Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Тұрақты электр тогы |
Мектеп: Қарғалы 3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2019ж. |
Мұғалімніңаты-жөні: |
С.С.Асылбекова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
8 «А» |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы Ohm’s law |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
You will apply Ohm’s law for part of electric circuit for problem solving |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үйренуі тиіс: Кедергі, кернеу және ток күшінің байланысын біледі. Оқушылардың көбісі үйренуі тиіс: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын сандық есептерде қолданады. Кейбір оқушылар үйренуі тиіс: Ом заңын, Ток күшінің, кедергінің формуласын есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы Ток күшінің кернеуден және кедергіден тәуелділігін сипаттайды; Есеп шығаруда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ом заңын ауызша тұжырымдайды. Пәнге тән терминология:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бұл сабақта оқушылар жеке,топта жұмыс жасауға және сыни ойлауға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Электр тогы. Электр тізбегі, вольтметр,амперметр. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған әрекеттері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин
2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Ынтымақтастықты қалыптастыру.Тілек айту.
Топқа бөлу 1топ: current 2 топ: voltage 3 топ: resistance 2) Brain storm. 1.What is current? 2.What is Voltmeter? 3. What is Ampermeter? |
Таратпа материал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
6 мин
8 минут 5 минут 5 минут |
4) Қолдану дағдысын дамыту үшін, оқушылар Ом заңын қолданып топта есептер шығарады Тапсырмалар: 1 топ Find the current of an electrical circuit that has resistance of 50 Ohms and voltage supply of 5 Volts. Given: V = 5V R = 50Ω Find out I= ? Solution: I = V / R = 5V / 50Ω = 0.1A 2 топ Find the resistance of an electrical circuit that has voltage supply of 10 Volts and current of 5mA. Given: V = 10V I = 5mA = 0.005A Find out R= ? Solution: R = V / I = 10V / 0.005A = 2000Ω = 2kΩ 3 топ Find the voltage of an electrical circuit?
Given: I = 2 V R= 13 Ω Find out U= ? Solution: U= I.R = 2 V. 13 Ω = 26 V
«Шыбын ұру» әдісін қолдану.
А)Cәйкестендіру үш топқа тапсырма беріледі. Ә)Бос орынды толтыру. Б)Әріптерді дұрыс орын тәртібімен орналастырыңыз.
Оқушылар топ бойынша ток күші, кедергі, кернеудің арасындағы байланысты би арқылы түсіндіреді. |
«Phet simulation» сайты Таратпа материалдар Таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 2 мин |
4) Рефлексия:(пойыздың вагондары сабақтың кезеңі )
5) Үй жұмысы: §25 оқу 16- жаттығу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңмате-риалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіп-сіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Тұрақты электр тогы |
Мектеп: Қарғалы 3 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2019ж. |
Мұғалімніңаты-жөні: |
С.С.Асылбекова |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
8 «А» |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы Ohm’s law |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
You will apply Ohm’s law for part of electric circuit for problem solving |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үйренуі тиіс: Кедергі, кернеу және ток күшінің байланысын біледі. Оқушылардың көбісі үйренуі тиіс: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын сандық есептерде қолданады. Кейбір оқушылар үйренуі тиіс: Ом заңын, Ток күшінің, кедергінің формуласын есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы Ток күшінің кернеуден және кедергіден тәуелділігін сипаттайды; Есеп шығаруда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ом заңын ауызша тұжырымдайды. Пәнге тән терминология:
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бұл сабақта оқушылар жеке,топта жұмыс жасауға және сыни ойлауға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Электр тогы. Электр тізбегі, вольтметр,амперметр. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған әрекеттері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин
2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Ынтымақтастықты қалыптастыру.Тілек айту.
Топқа бөлу 1топ: current 2 топ: voltage 3 топ: resistance 2) Brain storm. 1.What is current? 2.What is Voltmeter? 3. What is Ampermeter? |
Таратпа материал |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
6 мин
8 минут 5 минут 5 минут |
4) Қолдану дағдысын дамыту үшін, оқушылар Ом заңын қолданып топта есептер шығарады Тапсырмалар: 1 топ Find the current of an electrical circuit that has resistance of 50 Ohms and voltage supply of 5 Volts. Given: V = 5V R = 50Ω Find out I= ? Solution: I = V / R = 5V / 50Ω = 0.1A 2 топ Find the resistance of an electrical circuit that has voltage supply of 10 Volts and current of 5mA. Given: V = 10V I = 5mA = 0.005A Find out R= ? Solution: R = V / I = 10V / 0.005A = 2000Ω = 2kΩ 3 топ Find the voltage of an electrical circuit?
Given: I = 2 V R= 13 Ω Find out U= ? Solution: U= I.R = 2 V. 13 Ω = 26 V
«Шыбын ұру» әдісін қолдану.
А)Cәйкестендіру үш топқа тапсырма беріледі. Ә)Бос орынды толтыру. Б)Әріптерді дұрыс орын тәртібімен орналастырыңыз.
Оқушылар топ бойынша ток күші, кедергі, кернеудің арасындағы байланысты би арқылы түсіндіреді. |
«Phet simulation» сайты Таратпа материалдар Таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 2 мин |
4) Рефлексия:(пойыздың вагондары сабақтың кезеңі )
5) Үй жұмысы: §25 оқу 16- жаттығу |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңмате-риалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіп-сіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||















