|
Мерзімі: |
Пәні: физика |
Пән мұғалімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§24.Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы Закон Ома для участка цепи Ohm's law for the circuit section |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: Оқушылар Ом заңын және ток күші, кернеу, кедергі арасындағы байланысты жан-жақты меңгереді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша формулаларды жаттап, оларды түрлендіріп, есептер барысында қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Алған теориялық білімдерін эксперимент жүзінде дәлелдеп шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ағылшын тілі, математика, информатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
- оқушылармен сәлемдесу. - оқушыларды түгелдеу. - сабаққа дайындығын тексеру. - оқушылардың назарын сабаққа аудару. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды кеспе қағаздар арқылы топқа бөлу Ітоп-Current /Ток күші/ ІІтоп-Voltage /Кернеу/ ІІІтоп- Resistance /Кедергі/ |
Әр түрлі заттар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы "Миға шабуыл" кезеңі 5 минут 3 минут "Ой қозғау" кезеңі 10 минут "Мағынаны тану" кезеңі 5 минут "Қызығушылықты ояту" кезеңі 10 минут |
Үй тапсырмасын сұрау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар интерактивті тақта арқылы сұрақтарға жауап береді. /дұрыс немесе бұрыс жауаптары арқылы/ І топ 1. Электр тогы деп еркін электрондардың реттелген қозғалысын айтамыз. /дұрыс/ 2. Электр тогы болу үшін еркін заряд тасымалдаушылар, электр өрісі, ток көзі болуы керек. /дұрыс/ 3. Электр тогы әсерлері 3 топқа бөлінеді. /бұрыс/ (4 топ-магниттік, химиялық, жылулық, физиологиялық) ІІтоп 1. Электр қозғаушы күш деп бөгде күштер жұмысының орын ауыстыратын электр зарядына қатынасына тең шаманы айтады. /дұрыс/ 2. Ток күші деп уақыттың электр зарядына қатынасына тең шаманы айтады. /бұрыс/ (электр зарядының уақытқа қатынасына тең шама) 3. Ток күшінің бірлігін В (Вольтпен) есептейді. /бұрыс/ /А (Ампер)/ ІІІтоп 1. Ток күшін U әрпімен белгілейді. /бұрыс/( І әрпімен) 2.Ток күшін тізбекке параллель жалғайды /бұрыс/ тізбектей 3.Кернеу деп тізбек бөлігінде заряд орын ауыстырғанда, электр өрісінің атқарған жұмысының осы зарядқа қатынасын айтамыз. /дұрыс/ ІV топ 1.Кернеу бірлігі ретіндеВт(Ватт) алынады./бұрысВ(Вольт)/ 2. Кернеуді U әрпімен белгілейді. /дұрыс/ 3. Кернеуді тізбекке тізбектей жалғайды. /бұрыс/ (параллель)
Есте сақта! Дәптермен жұмыс.
|
Интерактивті тақта, Слайд Физика-қ құралдар тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ
Портреттер арқылы жаңа сабақты ашу. Біз осыған дейін ток күші, кернеу деп аталатын физикалық шамалармен таныс болдық. Бүгінгі таныс болатын физикалық шаманың бірі- электр кедергісі. өткізгіштердің тізбектегі ток күшін азайту, яғни электр тогына қарсы әсер ету қасиетін электр кедергісі деп атайды. Кедергіні R әрпімен белгілейді. Өткізгіштерде кедергі болады және әр түрлі өткізгіштің кедергісі әр түрлі болады. Әр түрлі өткізгіш деп отырғанымыз, мысалы өткізгіштерге, мыс, нихром, никелин, аллюминий сымдарын жатқызуға болады. әр түрлі өткізгіштердің кедергісінің әр түрлі болатындығы туралы алдағы тақырыптарда қарастыратын боламыз. Бізге таныс болған ток күші, кернеу,кедергі ұғымдары электр тізбектерінде өтетін құбылыстармен байланысты. Осы физикалық шамалардың арасында белгілі бір байланыс болуы мүмкін. Осы байланысты алғаш рет жан-жақты зерттеген Г. Ом болды. Ол ток күшінің кернеу мен кедергіге тәуелділік заңын ашты. Бұл заң Омның құрметіне Ом заңы деп аталды. Ом заңының тұжырымдамасы: Тізбектің бөлігіндегі ток күші — осы бөліктің ұштарындағы кернеуге тура пропорционал, өткізгіштің кедергісіне кері пропорционал. I=U/R Кедергіні ХБЖ Оммен өрнектейді.
Тізбектегі кедергінің шартты
белгісі: Кедергіні өлшеу үшін реостаттар деп аталатын құрал қолданылады. Реостат тізбектегі кедергі өзгергенде, ток күшін баяулату үшін қажет.
|
Интерактивті тақта, слайд портреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Семантикалық карта.
Есептер шығару. І топқа ІІІ топқа
ІІ топқа
ІV топқа
|
Семантикалық Карта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы 1 минут |
"Домино" ойынын ойнату. / физикалық термин сөздерден дұрыс тізбек құру керек/
Кері байланыс жүргізу:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау: Формативті бағалау. |
смайликтер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма беру: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы. есептер шығару |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |

|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|





|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
|
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
|
|
Қазақ тілінде |
Ағылшын тілінде |
|||||
|
Шамалар |
Values |
|||||
|
Белгіленуі |
Be specified |
|||||
|
Формула |
Formula |
|||||
|
Өлшем бірлік |
Measurement unit |
|||||
|
Өлшенетін құралдар |
Measuring tools |
|||||
|
ЭҚК |
Elektrik power |
|||||
|
Ток күші |
Strength of current power |
|||||
|
Кернеу |
Pressure |
|||||
|
Өткізгіш кедергісі |
Conduktor resistance |
|||||
|
|
|
|||||
|
Қазақ тілінде |
Шартты белгілері |
Ағылшын тілінде |
|
Амперметр |
|
ampermeter |
|
вольтметр |
|
voltameter |
|
кілт |
|
key |
|
қысқыш |
|
fixture |
|
Қыздыру шамы |
|
Heating lamp |
|
Өткізгіш сымдар |
|
wires |
|
гальванометр |
|
galvanometer |
|
генератор |
|
alternator |
|
аккумулятор |
|
accumulator |



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы
Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы
|
Мерзімі: |
Пәні: физика |
Пән мұғалімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§24.Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы Закон Ома для участка цепи Ohm's law for the circuit section |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: Оқушылар Ом заңын және ток күші, кернеу, кедергі арасындағы байланысты жан-жақты меңгереді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша формулаларды жаттап, оларды түрлендіріп, есептер барысында қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Алған теориялық білімдерін эксперимент жүзінде дәлелдеп шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ағылшын тілі, математика, информатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
- оқушылармен сәлемдесу. - оқушыларды түгелдеу. - сабаққа дайындығын тексеру. - оқушылардың назарын сабаққа аудару. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды кеспе қағаздар арқылы топқа бөлу Ітоп-Current /Ток күші/ ІІтоп-Voltage /Кернеу/ ІІІтоп- Resistance /Кедергі/ |
Әр түрлі заттар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы "Миға шабуыл" кезеңі 5 минут 3 минут "Ой қозғау" кезеңі 10 минут "Мағынаны тану" кезеңі 5 минут "Қызығушылықты ояту" кезеңі 10 минут |
Үй тапсырмасын сұрау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар интерактивті тақта арқылы сұрақтарға жауап береді. /дұрыс немесе бұрыс жауаптары арқылы/ І топ 1. Электр тогы деп еркін электрондардың реттелген қозғалысын айтамыз. /дұрыс/ 2. Электр тогы болу үшін еркін заряд тасымалдаушылар, электр өрісі, ток көзі болуы керек. /дұрыс/ 3. Электр тогы әсерлері 3 топқа бөлінеді. /бұрыс/ (4 топ-магниттік, химиялық, жылулық, физиологиялық) ІІтоп 1. Электр қозғаушы күш деп бөгде күштер жұмысының орын ауыстыратын электр зарядына қатынасына тең шаманы айтады. /дұрыс/ 2. Ток күші деп уақыттың электр зарядына қатынасына тең шаманы айтады. /бұрыс/ (электр зарядының уақытқа қатынасына тең шама) 3. Ток күшінің бірлігін В (Вольтпен) есептейді. /бұрыс/ /А (Ампер)/ ІІІтоп 1. Ток күшін U әрпімен белгілейді. /бұрыс/( І әрпімен) 2.Ток күшін тізбекке параллель жалғайды /бұрыс/ тізбектей 3.Кернеу деп тізбек бөлігінде заряд орын ауыстырғанда, электр өрісінің атқарған жұмысының осы зарядқа қатынасын айтамыз. /дұрыс/ ІV топ 1.Кернеу бірлігі ретіндеВт(Ватт) алынады./бұрысВ(Вольт)/ 2. Кернеуді U әрпімен белгілейді. /дұрыс/ 3. Кернеуді тізбекке тізбектей жалғайды. /бұрыс/ (параллель)
Есте сақта! Дәптермен жұмыс.
|
Интерактивті тақта, Слайд Физика-қ құралдар тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ
Портреттер арқылы жаңа сабақты ашу. Біз осыған дейін ток күші, кернеу деп аталатын физикалық шамалармен таныс болдық. Бүгінгі таныс болатын физикалық шаманың бірі- электр кедергісі. өткізгіштердің тізбектегі ток күшін азайту, яғни электр тогына қарсы әсер ету қасиетін электр кедергісі деп атайды. Кедергіні R әрпімен белгілейді. Өткізгіштерде кедергі болады және әр түрлі өткізгіштің кедергісі әр түрлі болады. Әр түрлі өткізгіш деп отырғанымыз, мысалы өткізгіштерге, мыс, нихром, никелин, аллюминий сымдарын жатқызуға болады. әр түрлі өткізгіштердің кедергісінің әр түрлі болатындығы туралы алдағы тақырыптарда қарастыратын боламыз. Бізге таныс болған ток күші, кернеу,кедергі ұғымдары электр тізбектерінде өтетін құбылыстармен байланысты. Осы физикалық шамалардың арасында белгілі бір байланыс болуы мүмкін. Осы байланысты алғаш рет жан-жақты зерттеген Г. Ом болды. Ол ток күшінің кернеу мен кедергіге тәуелділік заңын ашты. Бұл заң Омның құрметіне Ом заңы деп аталды. Ом заңының тұжырымдамасы: Тізбектің бөлігіндегі ток күші — осы бөліктің ұштарындағы кернеуге тура пропорционал, өткізгіштің кедергісіне кері пропорционал. I=U/R Кедергіні ХБЖ Оммен өрнектейді.
Тізбектегі кедергінің шартты
белгісі: Кедергіні өлшеу үшін реостаттар деп аталатын құрал қолданылады. Реостат тізбектегі кедергі өзгергенде, ток күшін баяулату үшін қажет.
|
Интерактивті тақта, слайд портреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Семантикалық карта.
Есептер шығару. І топқа ІІІ топқа
ІІ топқа
ІV топқа
|
Семантикалық Карта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы 1 минут |
"Домино" ойынын ойнату. / физикалық термин сөздерден дұрыс тізбек құру керек/
Кері байланыс жүргізу:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау: Формативті бағалау. |
смайликтер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма беру: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы. есептер шығару |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |
|
1. Мен сабақта жұмыс… жасадым 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма 3. Сабақ маған 4. Мен сабақта 5. Менің көңіл-күйім 6. Сабақтың материалы маған 7. Үй жұмысы маған |
белсенді / немғұрайлы Көңілім толды / толмады ұзақ / қысқа немесе тез шаршамадым / шаршадым жақсарды / төмендеді түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз Қызықты / қызықсыз жеңіл / күрделі |

|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|





|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
Шамалар Values |
Белгіленуі Be specified |
Формуласы Formula |
Өлшем бірлігі Measurement unit |
Өлшенетін құралдар Measuring tools |
|
|
|
ЭҚК Elektrik power |
|
|
|
|
|
|
|
Ток күші Strength of current power |
|
|
|
|
|
|
|
Кернеу Pressure |
|
|
|
|
|
|
|
Кедергі resistance |
|
|
|
|
|
|
|
Меншікті кедергі conductor resistivity |
|
|
|
|
|
|
|
Қазақ тілінде |
Ағылшын тілінде |
|||||
|
Шамалар |
Values |
|||||
|
Белгіленуі |
Be specified |
|||||
|
Формула |
Formula |
|||||
|
Өлшем бірлік |
Measurement unit |
|||||
|
Өлшенетін құралдар |
Measuring tools |
|||||
|
ЭҚК |
Elektrik power |
|||||
|
Ток күші |
Strength of current power |
|||||
|
Кернеу |
Pressure |
|||||
|
Өткізгіш кедергісі |
Conduktor resistance |
|||||
|
|
|
|||||
|
Қазақ тілінде |
Шартты белгілері |
Ағылшын тілінде |
|
Амперметр |
|
ampermeter |
|
вольтметр |
|
voltameter |
|
кілт |
|
key |
|
қысқыш |
|
fixture |
|
Қыздыру шамы |
|
Heating lamp |
|
Өткізгіш сымдар |
|
wires |
|
гальванометр |
|
galvanometer |
|
генератор |
|
alternator |
|
аккумулятор |
|
accumulator |



шағым қалдыра аласыз


















