады.. |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы дегеніміз не? Ток күші неге тәуелді? сұрақтарға жауап береді. Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
|
Презентасия, оқулықпен және тақтамен жұмыс |
|
Алған білімді практикамен ұштастыру мақсатында «Ойлан,жұптас,бөліс! » әдісімен Ом заңы, меншікті кедергі, электр кедергісі шамаларының мағанасын ашып,салыстырып, Постер жасау керек.
|
1-тапсырма Топтық жұмыс Электр тізбегінің схемесын сызады, Ом заңы, кедергі, меншікті кедергілердің ерекшеліктерін салыстырып, формулаларын түрлендіреді. 1-топ: Ом заңы 2-топ:электр кедергісі 3-топ: меншікті кедергі
|
«Смарт сағат » әдісі Дескриптор: Жалпы-3 балл. - Ом заңы, кедергі, меншікті кедергінің мағанасын, формуласын ашып түсіндіре алады-2 -электр тізбегінің схемасын сызады-1. Жауап жартылай болса-1
|
8-сынып оқулығы. Электр тізбегінің қиындылары. Жұмыс дәптерлері.
|
Сергіту сәті 3 мин |
«Фри» әдісі (тақырап бойынша есептер, теорияларды жауабымен айтады.) |
Тақырап бойынша есептерді, теорияларды жауабымен кезек-кезек оқушы оқиды, егер дұрыс болса оқушылар тұрады, қате болса отырады. |
|
«Фри» әдісі |
Бекіту 10 мин
|
IV. «Кім жылдам» Деңгейлік есептер шығару Жеке жұмыс. Тақтада көрсетілген есептерді шығару
|
«Сен маған, мен саған» әдісі бойынша дәптер алмасу және бір-бірін тексеріп, бағалау. Деңгейлік есептер шығару
|
«Смарт сағат әдісі» Дескриптор Жалпы-3балл -Ом заңын біледі; -меншікті кедергі формуласын біледі; -ток күшін анықтайды; -сымның ауданын анықтайды; -кернеудің мәнін анықтайды. .-2 балл |
Презентация Дәптер Тақта
|
Бекіту тапсырмасы 4 мин |
Жеке жұмыс. Оқушылар kahoot платформасы кіріп тест тапсырмасын орындайды. |
Бекіту тапсырмасы. kahoot платформасы кіріп тест тапсырмасын орындайды |
«Смарт сағат әдісі» Дескриптор Жалпы-2балл -тест сұрақтарына жауап береді-2 Толық жауап бере алмаса-1 |
kahoot платформасы
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 мин. |
V.«Тик-ток» әдісі. Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Тик-ток әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. Кері байланыс ретінде келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. .
|
|
Бағалау 2 мин |
VI. Бағалау «Смарт сағат » әдісі арқылы жалпы бағасы шығады. |
«Смарт сағат » әдісі арқылы жалпы бағасын оқушылар шығарады. |
Мұғалім өзіне оқушылар бағаларын белгілеп алады. |
|
VII. Үй тапсырмасы: П24 оқу, №5.2 – жаттығу №1,2 есеп 1 мин |