Қысқа мерзімді жоспар
Математика 171-сабақ
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбектер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.3.2 - заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар/ сандар тобы тізбектерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен жүреді. -Әртүрлі 2,4,6,8,10 сандарының бірін таңдап, топқа бірігіп, топ басшысын сайлаңдар. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Жаңа тақырыпты ашу «Жасырын сөз» әдісі: -Бөлмедегі жасырын сөзді анықтаңдар. (Тізбектер) - Топқа бөлінгенде алған 2,4,6,8,10, сандарынан кейінгі тізбекте тұру керек санды анықтаңдар.(12) - Ендеше бүгінгі сабақта сандар тізбегін жалғастыруға берілген тапсырмаларды қарастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді.
Тапсырма тексертеді.
Жасырын сөзді табады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
2,4,8,10 Тізбектер сөзі |
|
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Сандар тізбегін жалғастырыңдар. -1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 29, 28, 26, 23, 19, 14, 8, 1 2) Сандар тізбегін құру алгоритмі. 3) Сандар тізбегін жалғастырыңдар. 23,23,21,25,19,27,17,29,15,31,... 23-2=21 23+2=25 21-2=19 25+2=27 19-2=17 27+2=29 17-2=15 29+2=31 Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Мәтіндегі заңдылыққа сәйкес келетін сандардың барлық тізбегін таңдап алыңдар. Ә) 24,22,20,18,16,14 Б) 18,16,4,12,10,8 5) Есептер бойынша өрнектер құрыңдар. А)Ш: V=S1:t1=240:4=60км/сағ S2=V*t2=60*7=420км/сағ Немесе 240:4*7=420км Ж: 420км жүреді. Ә) Vқаш=5+4=9км/саг S=V*t=9*5=45км Ж: 45км қашықтықта болады. 6) Теңдеулерді шешіңдер. 13/60-6/60+х=9/60 5/100+8/100+х=20/100 7/60+х=9/60 13/100+х=20/100 х=9/60-7/60 х=20/100-13/100 х=2/60 х=7/100 13/60-6/60+2/60=9/60 5/100+8/100+7/100=20/100 9/60=9/60 20/100-х=20/100 (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Тапсырманы орындаңдар. а1=2см b1=2 см a2=2 см b2=1 см S-? см2 S1=2*2=4см2 S2=2*1=2см2 S=S1+S2=4+2=6см2 Ж: ауданы 6см2. 8) Тапсырманы орындаңдар. «Қосарланған тізбек» құрыңдар. 19,19,22,16,25,13,28,10,31,7,34,4,37,1 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 124-бет №9 |
Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Сандар тізбегін жалғастырады-1балл. Сандар тізбегін құру алгоритмін түсіндіреді-1балл. Сандар тізбегін жалғастырады -1балл.
Мәтіндегі заңдылыққа сәйкес келетін сандардың барлық тізбегін таңдап алады-1балл. Есептер бойынша өрнектер құрады-1балл.
Теңдеулерді шешеді-2балл.
Құрама фигураның ауданын есептейді-2балл.
«Қосарланған тізбек» құрады-1балл. |
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 124-бет №0. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тізбектер
Тізбектер
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 171-сабақ
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбектер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.3.2 - заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар/ сандар тобы тізбектерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен жүреді. -Әртүрлі 2,4,6,8,10 сандарының бірін таңдап, топқа бірігіп, топ басшысын сайлаңдар. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Жаңа тақырыпты ашу «Жасырын сөз» әдісі: -Бөлмедегі жасырын сөзді анықтаңдар. (Тізбектер) - Топқа бөлінгенде алған 2,4,6,8,10, сандарынан кейінгі тізбекте тұру керек санды анықтаңдар.(12) - Ендеше бүгінгі сабақта сандар тізбегін жалғастыруға берілген тапсырмаларды қарастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді.
Тапсырма тексертеді.
Жасырын сөзді табады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
2,4,8,10 Тізбектер сөзі |
|
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Сандар тізбегін жалғастырыңдар. -1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 29, 28, 26, 23, 19, 14, 8, 1 2) Сандар тізбегін құру алгоритмі. 3) Сандар тізбегін жалғастырыңдар. 23,23,21,25,19,27,17,29,15,31,... 23-2=21 23+2=25 21-2=19 25+2=27 19-2=17 27+2=29 17-2=15 29+2=31 Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Мәтіндегі заңдылыққа сәйкес келетін сандардың барлық тізбегін таңдап алыңдар. Ә) 24,22,20,18,16,14 Б) 18,16,4,12,10,8 5) Есептер бойынша өрнектер құрыңдар. А)Ш: V=S1:t1=240:4=60км/сағ S2=V*t2=60*7=420км/сағ Немесе 240:4*7=420км Ж: 420км жүреді. Ә) Vқаш=5+4=9км/саг S=V*t=9*5=45км Ж: 45км қашықтықта болады. 6) Теңдеулерді шешіңдер. 13/60-6/60+х=9/60 5/100+8/100+х=20/100 7/60+х=9/60 13/100+х=20/100 х=9/60-7/60 х=20/100-13/100 х=2/60 х=7/100 13/60-6/60+2/60=9/60 5/100+8/100+7/100=20/100 9/60=9/60 20/100-х=20/100 (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Тапсырманы орындаңдар. а1=2см b1=2 см a2=2 см b2=1 см S-? см2 S1=2*2=4см2 S2=2*1=2см2 S=S1+S2=4+2=6см2 Ж: ауданы 6см2. 8) Тапсырманы орындаңдар. «Қосарланған тізбек» құрыңдар. 19,19,22,16,25,13,28,10,31,7,34,4,37,1 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 124-бет №9 |
Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Сандар тізбегін жалғастырады-1балл. Сандар тізбегін құру алгоритмін түсіндіреді-1балл. Сандар тізбегін жалғастырады -1балл.
Мәтіндегі заңдылыққа сәйкес келетін сандардың барлық тізбегін таңдап алады-1балл. Есептер бойынша өрнектер құрады-1балл.
Теңдеулерді шешеді-2балл.
Құрама фигураның ауданын есептейді-2балл.
«Қосарланған тізбек» құрады-1балл. |
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 124-бет №0. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













