|
Білім беру ұйымының атауы |
«ӨРКЕН» АРНАЙЫ МЕКТЕП - ИНТЕРНАТЫ |
|||||||||
|
Пәні: |
ӘТБ |
|||||||||
|
Бөлім: |
Кәсіпорындар, мекемелер,байланыс құралдары |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтетеева Гульнур |
|||||||||
|
Күні |
|
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.8.2.2 ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін білу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
II деңгей ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін біледі; III деңгей ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдерді атай алады; IV деңгей мұғалімнің көмегімен жауап береді Мұғалімнің көмегімен заттарды қайталап көрсетеді.Суретпен жұмыс жүргізеді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім
Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс Аяқталуы |
І. Ұйымдастыру 1.Оқушылармен сәлемдесемін. 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын. 3.Психологияық жағымды орта қалыптастыру мақсатында Бүгін көңіл- күйлеріңіз қалай? деген сұрақты қоя отырып,оқушылардың көңіл-күйін анықтаймын. Тапсырма «Ой қозғау» стратегиясы Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1. Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою Өткен сабақта не білдік? 7.8.2.2 ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін білу Бүгінгі сабақта Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық - бұл қызықты нәрсе. Олар ерекше таңқаларлық емес, бірақ оларсыз өмір сүру мүмкін емес. Оларды ұмыту мүмкін емес, өйткені ай сайын пошта жәшіктеріне осы қызметтер үшін төлем шот-фактурасы келеді. Алайда, көбінесе олар пәтер үшін ақша төлеген көрінеді, бірақ кенеттен қарыз бір жерден пайда болады. Егер түбіртектер жоқ болса, онда не болады? Қайта төлеу керек пе? Бұл жағдайда ең бастысы алаңдамаңыз. Қазір қай жерде және қанша қарыздар екеніңізді білуге көптеген мүмкіндіктер бар. «Ой қозғау» стратегиясы Оқушылардың жауабын тындап толықтыру.
Тыңдалым / Айтылым. 1-қадамАлдымен, тұрғын үй бөлімінен коммуналдық қызметтер үшін қарыздың болуы мен мөлшері туралы білуге болады. Сізге тек сол жерге келу керек, мекен-жайын беру керек, және осы ұйымның мамандары бар қарыздар туралы барлық ақпаратты дереу береді. 2-қадамИнтернеттен коммуналдық қызметтерге қарыздың болуы туралы білуге болады. Қажетті өрістерге төлеушінің кодын енгізіп, төлем мерзімін көрсетіңіз. Қарыздың бар-жоғын және қандай мерзімге болатындығын жүйенің өзі көрсетеді 3-қадамТелефон төлемі бойынша берешекті, әдетте, телефон компаниясының сайтында «Жеке кабинет» бөлімінен табу оңай. Егер қарыз болса, оны мүмкіндігінше тезірек төлеуге тырысу керек. Оның үстіне, қазір мұны Интернет, төлем терминалдары және телефон арқылы жасауға болады. Сондықтан кезектен қорықпай, кез-келген ыңғайлы тәсілмен «коммуналдық пәтерге» батыл төлей аласыз. Дәптермен жұмыс жүргізу
Бүгінгі күн ретін және
тақырыбын жазамыз. Оңға,оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір қадам, Алдыға қарай бір қадам. Жоғары төмен қарайық, Орнымызды табайық.
Бекіту сұрақтарын қою Кері байланыс: «Мәуелі ағаш әдісі »Бүгінгі сабақтан алған білімдері жайлы ой түйіндеп,кері байланыс береді,стикерді ағаш бұтағына жапсырады. Үйге тапсырма беруҚайталау |
Шаттық шеңбер. Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық. Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір-бірімізге сыйлайық.
Сұрақтарға жауап береді
Сергіту сәті
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтиже Түсінеді: Төлемді жасай біледі Қолданады: қай кезде, қалай қолдануын.
Сергіту сәтін жасайды
|
Түрлі түсті жалаушалармен бағалау
Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау.
Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик арқылы» бағалау
Мұғалімнің мадақтау Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау
Мұғалімнің мадақтау сөзі
|
Жалаушалар
Жаңа тақырып бойынша электрондық оқулықты пайдаланамын
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдер
ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«ӨРКЕН» АРНАЙЫ МЕКТЕП - ИНТЕРНАТЫ |
|||||||||
|
Пәні: |
ӘТБ |
|||||||||
|
Бөлім: |
Кәсіпорындар, мекемелер,байланыс құралдары |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтетеева Гульнур |
|||||||||
|
Күні |
|
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.8.2.2 ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін білу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
II деңгей ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін біледі; III деңгей ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдерді атай алады; IV деңгей мұғалімнің көмегімен жауап береді Мұғалімнің көмегімен заттарды қайталап көрсетеді.Суретпен жұмыс жүргізеді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім
Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс Аяқталуы |
І. Ұйымдастыру 1.Оқушылармен сәлемдесемін. 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын. 3.Психологияық жағымды орта қалыптастыру мақсатында Бүгін көңіл- күйлеріңіз қалай? деген сұрақты қоя отырып,оқушылардың көңіл-күйін анықтаймын. Тапсырма «Ой қозғау» стратегиясы Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1. Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою Өткен сабақта не білдік? 7.8.2.2 ТКШ қызметіне арнайы жерлерде төленетін төлемдердің тәртібін білу Бүгінгі сабақта Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық - бұл қызықты нәрсе. Олар ерекше таңқаларлық емес, бірақ оларсыз өмір сүру мүмкін емес. Оларды ұмыту мүмкін емес, өйткені ай сайын пошта жәшіктеріне осы қызметтер үшін төлем шот-фактурасы келеді. Алайда, көбінесе олар пәтер үшін ақша төлеген көрінеді, бірақ кенеттен қарыз бір жерден пайда болады. Егер түбіртектер жоқ болса, онда не болады? Қайта төлеу керек пе? Бұл жағдайда ең бастысы алаңдамаңыз. Қазір қай жерде және қанша қарыздар екеніңізді білуге көптеген мүмкіндіктер бар. «Ой қозғау» стратегиясы Оқушылардың жауабын тындап толықтыру.
Тыңдалым / Айтылым. 1-қадамАлдымен, тұрғын үй бөлімінен коммуналдық қызметтер үшін қарыздың болуы мен мөлшері туралы білуге болады. Сізге тек сол жерге келу керек, мекен-жайын беру керек, және осы ұйымның мамандары бар қарыздар туралы барлық ақпаратты дереу береді. 2-қадамИнтернеттен коммуналдық қызметтерге қарыздың болуы туралы білуге болады. Қажетті өрістерге төлеушінің кодын енгізіп, төлем мерзімін көрсетіңіз. Қарыздың бар-жоғын және қандай мерзімге болатындығын жүйенің өзі көрсетеді 3-қадамТелефон төлемі бойынша берешекті, әдетте, телефон компаниясының сайтында «Жеке кабинет» бөлімінен табу оңай. Егер қарыз болса, оны мүмкіндігінше тезірек төлеуге тырысу керек. Оның үстіне, қазір мұны Интернет, төлем терминалдары және телефон арқылы жасауға болады. Сондықтан кезектен қорықпай, кез-келген ыңғайлы тәсілмен «коммуналдық пәтерге» батыл төлей аласыз. Дәптермен жұмыс жүргізу
Бүгінгі күн ретін және
тақырыбын жазамыз. Оңға,оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір қадам, Алдыға қарай бір қадам. Жоғары төмен қарайық, Орнымызды табайық.
Бекіту сұрақтарын қою Кері байланыс: «Мәуелі ағаш әдісі »Бүгінгі сабақтан алған білімдері жайлы ой түйіндеп,кері байланыс береді,стикерді ағаш бұтағына жапсырады. Үйге тапсырма беруҚайталау |
Шаттық шеңбер. Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық. Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір-бірімізге сыйлайық.
Сұрақтарға жауап береді
Сергіту сәті
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтиже Түсінеді: Төлемді жасай біледі Қолданады: қай кезде, қалай қолдануын.
Сергіту сәтін жасайды
|
Түрлі түсті жалаушалармен бағалау
Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау.
Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик арқылы» бағалау
Мұғалімнің мадақтау Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау
Мұғалімнің мадақтау сөзі
|
Жалаушалар
Жаңа тақырып бойынша электрондық оқулықты пайдаланамын
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













