Материалдар / Төлеген Айбергенов Сағыныш
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Төлеген Айбергенов Сағыныш

Материал туралы қысқаша түсінік
Төлеген Айбергенов Сағыныш тақырыбына ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Ақпан 2023
606
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Т. Айбергенов "Сағыныш"


Бөлім:

«Адам жанының құпиясы» бөлімі

Педагогтің аты-жөні:

Қуатбекқызы Ақерке

Күні:

17.02.2023.

Сыныбы: 9 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Т. Айбергенов "Сағыныш"

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Білім алушылар автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жаза алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3.Үй тапсырмасын сұрау.

«Қар кесектері» ойыны.






«Қар кесектері» ойыны.

Үйге оқушыларға өткен тақырыптар бойынша сұрақтар дайындап келу берілген. Бір оқушы шығып, қар кесектерін лақтырып, дайындап келген сұрақтарын қояды, ал қар кесегін қағып алған оқушы сұраққа жауап береді.

1 қар кесегі 1 балл.



1 қар кесегі 1 балл.

Қар кесектерінің саны бойынша үй тапсырмасы бағаланады


Оқулық, жұмыс дәптерлері,

қағаздан жасалған қар кесектері.

Жаңа сабаққа кіріспе

5 минут




Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтар тастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді,өз ойларымен бөліседі.



Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

«Миға шабуыл» әдісі.









Сұрақтар аясында жауап береді.


«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады



Дескриптор:



Әр жауапқа 1 балл

Оқулық, жұмыс дәптерлері, интер белсенді тақта т.б..

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.


Топ жұмысы: Әр топқа бөлек-бөлек тапсырма береді. Тапсырмаларды орындау шартын,бағалау жолын түсіндіреді.







































































«Дыбыстық видео ролик»

Әнші Гүлмира Саринаның орындауындағы Төлеген Айбергеновтің сөзіне жазылған «Сағыныш» әні.




Топ жұмысы:

І топ:

Төлеген Айбергеновтің өмірін оқиды,

мазмұнын айтады.



ІІ топ:

Т.Айбергеновтің «Сағыныш» өлеңінің І тарауын мәнерлеп оқиды.






ІІІ топ:

Т.Айбергеновтің «Сағыныш» өлеңінің І тарауын мәнерлеп оқиды.






ІҮ топ:

Әдеби- теориялық ұғым” айдарындағы ережелерді оқиды,түсіндіреді.

Т.Айбергеновтің Сағыныш өлеңін талдайды.




І топ:

Дескриптор:

Мәтінді оқиды;

Мазмұндайды


ІІ топ:

Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп оқиды;

Өлеңнің мағынасын ашып түсіндіреді.


ІІІ топ:

Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп оқиды;

Өлеңнің мағынасын ашып түсіндіреді.


ІҮ топ:

Дескриптор:

Ережелерді оқиды,түсіндіріп бере алады;

Өлеңді талдайды .



Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Оқулық, жұмыс дәптерлері.




Топ жұмысы: Автор стиліне сүйене отырып өлең жазу.







.

Оқушылар берілген сөздерді пайдаланып, өлең құрап жазады.

Дескриптор: Өлең жазады.

Өлең жазу кезіндегі талаптарды орындайды.

Электронды түрде бағаланады.


Интер белсенді тақта .






Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.




Сабақты қорыту.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында бекіту сұрақтарын қояды.


Бұрыннан білемін, не білдім? не білгім келеді? Рефлексиясын тыңдайды.

Үйге тапсырма береді.

Ата-анаңыздан, достарыңыздан, айналадағы адамдардан сағыныш ұғымы туралы сұрастырып, журналистік репортаж даярлаңыз. Оны бейнежазбаға түсіріп, өңдеп, жинақтап #төлегенайбергенов#сағыныш хештектерімен әлеуметтік желіге жүктеңіз.


Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс:

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.



Оқушылар кері байланыс жасайды.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 балдық жүйе бойынша әр оқушының қорытынды бағасын шығарып,балын қойып бағалайды.



Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!