|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тiзбек бөлiгi үшiн Ом заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. « https://wordwall.net/resource/49380234 Тест тапсырмасы
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды . |
Өзін-өзі бағалау Дескриптор: Электр схемасын графикалық бейнелеуді біледі; Электр тізбегі элементтерінің шартты белгілерін қолдана алады; Кернеудің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіне алады; 2 балл |
wordwall. Платформасы бойынша Жұмыс парағы Көрнекіліктер
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы тақырыбына тапсырма
5.2-жаттығуды орындау
https://phet.colorado.edu/en/simulations/circuit-construction-kit-ac-virtual-lab
|
Оқушылар тапсырманы топтасы .жұппен және жеке орындайды.
Өзара пікір алмасып ,бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі.
Тізбек құрастырды Phet
|
Дескриптор: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдана алады; Кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсінеді; Есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдана алады; 4 балл |
https://youtu.be/z3Bv0xYtWjI
Жұмыс парағы Тапсырмалар
Кітап 8 сынып |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Осы тақырыпқа байланысты Тест тапсырмасы Chatgpt бойынша тест құрастыру және оны орындау,қорытындылау 1. Ом заңының негізгі формуласы қандай? a) U = I \ R b) U = I / R c) I = R / U 2. Электр тогының күші қалай өлшенеді? a) Вольтпен b) Ампермен c) Оммен 3. Ток күші нені білдіреді? a) Электрондардың саны b) Электр өрісінің кернеулігі c) Өткізгіш арқылы өтетін зарядтың қозғалысы 4. Өткізгіштің кедергісін қандай аспап өлшейді? a) Вольтметр b) Амперметр c) Омметр 5. Кедергісі 5 Ом және ток күші 2 А болатын тізбек бөлігінің кернеуі қандай? a) 10 В b) 7 В c) 5 В 6. Егер кернеу 12 В, ал ток күші 3 А болса, кедергі неге тең? a) 4 Ом b) 6 Ом c) 3 Ом 7. Тізбек бөлігі үшін ток күші артуы үшін не қажет? a) Кернеуді азайту b) Кедергіні азайту c) Тізбек ұзындығын арттыру 8. Қандай фактор кедергіні арттырады? a) Ұзындығының өсуі b) Қалыңдығының артуы c) Ток күшінің артуы 9. Ом заңы бойынша ток күші нөлге тең болу үшін не қажет? a) Кернеу болмауы b) Кедергі нөл болуы c) Өткізгіш ұзындығын қысқарту 10. Кедергі қандай шамаларға тәуелді? a) Өткізгіш материалына b) Ток күшіне c) Жарыққа
Сабақты бекіту тапсырмасы
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолдана алады; Есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдана алады; 3 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Рефлексия
«Батарея» әдісі бойынша
Өзін -өзі бағалау
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу 5-2.Жаттығу есептерін аяқтау
|
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы 8 сынып
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы 8 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тiзбек бөлiгi үшiн Ом заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. « https://wordwall.net/resource/49380234 Тест тапсырмасы
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды . |
Өзін-өзі бағалау Дескриптор: Электр схемасын графикалық бейнелеуді біледі; Электр тізбегі элементтерінің шартты белгілерін қолдана алады; Кернеудің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіне алады; 2 балл |
wordwall. Платформасы бойынша Жұмыс парағы Көрнекіліктер
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы тақырыбына тапсырма
5.2-жаттығуды орындау
https://phet.colorado.edu/en/simulations/circuit-construction-kit-ac-virtual-lab
|
Оқушылар тапсырманы топтасы .жұппен және жеке орындайды.
Өзара пікір алмасып ,бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі.
Тізбек құрастырды Phet
|
Дескриптор: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдана алады; Кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсінеді; Есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдана алады; 4 балл |
https://youtu.be/z3Bv0xYtWjI
Жұмыс парағы Тапсырмалар
Кітап 8 сынып |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Осы тақырыпқа байланысты Тест тапсырмасы Chatgpt бойынша тест құрастыру және оны орындау,қорытындылау 1. Ом заңының негізгі формуласы қандай? a) U = I \ R b) U = I / R c) I = R / U 2. Электр тогының күші қалай өлшенеді? a) Вольтпен b) Ампермен c) Оммен 3. Ток күші нені білдіреді? a) Электрондардың саны b) Электр өрісінің кернеулігі c) Өткізгіш арқылы өтетін зарядтың қозғалысы 4. Өткізгіштің кедергісін қандай аспап өлшейді? a) Вольтметр b) Амперметр c) Омметр 5. Кедергісі 5 Ом және ток күші 2 А болатын тізбек бөлігінің кернеуі қандай? a) 10 В b) 7 В c) 5 В 6. Егер кернеу 12 В, ал ток күші 3 А болса, кедергі неге тең? a) 4 Ом b) 6 Ом c) 3 Ом 7. Тізбек бөлігі үшін ток күші артуы үшін не қажет? a) Кернеуді азайту b) Кедергіні азайту c) Тізбек ұзындығын арттыру 8. Қандай фактор кедергіні арттырады? a) Ұзындығының өсуі b) Қалыңдығының артуы c) Ток күшінің артуы 9. Ом заңы бойынша ток күші нөлге тең болу үшін не қажет? a) Кернеу болмауы b) Кедергі нөл болуы c) Өткізгіш ұзындығын қысқарту 10. Кедергі қандай шамаларға тәуелді? a) Өткізгіш материалына b) Ток күшіне c) Жарыққа
Сабақты бекіту тапсырмасы
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолдана алады; Есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдана алады; 3 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Рефлексия
«Батарея» әдісі бойынша
Өзін -өзі бағалау
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу 5-2.Жаттығу есептерін аяқтау
|
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |


шағым қалдыра аласыз






















